lyle: What you're referring to is the thermic effect of food, which represents the energy needed to assimilate/metabolize/store the various nutrients. Standard values are: Protein: 20-25% Carbs: 4-6% (to store as glyocgen), 23% to convert to fat (note: this almost NEVER happens) Fat: 3% So for eveyr 100 calories of each nutrient you eat, you burn [...]
[...] odżywki słodzone są cukrami alkoholowymi (poliolami), czyli mamy "efekt Haribo" u osób wrażliwych. Podstawowa sprawa przy tego typu dolegliwościach, jak już wspominałem, sprawdź czy ta lista produktów na czerwono Ci szkodzi: https://www.ibsdiets.org/fodmap-diet/fodmap-food-list/ Zmieniony przez - CarbonBasedLifeforms w dniu 2018-03-24 16:24:03
Obiektywizm nakazuje, by najpierw bardzo skrupulatnie przebadać różne substancje, a dopiero później dopuszczać je do obrotu i jeść ;). A nie na odwrót - jeść sobie, choć są przesłanki, że to może szkodzić, czekając na badania, które może ktoś łaskawie zrobi a może nie... Co do glutenu - nie zgadzam się absolutnie, że on każdemu szkodzi na tyle, [...]
Frytki- smażone na głębokim oleju, kupione w paczce w markecie, bądź w barze, restauracji itp, to typowy fast food. Lecz można sobie z tym poradzić, robiąc domowe frytki. Jeśli chcesz sobie zjeść frytki z piersią z kurczaka i surówką, to powinieneś sam te frytki przygotować. Ziemniaki ( ilość wg uznania ) gotujesz w ubranku ( w skórce) przez 15 [...]
najlepsze zyski są na nałogach co sobotę jak wracam z roboty widzę te zapijaczone mordy w kebab shopie, płacą 3-10 funtów za junk food, siadają dupami na chodniku, siedzą z mordami w majonezie i żrą. wygląda jak upadek ludzkości, ale Turek zadowolony kasę trzepie i moczymordy idą dalej chlać aż sie nie zarzygają
c*** z tum za 2 tyg wyniki, nie wierze ze w tym tescie da sie spasc ponizej 6.0 bo tyle to mial Turas ktory jak cos tlumaczyl to mowil : "yes i like food, foof turkish very good, very very (tu macha rekami ze duze porcje po chwili namyslu dodajac big), me like janapese girls" wiec jak dostane ponizej to schowam leb w piasek i zadzownie [...]
[...] oraz serem owczym. Mięso nie może być wieprzowe. Najczęściej jest to baranina, cielęcina lub drób. Współcześnie doenner kebab przekszłałcony został w danie typu fast food. Podawany jest najczęściej w pieczywie typu pita lub bułce z surówką warzywaną oraz sosami. Kaloryczność kebaba może się różnić w zależności od użytych składników. [...]
Za wypowiedzi typu "poniżej 5 000 nie ma sensu profilaktycznie ani leczniczo" powinna być kasacja wypowiedzi. Nie wiem skąd wzięła się moda na przyjmowanie hiperdawek witaminy D, ale powiem tak: w profesjonalnym postepowaniu klinicznyhm podanie dawki wiekszej niż 4000 IU zawsze poprzedzone winno być oznaczeniem poziomu 25(OH)D i poziomu [...]
Za przyczynę łysienia męskiego (androgenowego) uznaje się nadwrażliwość na dihydrotestosteron (DHT). DHT to aktywna forma testosteronu, która wywołuje nadmierne kurczenie się mieszków włosowych, co w efekcie powoduje ich spłycenie. Nadwrażliwość na dihydrotestosteron powoduje więc, że proces powstawania nowych włosów zostaje opóźniony, a z czasem [...]
