SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy taki plan?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1085
Witam.
Poczytałem "Plan treningu dla osób sredniozaawansowanych by Mawashi" ,pozmieniałem parę rzeczy i wyszło mi coś takiego.Czy to miałoby sens? Co jest nie tak,co trzeba zmienić?Proszę o rady i opinie.Dodam,że przydałaby mi się zwiększona częstotliwość ćwiczeń na klatkę piersiową.Dlatego też angażuję ją w ćwiczeniach innych partii.Proszę o pomoc.
Z góry dzięki.

A o to plan.

Dzień pierwszy

Mięśnie klatki piersiowej (odpoczynki między seriami i ćwiczeniami 90-120 sek)
1. Pompki z nogami wyżej 3 x
2. Pompki z rękoma wyżej 3 x
3. Głębokie pompki na hantlach 3 x
4. Rozpiętki z hantlami na "ławce poziomej" 3 x

Mięśne dwugłowe ramion (odpoczynki między seriami 60-90 sek)

1. Podciąganie na drążku podchwytem, odstęp między dłońmi 15 cm, 3 serie
2. Uginanie przedramienia w oparciu o kolano 3 serie


Dzień drugi

Mięśne nóg (odpoczynki między seriami 90-120 sek)

1. Przysiady 3 x
2. Przysiady wykroczne z hantlami w dłoniach 3 x
3. Martwy ciąg z hantlami 2 x
4. Wyskoki obunóż 3 x 10-12
5. Wpięcia na palce jednonóz 3 x 20-30
6. Wspięcia na palce obunóż 3 x 15-20

Dzień trzeci

Mięśne pleców (odpoczynki między seriami i ćwiczeniami 90-120 sek)

1. Podciaganie na drążku (nachwyt lub podchwyt szerszy niż barki)4 x
2. Wiosłowanie sztangielką 3 x
3. Wznosy barków "szrugsy" 3 serie
4. Skłony w tył w leżeniu na brzuchu 4 x 10-15

Przedramiona

1. Zwis na drążku z zaciśniętymi dłońmi. 2 x max


Dzień czwarty

Mięśnie naramienne(odpoczynki między seriami 90-120 sek)

1. Wznosy hantli bokiem w górę 3 x
2. Pompki stojąc na rękach przy ścianie 2 x
3. Wznosy hantli przed siebie 3 x


Mięśne trójgłowe ramion(odpoczynki między seriami i ćwiczeniami 60-90 sek)

1.Pompki wąsko. 3 x
2.Pompki w podporze tyłem - "odwrotne pompki" 3 x

----------------------------------------

+ Mięśne brzucha +++ (codziennie)

1. Unoszenie nóg w zwisie na drążku. 3 x Max
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Przy kalistenice nie trzeba tak obstawać przy klasycznym od największej partii do najmniejszej.
Ja preferuje i polecam ciąg >Od najtrudniejszego ćwiczenia, do najłatwiejszego<.
Np.
Pompki w staniu na rękach
Dipsy
Podciąganie
Pistolety
itd.
Najważniejsze żeby mieć siły na kolejne ćwiczenie.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dodam,że przydałaby mi się zwiększona częstotliwość ćwiczeń na klatkę piersiową.
Czemu? Bo wakacje i chcesz na plaży przyszpanować?

Jakieś informacje o sobie? Wiek, staż, wyniki w podstawowych ćwiczeniach?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1085
Venc1Lq
Dodam,że przydałaby mi się zwiększona częstotliwość ćwiczeń na klatkę piersiową.
Czemu? Bo wakacje i chcesz na plaży przyszpanować?

Jakieś informacje o sobie? Wiek, staż, wyniki w podstawowych ćwiczeniach?


Jakby mi na tym zależało,to chciałbym mieć do pokazania całe ciało,a nie samą klatę.Nie rozumiem Cię,wybacz.
Po prostu mam braki,ludzie nie ćwiczą nóg,bo uważają,że nie potrzeba.Ja zaniedbałem klatę,dlatego jest jaka jest.Chcę to nadrobić,żeby dysproporcje się nie zwiększyły.

