SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy taki plan nie zamęczy ? .

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287
Witam . :) .

Mam 15 lat . cwicze od 5 miesiecy na siłowni . ale od niedawna zapisalem sie na MMA i BJJ .. i biegam 2 razy w tygodniu . a jedzenie ? hm staram sie dobrze odrzywiac . ale chwilowo na diete mnie nie stac . i chcialbym abyscie pomogli mi ulożyc plan 4-5 dniowy na mase/rzezba . ale regeneracja :( .

a to jest mój plan . czy wszystko jest okej ? .


Poniedziałek- Klatka Piersiowa , Biceps
- Brzuch - na ławce skośnej 3 razy do zmęczenia - rozgrzewka :)
- Wyciskanie Poziomo - NIE NA MASZYNIE . 1 seria 15 powt
2 seria 12 razy . 3 serie po 8 ruchów
- ławka skośna - 1 seria x 15 i 3 razy robocze czyli 4 serie 12/10/8/8
- uginanie ze sztangą 3 serie po 10 powtórzeń
- uginanie młotkowe 2 razy 12

Wtorek - MMA

Środa - Grzbiet - Motyle, BJJ
- Brzuch - na ławce skośnej 3 razy do zmęczenia - rozgrzewka :)
- Przyciąganie wyciągu do brzucha 3 serie od 12 do 15
- Wiosłowanie sztangą w opadzie 1 seria rozgrzewkowa x 15
2,3,4 x 12 i pompka
- Szrugsy 3 x 12


Czwartek - Nogi
- Brzuch - na ławce skośnej 3 razy do zmęczenia - rozgrzewka :)
- Przysiady 1 seria 20 powtorzen 2 seria 15 i 3,4,5 po 12 powt.
- Martwy Ciąg na prostych nogach . 5 seri po 12 powtórzeń
- Wspięcie na palce , na maszynie 3 x 20 coraz wiekszy ciężar


Piątek Barki i Triceps BJJ
- Brzuch - na ławce skośnej 3 razy do zmęczenia - rozgrzewka :)
- Wyciskanie sztangi na stojąco 1 seria x15 rozgrzewka i 3 serie robocze
- podciąganie sztangi wzdluż tułowia szerokim 3 x 10

- Ten Plan ułozył moj nauczyciel od W-F ktory zajmuje sie siłownia - kulturystyka . ;) . Prosze o Pomoc ;) będe wdzieczny .


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 67

Wzrost: 170 cm

Cel treningowy: masa/rzezba

Staż treningowy na słowni: 6 miesiecy

Uprawiane inne sporty: MMA,BJJ

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full sprzęt oprócz drązka <drązek mam w domu>

Dieta: staram sie zdrowo odrzywiać

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: gain bolic 6000 , mass activ

Trening Czyni Mistrza !!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 460
widze żarty się sezon owców trzymają ''masa,rzeźba'' haha albo chleb albo bułka

„Każde ludzkie zadania, aby osiągnęło swój cel, musi znaleźć w modlitwie.”Jan Paweł II

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287
wiem ze to inaczej brzmi . ale chodzi zebym mial mase . ale zeby wyrzezbic miesnie . :/

Trening Czyni Mistrza !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Siwoski96

Tragedia - nic w taki sposób nie osiagniesz , jedynie krzywde możesz sobie zrobić, ewentualnie przetrenować.

zacznij od czytania żebys pojał pewne aspekty metodyki treningowej pod sporty walki.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

Staż treningowy na słowni : 6 miesiecy

podaj cieżary jakich uzywasz w podstawowych ćwiczeniach przysiad,martwy,wyciskanie??? nie maxy tylko obciazenie robocze

Zażywane suplementy : gain bolic 6000 , mass activ ???

to jest zbedne to wegle sztuczne twój organizm nie jest maszynka , musisz odpowiednio go nawodnić odzywic żebys mógł trenowac ciezko i isc do przodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287
przysiady robie na maszynie . martwy z 30 kg . wyciskanie tak z 40 kg ;) robocze . a tak to 70 podnose . malymi ciezarami operuje .

Trening Czyni Mistrza !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Wiek : 15

Uprawiane inne sporty : MMA,BJJ ile razy w tygodniu

opcjonalnie mógłbys trenowac 2 x w tygodniu jestes za młody twój stopien wytrenowania zerowy , słabo sie odzywiasz jak ty soebie to wyobrażasz twój organizm odrzuci taka aktywnosc fizyczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287
wtorek mam mma sroda bjj i piatek bjj

Trening Czyni Mistrza !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Siwoski96

"przysiady robie na maszynie . martwy z 30 kg . wyciskanie tak z 40 kg ;) robocze . a tak to 70 podnose . malymi ciezarami operuje . "

?

nawet nie chce mi sie komentowac....

przeczytaj moj post w linku ponizej i zastosuj ten plan,ale 2 x tygodniowo(np.poniedzialek/czwartek)

https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html

Pan od WF-u niech pomoze w przyswojeniu poprawnej techniki cwiczen-moze do tego chociaz sie przyda.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
to co podał traktor to optymalne rozwiazanie ale jeśli bedziesz naprawde stawał na wysokosci zadania i porzadnie soebie zajadał i dbał o ten wypoczynek . inaczej ja tu niewidze szans postepu jedyne dreptanie w miejscu i z czasem cofanie sie.

pytaj jak czego nierozumiesz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287
Chcialbym tylko zeby ktos mi rozpisal taki plan . bo ja niewiem co robic . niewiem jakie obciazenia podnosic i wgl . i regeneracja . i w jakie dni robic silke .

Trening Czyni Mistrza !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Siwoski96

plan masz w linku podanym przeze mnie.

pic polega na tym,abys:

- trening silowy zaaplikowal w rosadnych odstepach czasowych,tak,aby wysilek byl dozowany rownomiernie,
- trening silowy nie kolidowal z innymi formami aktywnosci,ktore uskuteczniasz,czyli w dzien silowni nie wykonujesz innego treningu(BJJ,MMA itd.)
- mial chociaz JEDEN dzien calkowitego luzu od jakiekolwiek formy aktywnosci.
dzien przeznaczony tylko i wylacznie na relaks,regeneracje i wzrost.

przyklad:

P - SW
W - silownia
S - SW
C - wolne
P - SW
S - silownia
N - wolne

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o korektę planu treningowego osoby początkującej

Następny temat

Tygodniowy plan treningowy - co zmienić aby szybciej osiągnąć postawione cele?

WHEY premium