SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening i dieta a praca

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2356

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

21

Wzrost

72

Staż treningowy

171

Obwód pasa

14

Obwód klatki piersiowej

87

Obwód uda

96

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

59

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

aeroby w domu od 2 tyg, bieganie od 2 tyg

Stan zdrowia

brak

Preferowane formy aktywności fizycznej

bardzo dobry

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

siłownia, basen, bieganie, aeroby

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 8
Witajcie. To mój pierwszy post i liczę na wyrozumiałość.


Cel/problem/opis:

No więc moim celem jest rzeźba i zwiększenie swojej sprawności fizycznej. Próbowałem już ćwiczyć wielokrotnie lecz brakowało motywacji i siły do tego, jakiś czas temu udało się i trenowałem miesiąc bez przerwy lecz w końcu miałęm wyjazd na tydzień i po powrocie znowu wszsytko od nowa. Pracuje na budowie ( 10 h dziennie) i staram się ćwiczyć 30 minut przed pracą oraz godzinny trening po pracy i tak mi się to udaje od 2 tygodni, lecz postanowiłem zrobić to porządnie i prosić was o pomoc żeby tym razem poszło tak jak tego chcę. Co do diety to jem 4 posiłki dziennie lecz nie są one do końca takie jak powinny być no więc śniadanie 6.00 ( po treningu ) płatki z mlekiem i kanapka z serem szynką pomidorem lub kanapki z jajkami na twardo, drugie śnaidanie 10.00 ryż z piersią z kurczaka i jogurt naturalny, obiad 14.00 kanapki plus jakiś owoc, kolacja 19.00 kanapki lub to co na śnaidanie. trening po pracy zwykle robię od 18 do 19 . Co do diety to zdarza mi się od czasu do czasu jakiś fastfood no i podjadam słodycze chociaż ostatnio staram się jak naj mniej. Jeszcze co do treningów to zwykle robię aeroby pompki brzuszki ćwiczenia z hantlami póki co mam tylko 4 kilowe plus jakieś rozciąganie no i tabata. 3 razy w tygodniu biegam po pracy zamiast treningu aerobowego.

I dochodzimy do momentu w którym proszę was o pomoc. Prosił bym was żebyście poprawili moją dietę m.in. czy mogę jeść zwykły biały chleb czy coś innego. Jak dostosować trening do mojej pracy ? Czu używać jakiś suplementów coś na spalanie tłuszczu szybsze , białko żeby mięśnie wspomóc ? Bardzo was proszę pomóżcie.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 205 Wiek 108 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2402
Co do diety to moze juz nie bede sie odzywal ;D. Moim zdaniem nie oplaca sie brac zadnych odzywek oprocz kreatyny i bialka/gainera zeby uzupelnic diete, ew. przedtreningowki gdy wiemy, ze bedziemy zamulac trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 205 Wiek 108 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2402
Chetnie pomoge tylko mam jeszcze jedno pytanie; masz dostep do silowni czy tylko do tego sprzetu ktory napisales?
Aaa i napisz jeszcze co lubisz jesc :) tylko szczerze mi tu a nie, ze kurczaka z ryzem.

Zmieniony przez - owca179 w dniu 2015-05-02 20:53:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 8
Ogólnie lubię wszystko. Mogę napisać przykładowo co jem przez pare dni. Posiłki jem o 6.00 , 10.00, 14.00, 19.00.
Poniedziałek: 6.00- jajka gotowane + biały chleb, 10.00 - krokiety z mięsem + jakiś owoc ( najczęściej pomarańcze, jabłka, banany ), 14.00 - kanapki z szynką serem ogórkiem + jogurt , 19.00- spaghetii .
Wtorek : 6.00 - tosty z serem szynką, 10.00 zupa pomidorowa + kanapka z kiełbasą, 14.00 konserwa makrela w sosie pomidorowym + 2 kromki chleba + jakiś baton, 19.00- omlet
Środa: 6.00 - płatki z mlekiem + kanapka, 10.00 - ryż z piersią z kurczaka i sosem , 14.00 - jogurt + kanapka + owoc, 19.00- mała pizza ( w sensie dla dwóch a nie że sam jem całą )

Mniej więcej tak wygląda mój jadłospis . Owszem kurczaka z ryżem jem ale nie codziennie :D Lecz jeśli to konieczne to dam radę.
Preferuje trening w domu i tak się na niego nastawiam na najbliższe 2 miesiące bo za 2 tygodnie wyjeżdżam za granicę na 1.5 miesiąca i tam też zamierzam trenować. Ze sprzętu to posiadam hantle 4 kg , drążek do podciągania się i w sumie tyle ale myślę że w tym tygodniu załątwię sobie sztangę z ławką. Myślę że już po powrocie spokojnie mogę jeździć na siłownię i na basen . Ułożyłem sobie plan treningowy na najbliższy tydzień i też bym prosił o waszą korektę : R- rano , P - po pracy
Poń- R bieganie P ręce, Wt- R aeroby P brzuch, Śr- R aeroby P Klata, Czw regeneracja , Pn R ręce P bieganie, Sob R bieganie P klata
Niedz- R aeroby P brzuch . Tak mniej więcej ma to wyglądać poranny trening ma trwać 30 minut a ten po pracy od 45 do 60 minut.

