SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wracam do gry o mase (Krzych666 pls zajrzyj)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
supinacje można darować, skręcasz u dołu ruchu i dlaej normalnie, opuszczasz i skrecasz zeby lepiej sie trzymało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Kurde z tego co widze to wiekszosc nie ma pojęcia o regresji..

Ma czego żałować.

Dla mnie bomba. Szczególnie z naprzemienna progresją.

1 tydzien regresja
2 tydzien progresja
3 tydzien regresja
Itd.

Pierwsza serię regresywną wykonujesz z obciązeniem jak ostatnią w tygodniu z progresją. Ilość powtórzen ta sama oczywiscie. I na odwrót tym co kończysz progresje to zaczynasz regresję

Organizm świetnie wtedy reaguje na bodźce ponieważ przy rożnym zasobie energetycznym musi podołać temu samemu obciązeniu.

Ja na takim systemie przy 3 letnim stażu zrobiłem 10 kg na ławie w 2 miechy Co jest dla mnie super wynikiem

Co 2 tygodnie na treningu regresji zaczynałem od cieżarów większych o 2,5kg

Przykład:
Wyciskanie leżąć
Tydzien1(regresja) 120kg po 4 powótrzenia/115kg po6/110kg po8/100po10
Tydzien2(progresja) 100 po 10/110 po8/115 po6/120kg po4
W tym momencie jeśli wszystkie serie przeszedłes bez problemów zwiekszasz cięzar(o tyle ile jestes w stanie aby wykonac zamierzoną ilość powtórzeń równą powtórzeniom z zeszłego tygodnia)
Tydzien3(regresja) 122,5 po4/117,5 po6/112,5po8/102,5 po10
Tydzien4(progresja)102,5 po 10/112,5 po8/117,5 po6/122,5kg po4
Itd.




Polecam.


Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-05-30 13:51:34

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
hardworker niestety nie mogę sobie narazie pozwolić na uginanie z sztangą prostą z racji niedawnej kontuzji nadgarstków. Są one wygięte wtedy troche nienaturalnie i nie chce z nimi zbytnio przecholować, a z łamaną jest spoko. To może coś zamiast tej prostej ?
A wznosy sztangi wzdłóz tułowia jest zbyt kontuzjogenne, dodatkowo z barkiem też miałem problem i bardzo nie lubie tego ćwiczenia

_YaKuZa_ narazie chce samą regresję z tego powodu, że robie to pierwszy raz, ale napewno wypróbuje przeplatankę za jakiś czas:) i btw bardzo podoba mi się to. Faktycznie można poddać mięsień ciekawym bodźcom. Musze to wypróbować (teraz doczytałem uważniej:P) ale jak mówiłem...dopiero za jakiś czas

Zmieniony przez - Dawid_Fix w dniu 2006-05-30 14:32:42

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
Dawid_Fix nie traktuj tego jak jakis cud natury

To poprostu odwrotna progresja

Choc w indywidualnych przypadkach może zadziałac jak cud

Bo regresją zaczynasz wiekszym obciążeniem i tak powinno być wiekszy zapas sił=wiekszy cieżar a pozniej co raz mniejszy=mniejszemu zapasowi. Noi po ciężkich seriach dobrze jest dopompować mieśnie mniejszym cięzarem.

Regresja dla mnie to same zalety.
Chyba że ktos sie nie przykłada do rozgrzewki to może sie to zle skonczyć.

Opisz pozniej swoje doznania po treningach regresywnych

Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-05-30 14:35:50

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
wiadomo wiadomo...po prostu jak narazie jej nie próbowałem i licze na taki swoisty cud :D od tak żeby się ruszyć. Teraz tak czy siak mam przymusową tygodnią regenerację i jeszcze chwile potrwa bo nawał spraw () no ale cóż, czasami mus to mus. Potem wiadomo, że będe opisywał co i jak i jak mi się podoba...

jeszcze jakieś uwagi??;>

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3993
Sqoro miales problem z nadgarstkami to proponuje w uginaniu ramion zastosowanie chwytu mlotkowego - caly czas kciuk do gory. Nadgarstki maja wtedy naturalna pozycje i ryzyko kontuzji sie minimalizuje. Mozesz cwiczyc sztangielkami naprzemian, jak rowniez specjalnym gryfem, na pewno jest na silce.
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 379 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1250
Ja bym sie troche mocniej przyczepił do tego planu, ale skro masz juz taki staz treningowy to sam wiesz co dla Ciebie dobre Poprawie jedynie tyle:
1)Podciągania sztangi wzdluz tułowia nie rób 3x max
2)Sciaganie drazka wyciagu górnego zamien na wiosłowanie podchwytem // sztangielką. Jak sie podciagasz to nie musisz robić tego cwiczenia.
3)Rozpiętki rób jedne. Serii na klatke i tak wystarczająco będzie

Pozdrawiam.

http://www.sfd.pl/temat262068/ - Barki&Plecy by Krzychu
http://www.sfd.pl/temat269838/ - Klata by Krzychu
http://www.sfd.pl/temat270595/ - Nogi by Czawaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
podciągania wzdłóż tułowia nie ma wogóle, a co dopiero 3x max :P o tym pisałem. Tam jest podciąganie 3x max. I już zdecydowałem że wyrzuce ściaganie za kark na rzecz wyciągu chwytem młotkowym. Rozpiętek w bramie nie chce zbytnio wyrzucać bo w połączeniu z rozpiętkami na płaskiej rozciąga (jak i dopompowywuje) całą klatę. A jakiś substytut jednych rozpiętek? Myslałem o wyciskaniu sztangi wąsko, ewentualnie wyciskanie skos dół albo przenoszenie sztangielka

a co do bicepsa..to młotkowy lepiej za co dać? za modlitewnik czy w podporze? Modlitewnika od bardzo dawno nie robiłem (troche się za nim stęskniłem) a młotkowy jechałem już ze 2 miechy stąd jego brak, ale jakiś solidny argument może zmienić moją decyzje :)

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
modlitewnik kształtuje kulke, a podpór o udo dopompowuje po trening i jest dobrym ćwiczeniem na koniec treningu bica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
z tego właśnie powodu dałem podpór na koniec...zaś modlitewnik dałem tak jak wcześniej mówiłem...dawno nie robiłem :)

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z klatką :(

Następny temat

Trening??? Jasne ...

WHEY premium