SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

uderzanie piescia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1332
Ja się zastanawiam na jakim poziomie trzeba być, żeby jeszcze w trakcie walki panować nad tym którą częścią pięści się uderza. Poza tym, jak układać pięść przy ciosie prostym ? No są jakie fundamentalne zasady, masz rękę w linii, to i naturalnie uderzasz bardziej okolicą kości palca wskazującego i serdecznego. Czy jednak nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Tak jak trenujesz to tak będziesz uderzać, równie dobrze można pisać że po co trenować kopanie piszczelem bo i tak nie wiadomo jak się kopnie. Co co ciosu prostego - zależy jak się go wykonuje, czy z pionową pięścią czy poziomą itd, itp.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1332
Hmm no nie pomyślałbym, że tak samo można wytrenować uderzanie danymi kostkami, jak wytrenować można uderzenie piszczelem. Poza tym uderzanie piszczelem to podstawa, fundament! w MT, a nie wiem czy uderzanie daną kostką pięści jest w jakiejś SW taką ważną techniką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Kiedyś było do póki nie wprowadzono rękawic. Wiadomo że zawsze nie trafi się idealnie ale trenuje się po to żeby zminimalizować ryzyko uderzenia nie poprawnie.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Ja pier.., ale rozkmina. Niech wali z otwartej.

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
bo puar to jakiś pseudo karate kid ;) przeczytał książke i myśli, że pozjadał rozumy. on nie rozumie, że w swojej książce każdy jest mistrzem i jest najlepszy przecież nikt nie zrobi ksiązki i nie napisze w niej, że to co napisał to jest bujda bo byłoby to bez sensu :) najlepiej w tym wypadku zaczerpnąć wiedzy z badań naukowych ale czy takie ktoś przeprowadzał? wtedy mielibyśmy pewną sytuację. ręka jak ręka mi tam się uderze lepiej 2 pierwszymi kostkami i jest to dużo mocniejsze uderzenie niż 3 ostatnimi więc samo mówi za siebie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 199 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4030
MrNowy
mi tam się uderze lepiej 2 pierwszymi kostkami i jest to dużo mocniejsze uderzenie niż 3 ostatnimi więc samo mówi za siebie..


Pewnie, że tak uderzenie dwoma pierwszymi kostkami jest mocniejsze a co za tym idzie mocniejsze a tak poza tym uderzanie dwoma pierwszymi...jest bardziej naturalne wchodzi samo z siebie a nie trzeba kombinować żeby walić trzema ostatnimi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No bokserzy w większości robią dokładnie jak wy dlatego potem mają rozj**ane łapy i to w rękawicach. Jak MrNowy przejrzałeś tą książkę chociaż w pdfie? Jak nie to lepiej nic nie pisz

Nie twierdzę że jestem najmądrzejszy ale zauważyłem że często celując dwoma pierwszymi kostkami uderza się jedną środkową co nie jest dobre. I podejdźcie do ściany i przyłóżcie pięść pionowo - lepiej przylega z dwoma pierwszymi czy dwoma środkowymi? Albo jak się łatwiej robi pompki na kostkach?

Zmieniony przez - Puar w dniu 2013-09-13 15:01:05

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42323
Tyson doznał kontuzji dłoni, bo bił trzema ostatnimi ;)

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Puar, naprawde, sugerowanie sie JEDNA ksiazka nie jest dobrym rozwiazaniem. Jesli piszesz cos, polecasz, szczegolnie w tak kontuzjogennych sportach jak sw MUSISZ porownac przynajmniej kilka zrodel, lub tyle ile sie da, min. 3. Wtedy mozesz pisac ze cos jest lepsze, lub gorsze. A pisanie ze ktores uderzenie jest bardziej kontuzjogenne, czy mniej jest jak pisanie ze szarlotka jest lepsza od sernika - wszystko zalezy od danej osoby. Jeden lepiej i bezpieczniej bedzie uderzal dwoma pierwszymi, a drugi trzema ostatnimy czy tam srodkowymi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Europy Seniorek i Seniorów w Bratysławie

Następny temat

Chris Arreola vs Seth Mitchell video z walki

WHEY premium