SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Niskowęglowodanowa do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
Witam, jestem nowy na forum i najpierw chciałbym wszystkich powitać :)
Przechodząc do rzeczy. Od 5 miesięcy chcę zbudować masę na diecie niskowęglowodanowej/ rotacyjnej. Węglowodany zawsze jakoś tak na mnie dziwnie działały, że nie miałem po nich siły, niemniej również zawsze obawiałem się tłuszczu nasyconego, Mimo wszystko, poszedłem na studia, mam dostęp do siłowni więc postanowiłem, że dodam więcej węgli i tłuszczu. Sporo poczytałem i sam ułożyłem sobie dietę. Klatka, biceps, barki z przodu fajnie rosną, ale największym problemem jest to że bardzo przytyłem w pasie (o 9cm) ,udach, oraz na brzuchu ( u dołu) - nie mieszczę się w spodnie !!!. Proszę was dlatego o jakieś rady, bo chciałbym zbudować jeszcze trochę mięśni i dojść tak do 80 kg, ale przy okazji pozbyć się tych problemów. Mam 20 lat, 177 cm wzrostu, 72 kg. Trenuję 4-5 razy w tygodniu.
Poniżej wstawiam swój rozpis diet, na dni High Carb (2 razy) i bez węgli (2 razy), mam jeszcze dni pośrednie 3x w tygodniu




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
wiem wiem, tylko sprawa jest trochę trudna dla mnie, bo musiałbym ograniczyć kcal na śniadanie. Śniadanie i posiłek przed treningowy mają składać się z białka i tłuszczu, tylko że ograniczając tłuszcz będę miał mało kcal w tych posiłkach i nie wiem czy nie będę chodził głodny. Po treningu posiłki nastawiłem już głównie na węglowodany tak by ograniczyć tłuszcz

Tłuszcz według ciebie powinienem mieć na 1.5g na kg masy ciała czyli 105gram. Postaram się dojść do takiej wartości ale stopniowo, zaczynając o 2g na kg masy ciała




Zmieniony przez - Abracadabra w dniu 2015-03-06 09:41:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3271
Możesz spróbować ograniczyć węgle w ciągu dnia o 50g na rzecz tłuszczu i obserwować jak twój organizm zareaguje.. jak zejdzie ci lekko waga i obwód w pasie, to możesz dawać więcej węgli w dni np. treningu klatki ,barków a unikać w dni treningu nóg oraz wolnych. Na moje oko dieta wygląda całkiem dobrze, ewentualnie wywal węgle przed treningiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 906 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15066
Dlaczego ludzie cuduja tak bardzo podczas budowania masy miesniowe...
Po pierwsze duzo za duzo bialka... 240g?! zejdz do 140... tluszcze daj z 70-90g. reszte podbij weglowodanami... powiedzmy tyle wegli zebys w miare z "zapotrzebowaniem" wyszedl i obserwuj lustro, wage, cm, jak nie ruszy sie nic przez 2 tygodnie to dorzuc z 50g wegli i obserwuj dalej.
Wydaje Ci sie ze przytyles bo masz mega duzo nabialu i sodu w dietce musisz miec sporo i dobrze Ci to musi trzymac wode, albo serio poszlo w tluszcz.
Tyle ode mnie.

Edit. serio chce Ci sie bawic w jedzenie calych jaj w jednym posilku a w drugim wywalaniu zoltek ?
Odrazu po tre bialko? Nie warto chyba odrazu zakwaszony organizm jeszcze bardziej zakwaszac... dorzuc jakis owoc czy cos alkalizujacego.
Oby te 3h jedzenia w nietreningowe to byla poprostu pomylka przy ustawianiu godzin na potreningu :p

Zmieniony przez - AO11 w dniu 2015-03-05 21:37:14

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."

~Arystoteles

Mój dziennik treningowy ---> http://www.sfd.pl/[BLOG]_AO11._Winorocznik92_w_2015r.-t1075814.html

Co jadam? ---> http://potreningu.pl/profile/ao11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
No dobrze, ale co mam poradzić na to, że po węglowodanach nie czuję takiej siły i energii jaką czuję po tłuszczach ? Mam problemy żołądkowe po wszelkiego rodzaju płatkach owsianych, ryżu brązowym czy kaszy. Jedynie ziemniaki i ryż paraboliczny ujdą... Nabiał mógłbym ograniczyć ale mięso i jajka bardzo lubię i nie wyobrażam sobie bym musiał je ograniczyć by nie przekroczyć 140 gram białka. Przecież niektóre artykuły piszą że można zjeść 3g na kg masy ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Nie jesteś na bombie (czyt.wspomaganiu) obniż białko do 170-200 gram .
Jeśli się cuzjesz dobrze na tłuszczach ( ja tak się czuje ) to daj około 1-1,5gram .
Węgle czerp po treningu z kleik ryżowy/skrobia kukurydziana/miód a masz do dyspozycji kaszę jaglaną jeszcze , biały ryż, ziemniaki jak inne źródła nie pasują .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
ok wielkie dzięki, czyli rozumieć mam, że 105 gram tłuszczu wystarczy dla mnie, białka tyle ile napisałeś i reszta węgle ? Czy w takim razie taka ilość 20g tłuszczu może być połączona z węglowodanami przed treningiem ? I czy po treningu mogę dać po posiłku tak np. 150 gram węgli ,czy nie podwyższy to za bardzo poziomu insuliny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Węgle ustaw po treningu i w posiłkach potreningowych i na noc.
Przed treningiem daj tłuszcze z oleju kokosowego np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
ok, teraz już wszystko lepiej rozumiem. Dzięki jeszcze raz wojo zmc, przyznaję soga :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Wstaw dietę do sprawdzenia jak ułożysz , mleko w proszku wywal dodaj zdrowych tłuszczu czyli ryby tłuste (śledź,makrela,łosoś).
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 295
Postarałem się co nieco poprawić, ograniczyłem białko trochę jednak wciąż mam problem z przestawieniem się, by ograniczyć ten tłuszcz i białko, a zwiększyć węglowodany. Będę musiał widocznie stopniowo ograniczać jedno na korzyść drugiego




Zmieniony przez - Abracadabra w dniu 2015-03-06 09:22:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Chyba nie czytałeś co Ci doradziłem ,tłuszczu masz ponad dwa gram a miało być dużo mniej .
Przeczytaj parę razy moją wypowiedź i spójrz na swój jadłospis .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny.

Następny temat

Dieta na masę 86 kg na cyklu do oceny.

WHEY premium