SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 76kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problemy żołądkowe typu wzdęcie i gazy mimo ograniczenia produktów jak strączki, papryka, cebula itd. Nie mogę zlokalizować przyczyny. Jestem po zdrowej redukcji. W sześć miesięcy zgubiłem ok. 18 kg (92kg - 74kg). Właśnie wchodzę na 8 tydzień masy. Kaloryczność zwiększałem stopniowo aż do poziomu 4250kcal - waga zaczęła rosnąć.

Poniżej ankieta:

Płeć : mężczyzna
Wiek : 26
Waga : 77
Wzrost : 186
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 38
Obwód talii : 84
Obwód uda : 60
Obwód łydki : 41
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 7%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 6x trening siłowy typu SPLIT (2 razy jedna partia w rotacji, reszta 1 raz), 6 razy w tygodniu full body streching (po treningu), codziennie rano trening funkcjonalny dla lepszego rozpoczęcia dnia (podciągnięcia, przysiady, pompki) 1x trening cardio typu inwerwały 15min.
Odżywianie : zbilansowana, z głową (cheat meal raz na 2 tygodnie)
Cel : zbudowanie masy mięśniowej
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, kalistenika, streching
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : WPC80
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak, ale jedynie jako dodatek smakowy
Stosowane wcześniej diety : redukcyjna (schodkowo -250kcal przy zastoju wagi).

Poniżej zdjęcie z dzisiejszych posiłków. Nie jest to zrzut z oficjalnego dziennika SFD ale niestety baza produktów jest ograniczona, a kalorie wyliczone i makroskładniki mam pobrane z etykiet produktów.

Proszę o zerknięcie o dietę i rady co do wzdęć/gazów.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Wzdęcia minęły po zmniejszeniu białka. Witaminę C nadrabiam poprzez spożywanie papryki, natki pietruszki, kolendry, cytryny (poza tym przyjmuje ją wraz z kolagenem dla lepszej wchłanialności). Beta karoten jest u mnie codziennie spożywany w postaci marchwi (chrupię marchew lub dwie gdy mam ochotę) papryki, szpinaku. Wapno przyjmuje w postaci suplementu. Ogólnie elektrolity zapewniam z wody wysoko zmineralizowanej (np. Muszynianka). Orzechy włoskie spożywam raz na kilka dni, ale w diecie mam orzechy nerkowca, włoskie, ziemne, migdały ("żongluje" orzechami, gorzką czekoladą i kokosem). Boczek wprowadziłem niedawno bo słyszałem, że tłuszcz z boczku rano ma lepszą wchłanialność niż np. oliwa z oliwek. Wołowina jest drobno-krojona. Warzyw spożywam bardzo dużo tylko nie wliczam ich kaloryczności (np. pół papryki, cebula, czosnek, cały brokuł, cały kalafior, szpinak [garść], pół bakłażana, pół dużej cukinii / dzień trzymając się 5-6 porcji warzyw/owoców dziennie). Faktycznie nie spożywam tłustych ryb i będę musiał je wprowadzić (łosoś, makrela). Ograniczę tłuszcz na rzecz węglowodanów (podejrzewam, że będą to owoce żeby nie podbijać białka...) i w ten sposób obniżę lipidy.



Zmieniony przez - Bartosz1991 w dniu 2017-08-25 13:15:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Spróbuj ograniczyć kasze , chleb . W diecie masz za dużo białka , to rownież nalezy zmodyfikować . Kalorii rownież dość sporo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Kaloryczność stoi na wysokim poziomie, bo waga nie chciała drgnąć, a nawet spadała. Białko ciężko mi zbić przez wysoką ilość węglowodanów, musiałbym jeść dużo fruktozy, żeby uzyskać czyste węgle...proste. Mięsa mam i tak mało w diecie ze względu na w/w ilość białka (a jednak chciałbym dostarczyć wszystkie potrzebne aminokwasy). Co do chleba - gluten nigdy na mnie źle nie wpływał, a kasza jaglana jest dość przyjazna dla trawienia.
Jeżeli mam ograniczyć ilość biała to w jaki sposób?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Zadałeś pytanie odnośnie gazów , wiec Ci odpowiedziałem . Gluten tutaj nie ma nic do rzeczy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699698
Białko ograniczasz w prosty sposób , wywalasz odżywkę białkowa . Kaloryczności nie musisz podpisać węglami , możesz rownież tłuszczami .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Próbując zlokalizować problem odstawiłem chleb/nabiał/mleko/kawę na 5 dni, bez zmian. Białko także nie powodowało u mnie problemów gastronomicznych na redukcji a miałem podobną ilość ~200g.

Co do tłuszczy i węglowodanów to "żongluje" nimi średnio co 2 dni (więcej tłuszczy, mniej węglowodanów i odwrotnie) tak aby organizm miał urozmaicenie.

Poniżej zdjęcie diety na jutro, obciąłem węgle, dodałem tłuszczy, obniżyłem białko.





Zmieniony przez - Bartosz1991 w dniu 2017-08-22 18:19:41

Zmieniony przez - Bartosz1991 w dniu 2017-08-22 18:51:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html diety wrzucaj w taki sposób, są dla nas doradców bardziej czytelne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
W pierwszym opisie zaznaczyłem, że wypełnienie tabel diety SFD mi nie odpowiada ze względu na ograniczoną bazę produktów, a w wstawianych przez mnie tabelach są wartości z etykiet. Przy wypełnianiu jej (np. Boczek surowy) produkt ma kompletnie inne makro (różnica w posiłku rzędu 200kcal).


Zmieniony przez - Bartosz1991 w dniu 2017-08-23 06:40:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
oczekujesz pomocy - dostosowujesz się do tutejszych zasad. Zrzut wymagany jest w takiej formie. To dla doradzających ma być ułatwienie, nie dla Ciebie - więc wybacz.

Jak nie ma jakiegoś produktu - nie widzę problemu, by dodać swój produkt. Jest opcja w dzienniku, także dwa kliknięcia i gotowe. Najlepiej od razu zapisać, żeby zostało w Twojej bazie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Rozumiem, w wolnej chwili to uzupełnię. Białko zmniejszyłem do 170g i faktycznie problem się rozwiązał. Organizm mniej się męczy, chociaż dziś czułem, że coś się mi w "kiszkach" mieli. Będę stosować mniejszą ilość białka (zastąpię np. owocami lub tłuszczami zdrowymi - np. awokado) i będę obserwować zmiany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Zgodnie z obietnicą uzupełniłem dziennik żywieniowy. Dieta na dziś poniżej.


Ponad to przesyłam wyniki morfologii z wczoraj. Wygląda na to, że mam skrajną anemię (obniżone WBC, RBC, HGB). Dziś udam się do lekarza rodzinnego żeby rozwiązać problem. Żelaza w diecie mam dość sporo (wieprzowina, szpinak, kasze jaglane itd.) chociaż mógłbym zwiększyć podaż i spojrzeć na wyniki za tydzień.

Cholesterol podwyższony, bo jednak tego tłuszczu jest trochę w diecie.




Zmieniony przez - Bartosz1991 w dniu 2017-08-25 10:38:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 141kg

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 70kg

WHEY premium