SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

weryfikacja ze specjalistą

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1019

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
Witam, bardzo proszę o pomoc i podpowiedzenie mi, czy moje odżywianie jest prawidłowo zbilansowane.
Starałam się wprowadzić dietę redukcyjną, w celu zgubienia tkanki tłuszczowej przede wszystkim na brzuchu ( tzw. oponka )
a przy okazki poprawić wygląd innych części ciała. Moje starania trwają ponad miesiąc, wcześniej na miesiąc przerwałam dietę i ćwiczenia, ale do niej powróciłam.
Muszę przyznać, że zauważam efekty, dziwi i matrwi mnie, że tak szybko. Martwi, bo może właśnie może moja dieta jest źle zbilansowana.
Codziennie piję około 2 litrow wody średniomineralizowanej
sniadanie szklanka wody z cytryną i pół godz później o 8:00 pięć łyżek płatków owsianych górskich (dzień wcześniej zalana małą ilością wody
10:00 chleb razowy z ziarnami + sałata + 1 ogórek konserwowy + plaster szynki/plaster sera żółtego/serek topiony/mięsko/paprykarz sojowy (tutaj codziennie coś innego z tego zestawu)
13:00 jagurt z ziarnami, albo kefir z musli, rzadziej owoc (np. nektaryna)
15:00 zawsze warzywa na parze, a do tego filet z kurczaka (tez na parze)/2 jajka na półtwardo/ ryż brązowy/ makaron razowy
19:00 białko firmy syntrax (matrix 5.0) - jedna miarka, chyba 30 g na 300 ml wody (nie lubie mleka)

Dodatkowo 3xtyg chodze na siłownie, a po niej na saune. na siłowni spędzam około 2h, mam siedzący tryb pracy

Pozdrawiam

moj wzrost 158, waga 58 kg,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
Do sniadania rano dodaje starte jablko i pol cytryny, a jeszcze do warzyw na parze dodaje olej z pestek winogron, bo podobno tak jest zdrowo.

O 19 godz pije bialko, ale jak jestem na silowni, to nawet o 20:00 i jeszcze w dzień treningu spozywam 2xdziennie (rano i godz przed treningiem l karnityne 1000
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
Bardzo słaba dieta. Posiłki nie są odpowiednia skonstruowane. W wielu z nich brakuje białka. W twoim menu jest sporo węgli a mało tłuszczy i białka, a to właśnie wegle najbardziej odpowiadają za to że tyjemy. Powinieneś poczytac troche o tym jak poprawnie ułożyć diete i poprawić błedy, bo jak narazie twoja wiedza na temat odżywiania jest bardzo mała. Postarasz sie i na pewno uda sie Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
A co byś w tych zmianach zaproponował? Proszę o konkrety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
W każdym posiłku musi być pełnowartościowe białko(przynajmniej 20g). Pełnowartościowe białko to jajka,chude mieso,ryby,twaróg itp. Jedz przynajmniej 5,6 takich posiłków. Wcinaj dużo warzyw,obetnij węglowodany na rzecz tłuszczy i białka. Szczególnie uważaj aby nie jeść węglowodanów na noc. Pamiętaj o witaminach, jakiś plusz czy coś. Odstaw wszelkie suplementy. Jeszcze przyjdzie na nie czas. Skup sie na diecie i treningu. Bardzo dobre w spalaniu tłuszczu są aeroby, interwały, jak kto woli. Rób je przynajmniej 3x w tygodniu. Trzymam kciuki, uda sie. pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43
No ta, pewnie chodzi o to, ze na sniadanie platki, na 2 sniadanie chcleb, pozniej platki owsiane do jogurtu i czasami razowy makaron, albo ryz brazowy, ale zasiegnelam gdzies info, ze platki na sniadanie sa rewelacyjne. Pozniejsza (mala) kanapka jest z maki zytniej, natomiast tych platkow owsianych jest 1 lyzka i podpobno sa zdrowe, czy to az tak duzo weglowodanow?

Natomiast najczesciej jadam kurczaka z warzywami, ale zeby szybko mi sie nie znudzilo to od czasu do czasu robie ryż, albo makaron z warzywami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Witam, tu masz wszystko, zajrzyj do tych linkow troche poczytaj i uloz diete pod siebie, Zdrowia.

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html

Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-08-07 14:05:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Twarz i tyłek- jak odchodzic?

Następny temat

ckd pierwsze dwa tygodnie

WHEY premium