Proszę o wasze porady bo są mi naprawdę koniecznie potrzebne . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 205 Wiek 108 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2402
Trening na hantlach i drazku ukladalem juz wczoraj komus mozesz z niego skorzystac a jak bedziesz mial juz dostep do silowni czy tam sztangi to pomyslimy o lepszym treningu.

https://www.sfd.pl/Trening_z_hantlami_i_drążkiem-t1074130.html






Cardio w twoim wypadku nie powinno byc zbyt intensywne przy tak czestej pracy fizycznej, sprawdzil bym na twoim miejscu co bedzie sie dzialo przy takim treningu i diecie ktora rozpisalem jak narazie bez cardio. Co do diety to latwo mozesz sobie na jej podstawie wymieniac produkty patrzac tylko w kalkulatorach ile co ma kcal itd. Btw wiem, ze masz malo czasu z powodu pracy ale powinienes z tym treningiem w godzine sie uwinac.


Zmieniony przez - owca179 w dniu 2015-05-03 11:22:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
owca179
Trening na hantlach i drazku ukladalem juz wczoraj komus mozesz z niego skorzystac a jak bedziesz mial juz dostep do silowni czy tam sztangi to pomyslimy o lepszym treningu.

https://www.sfd.pl/Trening_z_hantlami_i_drążkiem-t1074130.html






Cardio w twoim wypadku nie powinno byc zbyt intensywne przy tak czestej pracy fizycznej, sprawdzil bym na twoim miejscu co bedzie sie dzialo przy takim treningu i diecie ktora rozpisalem jak narazie bez cardio. Co do diety to latwo mozesz sobie na jej podstawie wymieniac produkty patrzac tylko w kalkulatorach ile co ma kcal itd. Btw wiem, ze masz malo czasu z powodu pracy ale powinienes z tym treningiem w godzine sie uwinac.


Zmieniony przez - owca179 w dniu 2015-05-03 11:22:53


to chyba jakis zart krokiety, snickersy w codziennej misce? w dodatku rozklad makroskladnikow tragiczny nie wychodzi nawet 2g bialka, za to ponad 2g fatu w dodatku nie ma zrodel pelnowartosciowego bialka. bez obrazy, ale jak juz chcesz komus pomagac to wypadaloby najpierw samemu troche poczytac

Zmieniony przez - kopfsztanga w dniu 2015-05-03 12:23:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 205 Wiek 108 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2402
Dobrze, jak mniemam pan ktory zalozyl post zaczyna trening na silowni i nie jezdzi co tydzien na zawody wiec po co mu dieta dopieta na 100% zeby sie zniechecil jakims rygorem? Snickersy w codzienniej diecie? Napisal batony to mu je wrzucilem i glownie kierowalem sie tym co je na co dzien zeby bylo jak najwygodniej. Sam dobijam kalorie 7daysami i nie widze w tym zadnego problemu. Co do pelnowartosciowych zrodel bialka nie jest nim wolowina? Bo nie wydaje mi sie, ze krokiety sa tylko w jednej wersji czyli zalane tluszczem i kapusta. Jezeli autor chce nie ma problemu moge ulozyc diete w ktorej wszystko bedzie sie zgadzalo co do g i bedzie opierala sie na ryzu i kurczaku ale juz widze jej trzymanie przy entej probie powrotu na silownie :). Btw jak juz mowisz o braku wiedzy to poczytaj o IIFYM bo tym sie kieruje.







Tutaj bardziej dopieta dieta, wybierzesz co ci bedzie odpowiadalo. Dziekuje za konstruktywna krytyke, nastepnym razem bede wrzucal odrazu dopieta.


Zmieniony przez - owca179 w dniu 2015-05-03 13:09:42

Zmieniony przez - owca179 w dniu 2015-05-03 13:12:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolego wyżej, zanim zaczniesz układać ludziom diety, zastanów się, czy aby na pewno nie piszesz bzdur.

O ile kontrolowanie czasu w przypadku aerobów ma uzasadnienie, to w przypadku treningu siłowego totalnie bez sensu. Trening siłowy ma dać odpowiedni bodziec do rozrostu mięśni, a nie osiągniesz tego pompując bicepsy z zegarkiem w ręku. Czemu nie uwzględniłeś w swoim planie treningowym nóg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 205 Wiek 108 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2402
Jezeli odwolujesz sie do mojej wypowiedzi to; uwzglednilem trening nog, a co do czasu w treningu silowym przeciez nie napisalem, ze ma cwiczyc 60 minut bo inaczej umrze tylko odwolalem sie do tego, ze autor akurat tyle ma czasu i stwierdzilem, ze najprawdopodobniej zdazy w takim przedziale czasowym wykonac ten trening. Co do pierwszej diety zauzmy, ze sie pomylilem, ale druga mysle, ze jest jak najbardziej w porzadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odwołuję się do tej diety, którą mu rozpisałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 8
Więc w końcu jaką mam zastosować dietę ? I moje drugie pytanie , czy warto na początku używać suplementów typu spalacze tłuszczów itd ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening i dieta dla budowlańca

Następny temat

Suplementy przedtreningowe lub treningowe

WHEY premium