Ogólnie rzecz biorąc z dwojga złego jedzenie w restauracjach jest zdecydowanie lepsze niż typowy fast food, tym bardziej, że możesz sobie zażyczyć potrawy przyrządzonej np poprzez gotowanie, a nie smażenie. Po prostu trzeab uważnie wybierać żarcie w takich miejscach i nie będzie tak źle smoczek mod(ka) działu odżywianie
[...] czynników: 1. Odżywianie - spożywanie przetworzonej żywności jest głównym powodem podwyższonego poziomu cukru we krwi. Bezwzględnie należy wyeliminować z diety: - fast food, - słodzone napoje, - przekąski, - słodycze, - lody, - produkty smażone w panierce i głębokim oleju. Skupić się należy na jak najmniej przetworzonych źródłach składników [...]
[...] aby 80-90% diety stanowiły jak najlepszej jakości produkty. Unikać z kolei warto produktów przetworzonych jak: pizza, przetwory mięsne, słodzone napoje, przekąski, fast-food, czy produkty smażone w głębokim tłuszczu i panierce. Zakładając jednak, że ogół Twojej diety jest dobry pod względem jakościowym i trzymasz się zaleceń, to odstąpienie [...]
Witaj Należałoby od razu zaznaczyć, iż kfc czyli dania typu fast food zawierają utwardzone tłuszcze roślinne zwane inaczej tłuszczami trans i cukry rafinowane, a więc dwa składniki, które bardzo negatywnie wpływają na stan zdrowia, gospodarke insulinową i lipidową. Tutaj nie ma żadnego ale, produkty te należą do grupy niezdrowych i powinniśmy ich [...]
mnie to zastanawia jedna rzecz, smiejemy sie z ciaptusow ciagle, ale stoje ostanio na bramce i KAZDY fast food i okoliczny offlicence jest ich, angole maja moze 10%, o polskich nigdy nie slyszalem gadam z nimi i wiem ze trzepia konkret kase, Polacy nadal sa jakos bardziej sklonni byc pracownikami niz pracodawcami, nasz systme nauczyl nas ze to [...]
[...] 1. Co z tym dniem "ładowania węglowodanami"? Co jeść - wszystko? Wyczytałem w publikacji Ferrisa, że tego dnia nie patrzeć na nic, można zjeść wszystko, np pizze, fast food, wypić parę piw a na wieczór lody... A może zaufać innej publikacji, tj. na stronie dot. kulturystyki wyczytałem, że: "Stosuj dietę niskowęglowodanową przez pięć dni, [...]
Sukraloza E 955 (Splenda) rozkłada się na związki, które są szkodliwe dla organizmu ludzkiego: chloroglukozę i chlorofruktozę. Są one toksyczne, ale w dużo większych ilościach niż te, które znaleźć można w produktach spożywczych. Dodatkowo tylko niewielka część sukralozy rozkłada się w organizmie, reszta zostaje wydalona w niezmienionej postaci. [...]
http://www.jedzdobrze.pl/tabele/food,1457,platki__owsiane__gotowane_z_sola.html Płatki owsiane gotowane z solą (jeden pieron czy z solą czy bez) ale IG jest podane 57, czyli w sumie ujdzie. Sam już sie zastanawiam co jeść wg. tych tabel chleb taki jak jem ciemny pełnoziarnisty ewentualnie z soją i słonecznikiem ma IG 45 Od zawsze dylemat mam [...]
[...] 3. Źródła tłuszczów: http://www.sfd.pl/T%C5%81USZCZE,_jakie_wybiera%C4%87_Z_czego_czerpa%C4%87_-t1135648.html. Wśród produktów przetworzonych wyróżnić należy: - fast food, - słodycze, - przekąski, - słodzone napoje, - przetwory mięsne, - alkohol, - smażone w panierce i głębokim tłuszczu. Wymieniać można wiele. Jednak te podstawy będą [...]
PRZECZYTAJ KONIECZNIE!!! Mój brat(17 lat) ostatnio pił przez Sylwestra i w Nowy Rok MOUNTAIN DEW i Coca-Colę.MOUNTAIN DEW wypił ok.2-3 litry przez ten czas,żle się poczuł,ciśnienie wynosiło nanawet 190/80 . W rezultacie trafił do szpitala,jest podłączony do kroplówki już drugi dzień(ma pozostać w szpiltalu ok.4-5 dni).OTO SKUTKI PICIA NAPOJU [...]