SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia dla nowicjusza- POMOCY!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 649

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13
Witam mam 17 lat, chcę zacząć przygodę z siłownią. Dobrze biegam, ale potrzebuję też ćwiczeń siłowych stąd moje pytanie- czy ktoś mógłby mi wypisać kilka ćwiczeń na każdą partię dla nowicjusza+ jakieś porady , na co zwracać uwagę oraz od jakich ciężarów zaczynać, po ile powtórzeń? Wiem że jest atlas ćwiczeń natomiast tam są ćwiczenia dla ludzi bardziej zaawansowanych, ważę 75 kg mam 174 cm, tłuszczu ok. 20%.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660

Początki na siłownie nie są łatwe, trzeba ogarnąć sporo rzeczy bo samo ułożenie treningu nie jest łatwe, a jeszcze trudniej bywa z dietą. Jednak gdy na spokojnie się nad tym pochylimy to nie jest to aż tak trudne jak mogłoby się wydawać.

Na co zwrócić uwagę podczas naszych początków?

1) Zacznij od podstaw - nie ma sensu szukać wymyślnych i skomplikowanych planów treningowych. Początkujący musi się skupić na podstawowych ćwiczeniach takich jak przysiad, martwy ciąg, wiosłowania, podciąganie na drążku, wyciskania.
To trzon planu, który trzeba zbudować i będziemy z tych ćwiczeń korzystać już zawsze.

2) Technika ponad wszystko - początkujący musi opanować technikę podstawowych ćwiczeń, bo dobra technika to bezpieczeństwo treningu. W początkowym okresie technika jest ważniejsza od ciężaru na sztandze.

3) Progres ciężarowy - jak technika jest opanowana to staramy się regularnie dokładać ciężaru. Stabilny progres siłowy przełoży się również na przyrosty masy mięśniowej.

4) Dieta, dieta, dieta
- prawidłowe odżywianie to fundament kształtowania sylwetki. Im szybciej ją ogarniemy tym lepiej.

5) Czas jest Twoim przyjacielem
- rozwaga i cierpliwość to bardzo ważny element. Budowanie sylwetki to proces długotrwały i trzeba mieć tego świadomość.

Polecamy również: Najczęstsze dylematy początkujących trenujących na siłowni






Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-07-06 16:39:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 92 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1052
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Potwierdzam, ten artykuł wiele Ci wyjaśni

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból barku

Następny temat

Pare pytań w sprawie treningu.

WHEY premium