SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyciskanie na suwnicy a wyskok

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
badania, badania, badania.
Ja nie wierzę w takie rzeczy. Wielu sportowców trenuje (przykładowo dwóbuj - kołecki) od 8 roku życia a chłop jak dąb.
A co ma ściśnięcie krążków międzydyskowych(?) do rośnięcia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
jeśli chodzi Ci o ćwiczenie mięśni to rób to takim ciężarem jaki jest wskazany dla Twojego wieku, rób taki plan który nie zahamuje twojego wzrostu! rób oba ćwiczenia i trzymaj się odpowiedniej techniki !! jeśli będziesz podnosił osiągalne dla Ciebie ciężary zachowując dobrą technikę nic Ci się nie stanie ! a co do wyskoku to łudź się że poprawisz go poprzez ćwiczenie tylko i wyłącznie takim zestawem :) poczytaj fora koszykarskie ! ciężarki na kostki i skakanka :) wspięcia na palce i po prostu podskoki !! silne łydki ! pracuj nad Tym powodzenia !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
borat - łydki mają małe znaczenie przy wyskoku.
Ciężarki do kostek - głupota .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1068 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3231
łydki troche pomagaja przy koncowej fazie wyskoku chyba o ile sie nie myle..
Kurd enie wioem moj stary uczy wf i chyba sie troche zna na ludzkim ciele i gadal mi zebym tego nie robil, no i znowu zaczałem miec watpliwosci..
Moze suwnica cos pomoze..

The Great Seal Of State Of CALIFORNIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1172 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5724
wyskok to złożone ćwiczenie i najlepiej je poprawić po prostu podskakując to jest podstawa! później dopiero inne ćwiczenia :) trzeba zacząć od początku a nie od końca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1748
Ecko słuchaj jeżeli chodzi o wyskok to najlepsze są ćwiczenia motoryczne czyli róznorodne przysiady czy też tak zwane żabki. Oczywiście ćwicząc nogi wraz z obciążeniami na siłowni jedynie wzmacniasz nogi... Gram w siatkowke juz 10 rok i najlepsze co mi pomagalo to nakladanie odważników na kostki podczas treningów siatki. Są one do kupienia w lepszych sklepach sportowych

Zmieniony przez - KrzychuWsP w dniu 2009-01-03 22:25:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1068 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3231
krzychu chodzi Ci o ciężarki na kostki tak?Przeciez nie mozna w nich skakać bo stawy sie je**ą...a cwiczyles w nich tylko na treningach czy poza treningami tez w nich chodziles?

A robiles keidys przysiady ze sztanga na wyskok?

Zmieniony przez - ecko unltd w dniu 2009-01-03 22:44:34

The Great Seal Of State Of CALIFORNIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 197
Moim zdaniem ćwiczenia na suwnicy nie dadzą Ci oczekiwanych efektów. Sam kiedyś katowałem suwnice myśląc podobnie jak Ty niestety efekty były takie, że nogi w udach miałem ogromne (przez co nie mogłem sobie kupić spodni :D) a wyskok się nie poprawiał. Jeśli chcesz poprawić swój wynik w wyskoku to nie pozostaje Ci nic innego jak skakać skakać i jeszcze więcej skakać! Nie polecam żadnych obciążeń na kostki bo to nic nie daje... Na google możesz znaleźć dużo programów na poprawę wyskoku dosiężnego typu - wystarczy poszukać. Ja osobiście używałem programu Super Dunks i ćwicząc co roku przez całe wakacje (można by powiedzieć tylko wakacje) i chodząc dodatkowo na treningi kosza poprawiłem wyskok dosiężny o 24cm w 2 lata.
Tak więc bierz się do pracy i efektów życzę!

P.s
Jeśli chodzi o te programy to mają one zawsze podane tabele z ilością serii i powtórzeń w danym tygodniu ćwiczeń i z własnego doświadczenia oraz porad trenerów nie polecam Ci wykonywać całości od początku do końca bo mogą się pojawić problemy z kolanami. Ćwicz tyle na ile masz sił i na ile się czujesz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1068 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3231
robilem Super Dunksa i na 2 tygodniu juz dalem sobie spokoj te programy robi tlyko nieliczna czesc osob wiekszosc daje sobie siana po 3-4 tyogdniach...Jeszcze przez jakies 1,5roku chcialbym ne robic przysiadow, a np suwnicę czyc cos innego.
Z tym skakaniem to u mnie roznie, na trenngach przewaznie mamy takie cwiczenia...Moze robic jakies cwiercskoki z ustaloną iloscią serii i powtórzen?

The Great Seal Of State Of CALIFORNIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
po co pytasz skoro jesteś mądrzejszy i zrobisz po swojemu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel masa. pomocy :>

Następny temat

pytanie o trening ACT

WHEY premium