SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na drązku i poręczach

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18740

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to pewnie znacie, ale wkleję, na wszelki wypadek:
http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/13064_pullups_in_5_months

i to:
http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/take_your_pullups_to_the_next_level

Zmieniony przez - Heliogabal w dniu 2011-10-19 23:00:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
Podciaganie to jedyne cwiczenie na bice jakie robie.
Pewnie dlatego moje lapy sa takie cienkie.
Nie robie dlugich serii (moge sie podciagnac 20 razy bez zadnej
rozgrzewki) bo uwazam, ze to bez sensu. Waze ok 80kg, robie serie
po 5powt. z dodatkowym obciazeniem 40kg, w neutralnym chwycie.
Tak mi ladnie wchodzi i dobrze mi sie po tym czuje.
Zadnych kontuzji czy problemow przez podciaganie jak dotad nie zlapalem.

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4720
Ja w okolicy czerwca zwisałem zarówno na drążku jak i poręczach. Obecnie robię 5 serii po 10 powtórzeń na poręczach i 5 serii po 6 powt. na drążku. Oby tak dalej zdrowie pozwoliło... (bez dopalaczy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tekst mojego znajomego drążkowca wrzucam go tutaj,jeżeli tak można :) ,byc moze sie przyda;

Postanowiłem napisać mały art. dla ćwiczących z dużą masą ciała i siłą a mimo to mających problemy przy podciąganiu objawiające się bólami stawów,nadciągnięciem ścięgien lub innymi kontuzjami.Wnioski i spostrzeżenia wyciągnąłem z własnego treningu,mimo iż mało ważę i można by mi zarzucić że nie mogę nic wiedzieć na ten temat ale może wspomnę że zaczynam serią na na drążku z własnym ciężarem ciała a kończę z zawieszonym ciężarem 50kg.

"Sposób na podciąganie na drążku przy dużej masie ciała"

Może na początku wspomnę że bez znaczenia jest ile razy się podciągamy gdyż nie zaczynamy od drążka tylko od górnego wyciągu.
Ruch wykonujemy szerokim nachwytem do brody podobnie jak na drążku serii będzie sporo ale z minimalną ilością powtórzeń aby zachować siły na ostatnią/nie serie i nie spompować mięśni.
Zaczynamy np. od ciężaru 75kg (może być mniejszy wg. uznania) i co serię dodajemy po 5kg celem jest stopniowe rozgrzanie i przyzwyczajenie stawów i ścięgien w rozpisce wyglądać to będzie tak:
75kg x 3
80 x 3
85 x 3
90 x 3
95 x 3
100 x 3
105 x 3
110 x 2
115 x 2
120 x 1
To oczywiście tylko taki poglądowy przykład ale założenie jest takie w że ostatniej serii na wyciągu robimy jeden ruch ciężarem równym naszej wadze ciała.
No i w ten sposób mamy już wstępnie przygotowane stawy i ścięgna do właściwego podciągania na drążku i w zasadzie wskakując teraz na niego nic nie powinno nam się stać.
Po takiej progresji na wyciągu po kilku minutach przerwy możemy spróbować podciągania na drążku ale też nie z maksymalną ilością tylko swobodnie z wyczuciem aby nie przeholować.

Przewidziałem jeszcze dwa warianty i tak gdy po powyższej progresji na wyciągu uda nam się tylko jeden raz podciągnąć na drążku można wtedy zastosować metodę samego opuszczania się i w następnym tygodniu spróbować dwa razy.
I drugi wariant dla tych którym ilość ok. 8 podciągnięć po tej progresji nie sprawi problemu ale nadal obawiają się kontuzji to w takim wypadku zalecam podciąganie piramidą ruchów 1 seria 1x,druga 2x itd.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-01-25 12:06:55


Zmieniony przez - chunga w dniu 2012-01-25 22:33:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj tak ... od czasu jak stuknelo 38 jakby cos sie zmienilo cos peklo hehe

drazek uczy pokory :) i zawsze mi uswiadamia ze jestem slaby

porecze pozwalaja mi za to uwierzyc jeszcze w siebie ze nie jest tak zle i warto ciagle walczyc :)

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-01-25 22:41:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Darnok -zobacz jaki mam podpis pod profilem :) ,na pewno Ci sie spodoba ,ale to naprawde swięte słowa :) Panowie w dziale o drążku też to przyznali ,juz czuje jak zaczyna mnie to krecic i kolejny raz musze przeprosic sie z drązkiem -to juz jest pewne !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chunga - dobre:) ale nie czytalem tego wczesniej :) Tak samo myslimy :) prosze tylko nie zglaszaj roszczen do praw autorskich zeby mnie z tytulu podpisania ACTA nie zamkneli na 10 lat hehe

Mi masa skoczyla na 100 kg z 88 w czerwcu 2011 i drazek narazie odstawilem i cwicze plecy: MC, koniec sztangi, supermany z obciazeniem itp. zeby je wzmocnic i musze zbic mase do 90 kg. Niestety duza masa na drazku przeszkadza albo trzeba nad sila popracowac hehe

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-01-26 23:52:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale ja to wkleiłem dopiero po twoim poscie -zgapiłem od Ciebie znaczy się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Acha :) Stalem sie autorem hehe ale spij spokojnie :) nie roszcze praw i konsekwencje ACTA Cie nie dotkna :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do poreczy: to ze swojego doswiadczenia jak ktos zamierza dosyc szybko zwiekszyc sile i podwieszany ciezar polecam system 5x5 - na mnie super dzialal - rowniez w innych cwiczeniach a najlepiej w FBW 5x5. Do tego jeszcze jeden myczek: 4 seria z mniejszym obcizeniem = serii 2 lub 1-szej a 5-ta na maxa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odzywki

Następny temat

Dziennik robo815

WHEY premium