SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wioslowanie w opadzie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie dogaduje tylko prostuje czyjes wypowiedzi więc sie nie denerwuj bo ja jeżeli czegoś nie wiem to czytam albo słucham a nie zgaduje a może to to i napewno nie pomyle nigdy martwego ciągu z wiosłowaniem.

Łapa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moze damy sobie luzu , co ? Nie lubie jak ktoś mnie krytykuje , ty z pewnością też ... jeśli chcesz prostować czyjeś wypowiedzi to rób to w inny sposób - bardziej łagodny , wtedy zrozumię to i wszystko bedzie wpożdku.
A teraz przyznam ci jeszcze racje :P ze myslalem o czym innym i napisalem co innego , chodziło mi dokladnie o "wiosłowanie ze sztangą w opadzie" - opisalismy to samo ćwiczenie tylko ze ja pomylilem "nazwy" , kazdemu się to może zdażyć , co nie ?
Pozdrawiam i mam nadzieje że już wiecej nie bedziemy sobie wchodzić w drogę ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK sory.
Masz głos odemnie.

Łapa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
co do wioslowania jak juz ustaliliscie nazwe tego cwoczenia... to radze zaczynac od malych ciezarow i skupiac sie na technice maksymalnego rozciagania i skurczu miesni. Tak samo jak w kazdym cwiczeniu najpierw trzeba dobrze poznac technikie! Wazna sprawa jest utrzymywanie natural;nej krzywizny kregoslupa, pod zadnym pozorem nie wolno ruszac tlowiem w czasie cwiczenia-wtedy kontuzja murowana. pozdrawiam i mam nadzieje ze osoagniesz swoje efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
thx bede sie staral

Zibi001
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
to moze wioslowanie sztangielka? w oparciu o kolano/lawke
i po problemie:)
a nad wioslowaniem w opadzie popracuj na malych ciezaach i na sucho.

TYLKO UMARLI ZOBACZĄ KONIEC WOJNY...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 104 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5056
ja mam skolize(dosc duza) ale od poczatku treningu (6 miechow) robie to cwiczenie przy lustrze - czysto technicznie i nie mam zadnych problemow z plecami. Wogole raczej sie nie skarże na plecy tylko wyrzucilem z programy martwy ciag i wszystkie cwiczenia w ktorych plecy sa w poz. pionowej a cos sie wyciska do gory, czy to zza, czy sprzed plecow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090


4.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE):

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, czworoboczne, mięśnie równoległoboczne

-wykonanie-(gif 4.)Stajemy nad sztangą w rozkroku na szerokość barków, pochylamy tułów do pozycji prawie równoległej do podłoża, plecy w dolnym odcinku mocno ugięte do środka, nogi lekko ugięte w kolanach przez cały czas trwania ćwiczenia. Wdech bierzemy w momencie rozpoczęcia podciągania-wydech dopiero, gdy sztanga dochodzi do brzucha(lub do klatki). Sztangę chwytamy na szerokość nieco większą od barków i podciągamy ją do brzucha(łokcie prowadzimy na boki).Druga wersja zakłada podciąganie sztangi do klatki piersiowej(jest to ruch odwrotny do wyciskania sztangi na ławce- gif 4b.)-angażowane są mocniej w tej wersji mięśnie czworoboczne grzbietu, obłe większe, mniejsze i tylne aktony mięśni naramiennych. Ćwiczenie to można również wykonywać przy pomocy suwnicy Smitha (gif 4a.)Opuszczamy ciężar z pełną kontrolą, wolnym tempem. Jeszcze inna wersja zakłada zastosowanie w tym ćwiczeniu podchwytu(można zastosować wtedy, dla lepszych efektów sztangę łamaną).Ta wersja z kolei mocniej angażuje dolne rejony ćwiczonych mięśni.


UWAGI: Bardzo istotne w tym ćwiczeniu jest ułożenie pleców, a konkretnie ich wygięcie do środka w dolnym odcinku grzbietu. Częstym błędem-prowadzącym do kontuzji, jest tzw. „koci grzbiet”- czyli wyginanie w łuk grzbietu w trakcie ćwiczenia. Ciężar należy dobierać ostrożnie, tak by nie „przeszkadzał” nam w poprawnym wykonaniu ćwiczenia

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090


Ta wersja oszczędza(wyłączając je maksymalnie z pracy)miesnie proste grzbietu.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090


A oto opis:
13.PODCIĄGANIE (WIOSŁOWANIE) W LEŻENIU NA ŁAWECZCE POZIOMEJ:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe

-wykonanie-Jest to ćwiczenie podobne do wiosłowania w opadzie tułowia, ale odciąża ono dolny odcinek mięsni grzbietu-szczególnie polecane dla osób, które mają kłopoty z tą właśnie częścią. Technika podobna jak w ćwiczeniu w opadzie. Tułów oparty o ławkę poziomą. Łokcie przy ćwiczeniu ze sztangą(gif 13) prowadzimy w bok od tułowia, a w wersji ze sztangielkami(gif 13a.) wzdłuż tułowia(zaangażowanie mięśni analogicznie, jak przy ćwiczeniu w opadzie-z wyłączeniem pracy dolnego odcinka grzbietu). Ćwiczenie to można również wykonać na ławce skośnej. Zaangażowane będą te same mięsnie jednak pod innym kątem.

UWAGI: Ruch kontrolowany, bez gwałtownych zrywów. Wysokość ławki powinna pozwalać na wyprostowanie rąk.



Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zwiekszyc sile wyskoku???

Następny temat

DO BARMASTERA-PLAN

WHEY premium