Wraz z nadejściem słonecznych dni, wiele osób cieszy się na moment, kiedy będzie można uzyskać piękną opaleniznę. Muśnięta słońcem skóra kojarzy się nam z wakacjami i odpoczynkiem. I choć wokół opalenizny krąży wiele kontrowersji i realnych zagrożeń zdrowia, to i tak rytuał ten ma wielu zwolenników.

O tym, że należy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, wszyscy wiedzą. Brak odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kremów z filtrem jest nieodpowiedzialne i może doprowadzić do poparzeń, a nawet raka skóry. Promienie słoneczne zmniejszają także produkcję kolagenu, co może przyspieszyć procesy starzenia. Najbardziej są one widoczne na skórze twarzy, dlatego tak często mówi się o wysokich filtrach na tę partię ciała.

Od czego zależy ładna opalenizna?

Najładniej wygląda ciało, które jest równomiernie opalone i najlepiej, jeśli to będzie złocisty lub oliwkowy kolor. Niestety, nie zawsze jest to łatwe do wykonania, ponieważ każdy z nas ma inną karnację. Niektórzy opalają się szybko, na piękny odcień, inni powoli i jak już złapią trochę słońca, to muszą się zmierzyć najpierw z różową skórą. Co ciekawe, odżywiając ciało od wewnątrz, możemy wpłynąć nie tylko na wygląd naszej skóry, ale także na swoją opaleniznę.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się nowość na rynku — nutrikosmetyk SUNROSE marki ALDEYNN. Czy to możliwe, że suplement diety może wpłynąć na to, jak się opalamy? Oczywiście, że tak. SunRose to zestaw witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które poprawiają kondycję skóry i przygotowują ją do tak intensywnego wysiłku, jak opalanie. Choć brzmi to dziwnie, ale taka jest prawda — dla naszego umysłu opalanie się to relaks, ale dla skóry duże wyzwanie.

Stosując SUNROSE możesz pomoc przygotować skórę na działanie słońca, odżywić ją, a także wzmocnić chronę przed promieniowaniem UV. Co więcej, SUNROSE pozwoli na uzyskanie równomiernej opalenizny i pomoże ją utrwalić na dłużej. Co takiego znajduje się w tym suplemencie, że jest on wyjątkowy?

Po pierwsze witaminy dla skóry

Chronić skórę można na dwa sposoby — z zewnątrz (odpowiednio dobrane kosmetyki) i od wewnątrz. W przypadku ochrony wewnętrznej najważniejsze są substancje, które chronią przed stresem oksydacyjnym. Długie przebywanie na słońcu powoduje stany zapalne i uszkodzenia komórek. Jeszcze przed rozpoczęciem słonecznych kąpieli warto zadbać o suplementację witamin A, C i E, które nie tylko wpłyną na Twoją skórę, ale na wiele innych aspektów zdrowotnych.

Minerały także chronią skórę przed promieniami UV

Jeśli chodzi o minerały, to ze skórą najbardziej kojarzy się cynk. Znajduje się w wielu kremach przyspieszających regenerację oraz chroniących przed słońcem. Nic dziwnego, ponieważ ma działanie antyoksydacyjne, a więc zwalcza wolne rodniki, spowalniając tym procesy starzenia. Za zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie skóry odpowiada także miedź. Wspiera ona również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto też wiedzieć, że minerał ten bierze udział w tworzeniu kolagenu i elastyny, białek, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry.

Jakie inne substancje chroniące naszą skórę znajdziemy w SUNROSE?

sunrose alldeynn

SUNROSE to nie tylko witaminy i minerały. Znajdziemy tutaj m.in. kwercetynę, hesperydynę, piperynę, tyrozynę i inne. Jest to rewelacyjny zestaw, jeśli szukasz czegoś, co zwiększy ochronę Twojej skóry przed promieniowaniem UV, przyspieszy regenerację skóry, a także wpłynie na jej koloryt.

Kiedy zacząć suplementować SUNROSE?

SUNROSE przygotowuje skórę do opalania i chroni ją także w trakcie. Możesz zapytać, kiedy najlepiej zacząć... Tak naprawdę to zacznij już teraz. Dni są ciepłe, słoneczne, więc Twoja skóra już jest narażona na promienie UV.

Czy SUNROSE można stosować zamiast kremów z filtrem?

Kremy z filtrem nie gwarantują 100% ochrony, ale nie rezygnuj z nich. Słońce w nadmiarze jest na tyle niebezpieczne dla naszej skóry, że warto ją chronić zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

A jak się chronić po sezonie?

Sezon dopiero się zaczyna, ale możesz już teraz pomyśleć, jak wesprzeć swoją skórę po wakacjach. Doskonale sprawdzą się tutaj suplementy wspierające regenerację kolagenu, takie jak np. COLLAROSE.

Komentarze (0)