A co do siebie to wiek-17, wzrost-178,waga-66kg
Co do stażu to na wejściu mówie,ze nie były to miesiące regularnych ćwiczeń.Wychodzi jakiś ponad rok ćwiczeń.Robiłem treningi obwodowe.
A co do tych wyników to jakie ćwiczenia mam wymienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
Pompki, podciąganie, przysiady, dipy, takie standardy, jeżeli nie trenowałeś regularnie to ciężko mieć braki w 1 partii...Trening jest ok, tylko odnośnie pleców to dodaj jeszcze podciąganie wąskie nachwytem, a szeorkie rób też nachwytem, napisz jak wyniki po miesiącu, a i serio potrafisz robić ładne pompki na rękach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1085
Asams
Pompki, podciąganie, przysiady, dipy, takie standardy, jeżeli nie trenowałeś regularnie to ciężko mieć braki w 1 partii...Trening jest ok, tylko odnośnie pleców to dodaj jeszcze podciąganie wąskie nachwytem, a szeorkie rób też nachwytem, napisz jak wyniki po miesiącu, a i serio potrafisz robić ładne pompki na rękach?


A no wyniki nie są najlepsze,
pompki
-ok 25,podciągnięcia-ok.13-15, przysiady to na pewno 90+,
A co do pompek na rękach to próbowałem właśnie i jakoś rewelacji to nie ma,miałem zamiar się do nich zabrać dopiero.Nawet chciałem zadać pytanie co do nich potem,ale już mnie wyprzedziłeś:P. Jeśli nie będa wychodzić to wymienie je na pompki w oparciu o ścianę,czy coś.
A co do podciągnieć nachwytem to nie dałem ich,gdyż mam taki "dziki drążek",ale będę naprzemian robił raz tak,raz tak


Dzięki za opinie.Jeszcze coś nie tak :)?

Zmieniony przez - Cannabis88 w dniu 2013-07-29 17:05:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
zamiast pompek na rękach rób stanie na rękach np. 4x15sekund czy ile tam dajesz rade i podczas stania lekko sie opuszczaj doslownie 3cm i co trening coraz wiecej:) powodzenia, najważniejsze to żebyś trzymał się swojej rutyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
nie wierze ze przysiadasz 150% swojej masy bez jakiegos treningu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
też nie chce w to wierzyć tak jak w te podciągnięcia, 25 pompek i tylko 2 razy mniej podciągnięć, no ale jak ktoś nie chce być szczery to niech nie będzie. Sprawdź technike ćwiczeń żebyś nie nabral zlych przyzwyczajen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1085
Asams
też nie chce w to wierzyć tak jak w te podciągnięcia, 25 pompek i tylko 2 razy mniej podciągnięć, no ale jak ktoś nie chce być szczery to niech nie będzie. Sprawdź technike ćwiczeń żebyś nie nabral zlych przyzwyczajen


Jak myślisz,po co miałbym zmyślać?Chyba chcę jak najlepiej. Sam się dziwię takich wyników,przy podciągnięciach nie opuszczam do prosta dłoni,to już zmienia fakt.Pompki za to robię pełne z 2s zatrzymaniem,tak to bym robił może więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1085
gsmt
nie wierze ze przysiadasz 150% swojej masy bez jakiegos treningu...


Nogi akurat mam wycwiczone,noga,biegi i inne.Przysiady to nie problem w przeciwieństwie do innych ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1085
A chciałbym jeszcze zapytać co do powtórzeń do tych kolejno ćwiczeń.Trzymać się tych 12-15 czy jakoś inaczej?Oczywiście pomijając ćwiczenia takie jak przysiady itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika-nowy plan i foty do oceny staż ok.3 lat

Następny temat

Jak trenować?

WHEY premium