SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na drązku i poręczach

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no właśnie u mnie podobnie
zaraz nadwyręzam sobie przyczepy bicepsów mimo że skupiam sie na pracy najszerszymi

podczas podciągania w szerokim trzeba myslec o uchwycie i żeby całą siłe przekladac na palce serdeczny i mały -wtedy praca najszerszych jest efektywniejsza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to bedzie motywacja wreszcie lepsza ,żeby obnizyc wage ciala,

troche facik i obwód pasa spadnie przy okazji 2 w 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Moje zdanie na temat zwiększenia ilości powtórzeń w podciąganiu nachwytem jest takie oczywiście trenując kulturystykę.
Ja bym to zrobił tak - Zawsze przed treningiem lub po treningu podciągać się po kilka razy w 2-3 seriach , a na koniec tygodnia w piątek przed lub po treningu w 2-3 seriach max możliwości i sobota i niedziela przerwa. Myślę że ten plan by się sprawdził i nie przeszkadzał by w żadnym rozkładzie jazdy.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
to jest dobry sposob ale juz nie dla mnie-po prostu szybciej wtedy dojde do stanu prawie kontuzji-i czy chce czy niechce musze zapomniec o drazku...
a tracac na wadze bardzo szybko zwieksza sie ilosc podciagniec.
dla osob o wiekszym wzroscie podciagania i tak sa zawsze trudniejsze niz dla osob 160-170 cm...
po prostu czym wiekszy wzrost tym gorszy wspolczynnik: masy aktywnej przy podciaganiu / cala masa organizmu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
A jak tylko się podciągasz kilka razy to też łapiesz kontuzję? , Ja teraz w listopadzie kończę 38 i jakoś dzięki , ale nie odczuwam kontuzii .

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
tak zle nie jest ale robioc kilkanascie treningow(w zaleznosci czy fbw ,czy split)zaczynaja sie problemy z przyczepami predramion i czasem z barkami i miesniem kruczym...czasem obie strony czasem jedna-probowalem to przelamac-ale wtedy radykalnie sie juz pogarszalo.ale jak zrobie sobie przerwe w drazku na 3-4 tyg -znow jest ok...


Zmieniony przez - masti w dniu 2011-08-25 20:31:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Hmmm, u mnie pamiętam rok temu byla kontuzja przedramienia promieniowego, ale to fakt przegrzałem się bo coś mnie wzieło na wąski nachwyt i na wytrzymalość, a poźniej dowaliłem ciężar do pasa i tydzień mialem pozamiatany. Zaś szerokim nachwytem jeszcze nigdy mnie to niespotkalo. Wąskim nachwytem robię Muscle upy i tu mnie kontuzja też nigdy nie brała.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
właśnie te kontuzje wszystko psuja i tak sobie dumam ,ze gdyby trenowac najszersze ciężarem zbliżonym do cięzaru własnego ciała ,po prostu bardzo duzym ,a nie kiwac sie na 60-80kg ,a to i na drązku byloby łatwiej ,tylko szkopuł w tym ,ze jak zaczynam np. ja uzywac ciezarow zblizonych do mojej wagi kontuzja już czyha za rogiem i musze bardzo uwazac i tu zaczyna sie problem.

podsumowanie
1.spróbowac trenowac podciąganie na kazdym treningu
2.zmniejszyc wage ciała

ZOBACZYMY???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Dla mnie drążek to coś absolutnie obowiązkowego.

Wiem, że zostanę zbesztany, ale imo to najlepsze ćwiczenie, lepsze od mc i od przysiadów- bo nie rozpieprza kręgosłupa.

Dużo osób mówi, że moc to mc i przysiad - zgoda, ale na mnie większe wrażenie robi np podciąganie na jednej ręce albo z 50 kg.

Super pomysł Panowie, powodzenia w treningach.

Na waszym miejscu dorzuciłbym dipsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
po prostu juz wychodzi zmeczenie materialu..:)
drazek jest dosc specyficznym cwiczeniem,dokladajac nawet duzo na sztange i wyciagi-nie bardzo to sie przeklada na ilosc powtorzen na drazku.
przekonal sie o tym dennis wolf biorac na sztandze i wyciagach ciezary w okolicach 100- 140 kg a na drazku jego poteznynajszerszy i ogromne ponad 60 cm bicepsy nie mogly wykonac porzadnych 6 powtorzen(sa gdzie z tym filmiki-chyba w temacie o nim..:).
pewnie teraz juz to nadrobil...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odzywki

Następny temat

Dziennik robo815

WHEY premium