SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

urozmaicenie w FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 98 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1204
witam/ wiek 25/ waga 72 kg/ wzrost 178 cm/robiłem przez ostatnie 7 tygodni fbw/jeżeli chodzi o rezultaty to poprawił się wygląd sylwetki, masy przyszło tylko 2 kg (ale jestem ekto więc..., najbardziej rozwinęła się siła w stosunku do tego co było 7 tygodni temu, to znaczy:
- MC 110kgx1( więcej nie próbowałem) a w seriach ostatnią serię 8 powt. robię z 90 kg;(10/8)
- wyciskanie na klatkę 75 kg bez problemów a 80kg ledwo ale idzie na raz (przed 8 tygodniami było jakieś 65kg)
-przysiad 100 kgx1
-wyciskanie na barki 40 kg ostatnia seria 6 powt
Ogólnie mimo że ważę tylko 72 kg nie jestem "chudzielcem" i coś tam leciutko widać/ DO rzeczy, chciałem zapytać czy teraz mogę robić dalej trening całościowy 3 x w tygodniu ale wprowadzić do niego takie ćwiczenia jak przenoszenia, rozpiętki, szrugsy, odwrotne rozpiętki (oczywiście jako dodatek do wielostawowych ćwiczeń z których nie zrezygnuję. Oczywiście pytanie dotyczy dalej treningu FBW bo nie chcę jeszcze przechodzić na split. Wiem że izolowane nie powinny występować w fbw ale czy one mogą zaszkodzić kształtowaniu mięśni a takim planie/ Co sądzicie czy można tak zaryzykować?
Po prostu czuję że chcę coś zmienić żeby lepiej dotrzeć do mięśni a z drugiej strony boję się splita bo tu daną grupę tylko raz w tygodniu atakuję/ chodzi mi o o to żeby teraz skupić się na kształtowaniu sylwetki i obawiam się że na samych podstawowych ćw. to się nie uda. Z góry mówięże nie interesuje mnie sylwetka kulturysty czy strongmana tylko raczej zdrowa wysportowana taka jak np u bokserów;) Pozdr

Zmieniony przez - endron w dniu 2009-09-21 18:59:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
rozpisz stary

zrobi sie z tego nowy - calkiem inny

i bez srania z rozpietkami;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 98 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1204
A
kaltka
wycisk skos góra 3s (10,8,6)
barki
wycisk sztangielek 2 s (10,8)
tric
francuskie leżąc2 s(10,8)
plecy
mc 2s (10,8)
podciąganie szerokim nachwytem 2s(8,8)
nogi
prostowanie siedząc 2s
uginanie leżąc 2s
bic
uginanie ze sztangą 2 s (10,8)
B
klatka
wycisk płasko 3s (10,8,6)
barki
wycisk sztangą zza głowy 2s(8,6)
tric
ściąganie wyciągu 2s (10,8)
plecy
wiosło sztangą/zamiennie jednorącz 2 s (10,8)
nogi
przysiad 2 s (10,8)
bic
uginanie sztangielek młotkowym 2 s (10,8)
Takim planem ćwiczyłem dotychczas. teraz chciałbym coś w nim zmienić żeby lepiej kształtować pewne partie: kaltkę kaptury i mięśnie naramienne-dlatego chciałem dodać szrugsy, arnoldki, unoszenia bokiem i rozpiętki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
pozwole sobie zmienic obok cwiczen,rowniez kolejnosc

A

1-siady (w B nie piszesz jakie robiłeś, jesli tylne możesz dać dla omiany przednie)

2-dzien dobry (lekko prostowniki+dwójki przepracujesz, wiec nogi ładnie całościowo beda porobione)

3-wyciskanie nie piszesz jakie było, ale do wyboru: WL, sztangielki(polecam chwytem neutralnym-tez odmiana znaczna jesli robiles klasyk), czy dipsy (wybierasz coś nowego)

4-podciąganie (inny rodzaj robiłeś szeroko nachwyt-daj wężej podchwyt, robiłeś bez obciążeń-dowal kg) jak przy sztangielkach polecam neutralny uchwyt

5-barki miałeś sztangielki, daj sztange przykładowo push press

6-bice sztangielki z supinacją (robiłeś stojąc, daj siedząc np)

7-wyciskanie wąsko (ew robiłeś francuza nachwytem, daj podchwyt, ew sztangielką)


B

1-mc (robiłeś klasyk-spróbuj sumo np)

2-wykroki (sztanga sztangielki)

3-jw w A, ale jakies inne wybierasz

4-wiosło (robiłeś sztangą nachwytem-daj podchwyt, ew półsztanga)

5-unoszenia bokiem (raczej stojąc, możesz siedząc, pamietaj o wylewanu, nie bój sie ilości powt)

6-coś na bice, np uginanie sztangą-robileś szeroko daj wąsko (tu łamany lepiej)

7-poręcze (jeśli umiesz w wersji na trice, jeśli nie np wyciąg-i znowu robiłeś nachwyt daj podchwyt..)

---------------------------------------------------------------
nie opisałeś ściśle jakie wersje robiłeś, wiec uogólniałem

generalnie zasady proste, zmieniamy ćwiczenia na inne-dobre-zmieniamy wersje, rodzaje chwytów

układasz pod siebie, jedna propozycja nie lezy ci, wybierasz inna, nic na siłe


nie bój sie niższych zakresów powt i ciezszych serii w cwiczeniach w których jest sens (plecy/nogi generalnie)

i wiekszych zakresów (unoszenia, uginania)


możesz też zastosować zmienne zakresy w poszczegolnych treningach(15-10-5 czy też np w A wieksza, a w B mniejsza ilość powt i adekwatne do tego obciazenia)

tylko niektore mozliwości, bo tych łacznie jest multum


dodatkowo poprzegladaj inne plany

możesz wkleić również swoją wersje, uwzględniając to co cie zaciekawiło, do ostatecznego szlifu

Zmieniony przez - bic44 w dniu 2009-09-21 20:09:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 98 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1204
dzięki za podpowiedzi:)/ myślę ze zroboię sobie 15-10-5 albo pomyślę nad jakimś splitem/a czy stosowanie w fbw pewnych ćwicz.izolowanych (przenoszenia. szrugsy, rozpiętki)może zaszkodzić mięśniom???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
jesli dodasz je tam gdzie nie ma na to miejsca to moze w taki sposób iż bedzie niepotrzebnie obciażac przez co szybciej sie zajedziesz,
aczkolwiek jak sie chce i umie to mozna, z tym ze sens wątpliwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
endron

......a moze juz czas pomyslec o calosciowce dla duzych chlopcow?

przeczytaj,co napisalem w innym temacie:

https://www.sfd.pl/FBW_vs_Split_a_regeneracja-t469004.html  (ostatni post na stronie)

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 98 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1204
dzięki za podpowiedzi dałbym sogi ale nie mam abonamentu więc mogę tylko podziękować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebny plan treningowy

Następny temat

Trening Ocena..

WHEY premium