1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 87 (kg)) + (6.25 X 193 (cm)) - (4.92 X 32) + 5 = 1923 kcal 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 4 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1923 = 135)) = 2024 kcal 3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 289 kcal 4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3: [...]
BF 23-25% 1.BMR= (9.99 X waga 92) + (6.25 X wzrost 180) - (4.92 X 18) + 5 =1960,52 2.Trening siłowo-aerobowy - 4x 60min x 7 + EPOC(4x (7% z 1631 = 114)) = 2136 3.TEA = 305 4.(BMR + TEA) 1960+305 = 2265 5.NEAT 2265+400 =2665kcal 6.TEF 2665+265= 2930kcal Powiedzmy że obniżka do 2300 (dlatego iż dotychczas tyle jadłem i przynosiło to skutki na [...]
Mało kcal przez to że dopiero jestem 1 tydzień na masie a na redu mialem 1900 kcal 1. Podstawową przemianę materii(BMR): BMR = (9.99 X 75 (kg)) + (6.25 X 181 (cm)) - (4.92 X 17) + 5 = 1791,86 2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 4 x 90 min x 9 + EPOC(4 x (7% z 1791,86 = 125,37)) = 3741,48 3. Wynik z punktu 2 [...]
BMR (9.99x55)+(6.25x173)-(4.92x19)+5=1542 TEA 3x60x9+EPOC(3x(7% z 1542=108))= 1944:7=277 1542+277=1819 NEAT 1819+900=2719 TEF 2719+TEF(10%z2719=271)=2719+271 =2990 Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej wyszło na jakimś kalkulatorze aż 3400 ¯\_(ツ)_/¯ Teraz chyba wyszło dobrze :d
[...] tea to jest 7 - 9 kcal na minutę w zależności od intensywności czyli jak robisz siłowy 40 min to masz 7x40, nie wiem skąd ta trója dodatkowa jest to samo rower, jak to wg Ciebie oznacza 3 treningi w ciągu dtygodnia to źle to robisz, kaloryczność obliczasz dla 1 dnia a nie mnożysz to x 3 kolejna sprawa epoc rower to dodałeś 35 zamiast dać 4%
Ok. To rozkładam to wszystko na 5 posiłków i zobaczymy co się będzie działo. U mnie na czczo nie ma problemu z ćwiczeniami, więc myślę że będzie to całkiem niezłe wyjście. Generalnie trening wykonany po posiłku silniej przyspiesza przemianę materii. Związane jest to przede wszystkim z powysiłkową nadkonsumpcją tlenu EPOC, nie ulega również [...]
BMR: 1809 TEA: 7*60 minut = 420kcal, trening co drugi dzień więc 210kcal dziennie EPOC 4%: 80 NEAT: 200 Suma: 2299 Do tego TEF 6%: 138 ZAPOTRZEBOWANIE RAZEM: 2436kcal Na diecie 2100kcal mam obcięte raptem 300kcal więc chyba nie jest tak źle... Zmieniony przez - Ginn w dniu 8/28/2017 10:32:48 PM
Bardzo łatwo łapię tkankę tłuszczową, przyjmuję więc niższe wartości z przedziałów. 1. Podstawowa przemiana materii(BMR): Mężczyźni BMR = (9.99 X 84(kg)) + (6.25 X 179 (cm)) - (4.92 X 29) + 5 BMR = 1809 kcal 2. Kalorie spalone podczas aktywności fizycznej(TEA): Trening siłowy - 3 x 60 min x 7 kcal + EPOC(3 x (4% z 1809 = 72,3)) = 1260 kcal + [...]
Bardzo łatwo łapię tkankę tłuszczową, przyjmuję więc niższe wartości z przedziałów. 1. Podstawowa przemiana materii(BMR): Mężczyźni BMR = (9.99 X 84(kg)) + (6.25 X 179 (cm)) - (4.92 X 29) + 5 BMR = 1809 kcal (9.99 X 84(kg)) + (6.25 X 179 (cm)) - (4.92 X 29) + 5= 839,16+1118,75-142,68+5=1820,23 2. Kalorie spalone podczas aktywności [...]
Powitał :-> Wypad w góry udany, zaraz trochę zrelacjonuję. Dopiero dzisiaj od powrotu mam internet, z telefonu nie chciało mi się wypisywać bo za dużo biadolenia by było. Ogólnie przez 4 dni chodzenia (środa - sobota) zrobiliśmy ponad 110km na nogach %-) Pogoda udana pół na pół - środa, czwartek i piątek mega słońce i ciepło, sobota za to [...]
Poprzez aeroby przecież nie zbudujesz sylwetki - nie ma się tutaj nad czym zastanawiać. Trening siłowy to przecież najsilniejszy bodziec stymulujący układ nerwowy do rozbudowy i wzmocnienia mięśni nadających kształt i sprężystość sylwetce. Nic nie robiąc możesz doprowadzić do dekompozycji sylwetki (brak jędrności, obwisła skóra, niski poziom [...]
Poprzez aeroby przecież nie zbudujesz sylwetki - nie ma się tutaj nad czym zastanawiać. Trening siłowy to przecież najsilniejszy bodziec stymulujący układ nerwowy do rozbudowy i wzmocnienia mięśni nadających kształt i sprężystość sylwetce. Nic nie robiąc możesz doprowadzić do dekompozycji sylwetki (brak jędrności, obwisła skóra, niski poziom [...]