SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wytlumaczcie mi to :) - kopniak podczas biegania

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3753

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 227
Sluchajcie, kwestia moze smieszna, ale za bardzo nie wiem o co chodzi :) Biegam sobie od jakiegos czasu 3 x w tygodniu okolo 1 godziny. Przez pierwsze 30 minut ledwo co zyje, mam ochote stanac (i pojsc na piwo . Za chwile dostaje cos w rodzaju kopniaka energetycznego i moge dalej biec niczym sprinter. Skad bieze sie taki nagly przyplyw energii?

Pozdrawiam,
Andrzej
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 341 Wiek 35 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6155
to takie zmecznie, ktore szybko przechodzi tez tak mam.. robie cos caly czas - nie mam sil, chwile odsapne i od nowa wielki power
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
w jakich porach dnia biegasz?
moze to byc zwiazane z przestawianiem sie organizmu na czerpanie energi juz nie z glikogenu ale z tluszczy...

tluszcze sa lepszym zrodlem dla mniej intensywnego ale dluzszego troche wysilku...dlatego mozesz miec zludzenie i poprawione samopoczucie...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 5664 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 62767
tez mialem coś podobnego tylko mi przez pierwsze 20min truchtu sie prze do dupy biegało nawet kolke czuć zaczynałem , a potem power i do domu potrafiłem na przemian sprintem i truchtem wracać (w sumie ~50min biegania)

http://www.sfd.pl/temat261925/ <-- linki do pelnometrazowych filmow ze znanymi kulturystami :)

I Nie Ma Srania ! %) (c)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 227
Seewy, biegam w okolicach godziny 20 przez godzine

Pozdrawiam,
Andrzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Seewy o właśnie a w jakich porach organizm przestawia się na czerpanie energii z tłuszczu, a kiedy z glikogenu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
po jakimś czasie wysiłku
jak nie ma glikogenu np. po nocy, to po chwili bigania będzie jechał z tłuszczy, a jeśli ma, to najpierw spali glikogen, a później weźmie się za tłuszcze.
pora dnia nie ma tu znaczenia, ewentualnie taka róznica że rano, przed śniadaniem, kiedy po nocy nie masz glikogonu za dużo w mięśniach, to szybciej zacznie palić tłuszcz.
tutaj ma znaczenie długość wysiłku.
średnio się przyjmuje że po ok. 30 min. organizm przestawia się na czerpanie energi z tłuszczu.
ale to jest średnia, ogólna, a każdy jest inny.
może u Ciebie to być 20 min, a może być 40
zdr

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
to nie zalezy od konkretnych por dnia...

rano zapasy glikogenu sa uszczuplone po nocy i dlatego biegajac na czczo przechodzimy ze spalania glikogenu (w najlepszym wypadku) juz po 15 minutach...
wieczorem/po poludniu zwykle jestesmy po kilku posilkach, zwykle w tych posilkach mamy jakies tam 'zasoby' weglowodanow, ktore to (upraszczajac bardzo) napelniaja nas glikogenem (watrobe i takze, choc w mniejszym stopniu, tk. miesniowa) - dlatego podczas biegania wieczornego najpierw jest wykorzystywany ten wlasnie glikogen, a dopiero potem 'przestawiamy' sie na tluszcze...zwykle nastepuje to po okolo 30 (w najlepszym wypadku) minutach, czasami po 40,45...


oczywiscie trzeba uwzglednic, ze nie ma to znaczenia, jezeli jestesmy aktualnie na diecie low-carb, gdyz wtedy niezaleznie od pory dnia mamy bardzo uszczuplone zapasy glikogenu...

Zmieniony przez - Seewy w dniu 2005-06-02 00:49:57

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
ściągałeś!!

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Seewy i Wylliam macie po sogu
Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 227
Witam,
jestem zielony jesli chodzi o te glikogeny itp. :) ale rozumiem, ze najlepiej jak najszybciej spalac tluszcz. W zwiazku z tym ze biegam wieczorem mam dwa pytanka:
- czy mozna jakos odczuc ze wlasnie spala sie tluszcz a nie glikogen?
- czy mozna przed treningiem aerobowym jakos zmusic organizm zeby jak najszybicej spalal tluszcz (oprocz diety) ?

Pozdrawiam,
Andrzej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak cwiczyc na samym atlasie??

Następny temat

Pytanie

WHEY premium