SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Zaskakiwanie" mięśni, urozmaicenie w treningach.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
Witam.
Moje pytanie brzmi następująco: wielokrotnie czytałem na temat "zaskakiwania" mięśni, tzn. częsta zmiana ciężaru, kąta nachylenia sprzętu podczas ćwiczeń, ilości powtórzeń itp., w celu uniknięcia przyzwyczajenia się mięśni do jednostajnego treningu i zastoju w rezultatach. Wyczytałem też,że po (mniej więcej) 4 tygodniach treningu na masę, w celu lepszych rezultatów, powinno się zrobić 2 tyg. treningu siłowego. Tak więc, jeśli praktycznie za każdym razem zmieniam ciężar oraz kolejność wykonywanych ćwiczeń, to jest to wystarczające urozmaicenie, czy zmiana celu treningu (masa<->siła) jest konieczna?
Jeśli temat był, przepraszam i proszę o linka ;)

Pozdrawiam.

...A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego - hańbą oczywistą!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie zmianiaj ćwiczeń co trening bo nie będziesz wiedział co na ciebie działa, ustal plan i ćwicz nim dokładając cięzar, po skończonym planie zrób pare dni przerwy i zacznij innym ze zmienionymi cwiczeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 336
No dobra, ale dokładniej chodzi mi o to, czy mogę ciągłym cyklem cały czas robić trening na masę ?

...A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego - hańbą oczywistą!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Możesz robić mase tak długo jak ci jest to potrzebne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poradzcie co wiecie

Następny temat

TRENING WBF A TRENING PODZIELONY NA POSZCZEGÓLNE CZĘSCI CIAŁA ?

WHEY premium