Gwiazdki na opakowaniu nowych, bezcukrowych ciastek w polewie są jak te, które widać na nowych zdjęciach najdokładniejszego w historii teleskopu, czyli teleskopu Jamesa Webba. W obu przypadkach, czyli w gastronomii oraz w astronomii, gwiazdki te zwiastują pewien przełom. Nowe ciastka kakaowe w dwóch wariantach smakowych, z kremem kokosowym i białą polewą oraz z kremem pomarańczowym i polewą czekoladową, nie zawierają dodatku cukru oraz oleju palmowego, a charakteryzują się bogatym smakiem i właśnie dlatego mogą być nowym ulubieńcem smakoszy słodyczy.

Ciastka kakaowo-kokosowe

Kakaowe ciasteczka MAGIC CARDS o smaku kokosowym pokryte są kremem z wiórkami kokosowymi oraz przypominającą lukier, jednak bez cukru, polewą. Dodawane mogą być do deserów i potraw na słodko, a także spożywane osobno. Spośród innych ciastek wyróżnia je smak, gdyż łączą wiórki kokosowe i kakao, co nie jest zbyt często spotykaną mieszanką. Stosunek ciastka do kremu i polewy zbliżony jest do 1:1, dzięki czemu doznania smakowe docierają do kubków smakowych w stabilnym tempie.

nutlove magic cards

Ciastka kakaowo-pomarańczowe

Ciastka  o smaku kakaowym MAGIC CARDS zawierają pomarańczowe nadzienie i powleczone zostały mleczną czekoladą. Mogą urozmaicać wszelkie słodkie potrawy i desery, ale również dobrze sprawdzą się jako „samodzielna” przekąska. Charakteryzuje się dużą zawartością nadzienia o intensywnie pomarańczowym smaku. Na każde ciastko przypada około 50% kruchego herbatnika oraz w przybliżeniu 25% kwaskowej masy o gęstej konsystencji i 25% czekolady mlecznej, która nie zawiera dodatku cukru, a zapewnia pełnię słodyczy charakterystycznej dla tego typu czekolad.

Komponowanie diety ze słodyczami bez cukru

Zmiana nawyków żywieniowych osób, które trochę za bardzo lubią słodycze bywa kłopotliwa. Produkty alternatywne dla przetwórstwa cukierniczego mogą jednak ułatwić sprawę. Spożywanie ich w umiarkowanych ilościach sprzyja panowaniu nad apetytem i z czasem może doprowadzić do zupełnego odstawienia słodyczy upakowanych najtańszymi surowcami i półproduktami. Rezygnując z ciastek, batonów czy cukierków dostępnych najpowszechniej w sklepach spożywczych, a następnie wstawiając w ich miejsce w jadłospisach słodycze niezawierające sacharozy, syropu glukozowo-fruktozowego, czy tłuszczy utwardzonych oraz częściowo utwardzonych, można liczyć na uniknięcie charakterystycznych dla zaburzeń metabolicznych skutków zdrowotnych stosowania złej diety.

Cukier stołowy i olej palmowy - mówimy NIE!

Dodawanie sacharozy oraz tłuszczu palmowego jest powszechną praktyką wśród producentów słodyczy na światową skalę. Zbyt wysoki poziom ich konsumpcji w stosunku do zapotrzebowania organizmu na kalorie oraz wszystkie niezbędne substancje odżywcze wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia chorób o podłożu metabolicznym, z otyłością na czele. Unikanie tej pary złej sławy ma duże znaczenie m.in. w prewencji cukrzycy oraz miażdżycy, a także innych chorób, w które zaangażowane są procesy zapalne w organizmie, takich jak zapalenia wątroby, nerek, jelit, czy chorób autoimmunologicznych oraz nowotworowych.

Jakub Wiącek - Naukowiec · Dietetyk · Trener osobisty

Komentarze (0)