SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

yumi, czyli łuk japoński

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
witam was,

szukam osob zajmujacych sie lucznictwem, a konkretnie lucznictwem japonskim czyli "droga luku". w internecie nie moglem znalezc zadnej aukcji ani zadnej instrukcji jak ow luk moglbym zrobic sam.

i teraz, drodzy uzytkownicy, kieruje bardzo goraca prosbe... prosze, pomozcie mi znalezc informacje jak taki luk zrobic, lub gdzie go kupic. oczywiscie uwzgledniam takze strzaly (glownie ich wyrob)

moze ktos spytalby po kiego grzyba ci to?

jako ze jestem czlowiekiem otwartym z mila checia odpowiem na to pytanie, bo kto wie moze po przeczytaniu ow odpowiedzi bedziecie bardziej skorzy do pomocy, bo juz na wielu forach mnie wysmiano. Przede wszystkim chcialbym odnowic tradycje samurajskie, w swiecie pelnym bieganiny, braku jakiejkolwiek duchowosci. mowie tu o calym swiecie, a nie o polsce, japonii czy bangladeszu. jak historia wskazala wiele razy 1 czlowiek, inny niz reszta, potrafil zmienic swiat na taki jaki znamy dzis. uwazam ze kierujemy sie w zla strone, pieniadz niszczy i wlada wszystkim, ale to juz jest temat na glebsza rozmowe.


w kazdym badz razie, kazdemu kto przyczyni sie do znalezienia "przepisu na yumi" czy oferty sprzedazy bardzo serdecznie podziekuje.

w razie potrzeby, moje GG : 5390620 (prosze tylko o przedstawienie sie)


jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Wątpię byś kogoś znalazł, ale życzę powodzenia

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1689
Odlądałem raz na jakimś filmie dokumentalnym z lat 60 o jaiejś szkole w japonii tego co szukasz i o ile coś jeszcze z tego filmu pamiętam to to, ze ta sztuka nawet w japonii wymiera - tzn jest bardzo malo szkół - nie słyszałem aby w Polsce a nawet w europie był szkoła z japońskim łukiem. Ale jak przedmówca, mimo że wątpię aby Ci się udalo coś takiego znaleść, to życzę Ci aby tak było.

Zmieniony przez - Yang30 w dniu 2007-10-13 14:31:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 198 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1751
Nie wiem czy to jest prawdziwy japoński łuk,ale tutaj --> http://woodbows.com/yumi.html możesz go kupić za 119$.Aaaa i dowiedz się czy wysyłają produkty za granice.



Zmieniony przez - TkdQueeN w dniu 2007-10-13 15:06:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 198 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1751
Jest jeszcze taki za mniejszą kwotę mianowicie 50$ http://woodbows.com/rfixed.html tylko on jest bez strzał tak mi się wydaje.

Zmieniony przez - TkdQueeN w dniu 2007-10-13 15:51:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 198 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1751
Tylko nadal nie wiem jak z tą przesyłką,ale jak jesteś naprawdę zainteresowany kupnem to myślę że sam się dowiesz.

http://woodbows.com/products.html tu masz pan poprzebieraj sobie i dowiedz się co trzeba

Zmieniony przez - TkdQueeN w dniu 2007-10-13 15:56:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 762 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4190
z tego co wiem i pewnie ty też wiesz mało popularne w Polsce. Widziałem to na żywo na budogali w moim mieście w której brałem udział. Pokazywali właśnie jak sie strzela, wszystkie fazy , historie, do czego służy itp:) pokazywali także 7 poszczególnych faz tego strzelania jakie łucznik musi wykonać i praktykuje w rozgrzewce
I faza - przyjęcie przez łucznika pozycji
II-stabilizacja pozycji przez łucznika
III- założenie strzał przez łucznika
IV- uniesie łuku w górę
V-wypchnięcie łuku
VI - ściagnięcie strzały
VII - strzał
odległość łucznika wynosiła 28 metrów od tarczy, Kiudo tak sie wymawia nie wiem jak pisze za bardzo służy przede wszystkim do samodoskonalenia i pracy nad charakterem. i coś na temat sprzętu: łuk bardzo wysoki ,dużo wyższy od łuków europejskich i azjatyckich (mimo iż Japonia w Azji), uchwyt jest obniżony w stosunki do środka łuku, jest do jedna trzecia długości łuku co ma swoje korzenie w szkole łucznictwa konnego gdzie łucznik miał między nogami garb koński i luk musiał być dosyć wysoki. Strzelali z łuku z włókna szklanego który bardzo dobrze wytrzymuje warunki .
kręciłem nawet film z tego gdzieś tam mam więc jak by miał się przydać to spróbuje zgrać z kamery czy coś;)

To na tyle może sie przyda:) może nie :)

Wielu z nas pada pod ciosami losu na ringu życia, ale tylko arcymistrzowie potrafią się podnieść
i wziąć srogi odwet za porażki.


,, W miastach gdzie koszaruje wojsko , dziewczęta szybciej dojrzewają"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
dzieki wielkie, wyslalem maila na te woodbows.com z zapytaniem czy nie bedzie problemow z wysylka za granice. w sumie 119$ to dobra cena ale bardziej mnie denerwuje to ze za 1 strzale musze zaplacic az 20$... -_- wiec chyba sam bede je produkowac jesli zakupie ow luk.

@up czytalem bardzo wiele na ten temat, przede wszystkim w japonskim lucznictwie nie bylo tak wazne trafienie do celu jak to w przypadku szkol luczniczych np europejskich lecz osiagniecie doskonalosci w hmm nie wiem jak to nazwac ale jest to rownoznaczne z filozofia zen, ktora zreszta stosuje. samo zen jednak jest traktowane mylnie jako odlam buddyzmu. aha jesli bylbys na tyle mily to bardzo bym prosil zebys ten filmik jakos wrzucil :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1689
jap-Zen (chińskie - Chan) jest jak najbardziej jedną ze szkół Buddyzmu - nie mylnie nazywaną tylko tak jest! - to tylko małe wyjaśnienie i sory za nie na temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 762 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4190
będę miał czas to sie postaram:)

Wielu z nas pada pod ciosami losu na ringu życia, ale tylko arcymistrzowie potrafią się podnieść
i wziąć srogi odwet za porażki.


,, W miastach gdzie koszaruje wojsko , dziewczęta szybciej dojrzewają"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
bump
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w planie treningowym.

Następny temat

Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym

WHEY premium