SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym zabić poczucie głodu?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Witam,
mam pewien problem. Kiedyś byłem bardzo chudy, a na brzuchu było widać delikatny kaloryferek. Miałem niedowagę (BMI 18-18,5), ale czułem się z tym całkiem nieźle.
Minęło kilka lat (mam 28), zmniejszyłem ilość ruchu (raz na dwa tygodnie squash/tenis), pracuję przed komputerem, najłatwiej mi o jeść węglowodany, kaloryferka już dawno nie widać, a wystający brzuch już mi przeszkadza (mimo, że BMI mam rzędu 20).

I teraz pytanie: co żreć, gdy jestem głodny, by zbytnio nie tyć? Potrafię jeść względnie mało i zapominać o głodzie przez całe godziny, ale nie każdego dnia.

Poszukiwane jedzenie powinno być wygodne: powinno być praktycznie gotowe, żeby nie trzeba było zbytnio przygotowywać. Powinno się nie psuć, żeby nie musieć go kupować co dzień lub dwa. Powinno dać się jeść bez poświęcania mu zbytniej uwagi (może być w postaci płynnej). Musi mieć odpowiedni smak, żeby mi się nie odechciało tego jeść.

Próbowałem z piciem zamiast jedzenia, ale nie pomaga wystarczająco. Sałatki też raczej nie wchodzą w grę, bo nie lubię smaku warzyw. Nie lubię też smaku mięsa (mogę jeść mięso, które nie przypomina mięsa).
Myślałem też o tych preparatach białkowych, ale nie wiem co się ze mną stanie, jakbym je jadł, a nie ćwiczył.

Wiem, że moje wymagania są duże i być może nie znajdę niczego odpowiedniego, a wtedy zostanę tłuściochem już na zawsze.

Mam jeszcze jeden sposób na ograniczenie ilości tłuszczu: stres.
Można np. nieszczęśliwie się zakochać (choć trudno to kontrolować), albo np. zainwestować w coś bardzo ryzykownego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
mięso, warzywa., jajka
i idz na silownie bo z wiekiem przy tak malej ilosci miesni bedzie coraz gorzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Oj, w takim razie chyba sobie daruję.
Mięsa i warzyw nie lubię, a jajek ile można jeść? I jeszcze trzeba je gotować. Ale może faktycznie zwiększę ich ilość w moich posiłkach.
A na siłownię się kiedyś nachodziłem i chyba mi wystarczy - w tym sensie, że uznałem, że życie jest zbyt krótkie, by spędzać je w siłowni. Żeby się tylko nie okazało, że życie z dużym brzuchem jest na tyle nieprzyjemne, że już lepiej je spędzać w siłowni. :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Fakt, ale z duzym brzuchem zycie staje sie czesto za krótkie Udowodniono związek tycia w brzuchu z podwyższonym ryzykiem zapadalności na choroby serca.

Siłownia 3-4 x w tygodniu po godzinie nie jest akurat najbardziej czasochłonnym zajęciem.

Szkoda ze nie lubisz miesa, to glowny budulec miesni, jak nie lubisz miesa musisz polubić jajka i rośliny strączkowe. Co do ilosci to trudno wyrokowac wielu na tym forum latami je po 20 jajek tygodniowo i swietnie sie miewa, sa tacy co jedza i więcej, ale normy nikt nie ustalił. Prawda jest taka ze jedzenie non stop tego samego zawsze zwiększa prawdopodobieństwo uczulenia.

A warzywa MUSISZ polubić, chyba ze lubisz szpitale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 526
Ha,ha rzeczywiście masz wymagania...są różne sposoby np. północnoamerykańscy Indianie gustowali w pemikanie , mieszance suszonego mięsa z jelenia Karibu , ziół i jagód. Specyfik ów nosili w woreczkach ze skóry bizona zawieszonych na szyi , miałbyś więc swój ulubiony posiłek cały czas pod ręką. Diogenes z kolei dożył sędziwego wieku żywiąc się jedynie kapustą i popijając to żródlaną wodą...90 lat w tamtych czasach to było coś , ho,ho .Święty Jan z Dukli nie jadał zupełnie nic ale niewiele wiadomo o jego BMI , sporo natomiast o światłym do końca umyśle.Generalnie rzecz biorąc trzeba wypośrodkować aczkolwiek wstrzemięźliwość w każdej sytuacji jest zaletą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Generalnie wszystko opiera się na prawdopodobieństwie jednostkowe przypadki nie zmieniają globalnych zasad.
Jak będziesz próbował odpowiednia ilość razy przejść przez ścianę w końcu powinno ci się udać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Trudno oszacować o ile mi się życie skróci, jeśli będę tłusty. Bardzo tłusty raczej nie będę, bo to chyba z uwarunkowań genetycznych wynika w moim przypadku.

Niegdyś chodziłem na siłownię 2-3 razy w tygodniu po godzinie. To jednak dużo, bo przeciętnie człowiek pracuje 8 godzin dziennie + godzina na dojazdy i śpi, powiedzmy 8 godzin (jeśli chodzi na tę siłownię, jeśli nie, to może mniej). Pozostałe 7 godzin trzeba poświecić na jedzenie, sprzątanie i całą masę innych rutynowych czynności, z których część wykonuje się raz na miesiąc, ale które istnieją. Jeśli trzy razy w ciągu tygodnia wybiorę się na siłownie (godzina + godzina na prysznic i dojazdy) to w praktyce pozostają mi tylko dwa wieczory w ciągu tygodnia gdy mogę zrobić coś dla przyjemności. No i weekendy. Niemniej zabranie sobie trzech wieczorów z tygodnia to dla mnie dosyć duże poświęcenie, szczególnie że siłowni nie umiem traktować jako rozrywki. Dla mnie to ciężka praca.

Jajka lubię - zwiększę ich ilość. Rośliny strączkowe - poczytam sobie, być może są jeszcze jakichś jakich nie jadłem i spróbuję. Warzywa - też może znajdę jakieś nowe, wcześniej nielubiane.

Dlaczego nie ma odżywek typu: "jedz to zamiast czegokolwiek innego" w różnych wersjach smakowych i odmianach, przeznaczonych dla różnych grup ludzi? Nie da się takich wyprodukować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 526
Jeśli bardziej zależy Ci na nie posiadaniu brzucha i tłuszczu niż na posiadaniu mięśni wybierz aeroby. Wyjdź rano z domu i biegaj przez 30 minut przez 3 dni w tygodniu w tym dwa razy w łykend. Czy to duże wyrzeczenie?.Zejście po schdach , bieg , wejście po schodach , prysznic i już siedzisz w fotelu z kawą i gazetą w ręce. Razem 60 minut. Polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8527
Dobry temat! Sam od 3 dni jestem tak zestresowany 1 rzeczą, że przez te 3 dni zjadłem łącznie tyle, co w sam poniedziałek czy wtorek!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 526
Jeśli natomiast chodzi o...jak to określiłeś żarcie - kup sobie dobrą , naprawdę dobrą ( a nie badziewiastą i tanią ) odżywkę białkową i popijaj ją 2-3 razy dziennie. Jedna porcja zastąpi Ci wysokobiałkowy posiłek a roboty przy tym nie ma wcale. Do tego jakiś owoc do południa i pierś z kurczaka z grilla z warzywami gdzieś na mieście.I po krzyku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
i zakwaszenie organizmu brdzo szybko gotowe
Polecanie żarcia w proszku zamiast żarcia nie przystoi filozofom
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakia sylwetka u faceta podoba sie kobietom?

Następny temat

dieta na redukcje. Czy jest prawidłowa?

WHEY premium