SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening ektomorfika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2450

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 226
Witam . Mam 25 lat 174 cm wzrostu i zaledwie 60 kg wagi , chcialbym cos z tym zrobic wkoncu . Dieta ulozona zostaje jeszcze trening , mianowicie na forum znalazlem pelno tematow i juz troche sie zakrecilem w tym wszystkim , chodzi o to ze znalazlem schemat treningu polegajacy na malej ilosci serii danej partii ciala ( czyli ile tych serii?) przy duzym ciezarze i teraz nie wiem jak to dobrze rozpisac , chcialbym cwiczyc 3 razy w tyg przykladowo pon-sro-pt, i teraz moje pytanie brzmi ile cwiczen na dana partie dac cwiczenia beda nastepujace ; przysiady , martwy ciag wyciskanie plasko i w skosie hantle, sztanga , podciaganie na drazku , wioslowanie , uginanie ramion ze sztanga , sztangielkami , wyciskanie francuskie ?? powtorzen znalazlem ze ma byc 3-4 w serii z duzym ciezarem , podobno to daje najlepsze efekty dla ektomorfika trening krotki ale intensywny . prosze o porady z gory dzieki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 30 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 271
nadal żadnego argumentu tylko bzdury rzucone ot tak, a potem problem z udowodnieniem swoich bzdur? standard :D Musisz szybko pobiec po swojego znajomego żeby nie wyszło dalej, że nie wiesz nawet o czym gadasz, ale rzuciłes sobie oooo tak, i jak tu teraz biedaczku wybrniesz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Wklej dietę. Trening nie ma znaczenia bez diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 226
oto dieta:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Trening zawsze ma być jak najkrótszy wchodzisz robisz swoje i wychodzisz. Ciężar tak aby wykonać założoną ilość powt z zapasem czyli nie dopraowadzać do upadku mięśniowego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 226
czyli moge cwiczyc fbw bo to cale cialo 3 razy w tyg . I np zaczynam od przysiadu 3 serie po 3-4 powt z max obciazeniem dalej drazek to samo itd??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 226
takie cos znalazlem na form odnosnie treningu jaki powiniemn wykonywac ektomorfik , jak sie do tego odniesc?? "Z racji tego iż ektomorfik powinien trenować szybko, intensywnie i jak najkrócej, zaleca się mu ćwiczenie ciężarami z zakresu 85-95% 1RM (maksymalnego ciężaru jaki może podnieść jeden raz) co w praktyce oznacza serie od 1 do 4 powtórzeń. Aby jednak trening taki przynosił efekty ektomorfik powinien wykonać 8-10 serii takiego ćwiczenia w krótkim okresie czasu (przerwy między seriami w granicach 1 minuty). Na początek odpowienim treningiem dla ektomorfika będzie trening 10 x 3 czyli 10 serii po 3 powtórzenia w danym ćwiczeniu, co pewien czas zmieniane na trening wręcz odwrotny, czyli 3 x 10. Z reguły ektomorfikom służy trening całego ciała na jednej sesji, czyli około 6 wielostawowych ćwiczeń złożonych na różne partie ciała wykonywanych na jednym treningu. Ektomorfik powinien początkowo ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, w każdym dniu stosując inne ćwiczenia złożone na te same partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 326
Każdy organizm jest inny. Ektomorficy niby nie powinni ćwiczyć zbyt intensywnie, ale zauważyłem, że na mnie osobiście (a też jestem ekto) lepiej działa intensywny trening. Trenuję 60-70 min. 3 dni w tygodniu, też FBW obecnie. Siłownia to nie jest tylko machanie sztangielkami, powinieneś czuć mięśnie, które ćwiczysz! Trzymaj się ok. 12 powtórzeń, a na barki może być 14-15. Na początku nie ćwicz za długo i obserwuj swój organizm - jeśli na każdej sesji treningowej czujesz zmęczenie większości mięśni, to być może przesadziłeś z intensywnością i powinieneś zmniejszyć liczbę serii czy ćwiczeń. Jeśli z kolei już dzień przed treningiem czujesz się super i żadne mięśnie nie są zmęczone, to znaczy, że mało intensywnie trenowałeś. Ja przynajmniej tak to widzę u siebie. I niestety w przypadku ektomorfików dieta ma ogromne znaczenie i może być kosztowna. Taki endo to wystarczy, żeby się nie objadał jak świnia, czyli zaoszczędzi jeszcze skubany, a ektomorfik musi wydawać pełno kasy na żarcie.


Zmieniony przez - -Puszkin w dniu 2016-09-14 20:24:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 226
no kasy troche idzie na jedzenie ale nic z tym akurat nie mozemy zrobic ;/ ok pocwicze jakis czas zobacze cos bedzie sie dziac i jakie to beda efekty :) dziki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nie ma czegoś takiego jak "ekto". Jak jesteś w 100% zdrowy, to jesteś po prostu niedożywiony. Wiem coś o tym, bo kiedyś także ważyłem 60kg przy 185 cm wzrostu. Wszystkie super teorie "jak ćwiczyć będąc ekto" wrzuć do kosza. Pilnuj michy i ćwicz normalnie, a efekty przyjdą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 226
a ile taki trening fbw powinien trwac , chodzi mi o tyg ?? jakies przerwy robic pozniej czy cwiczyc tak caly czas??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Powrót do treningów po kilku latach przerwy - brak zakwasów?

Następny temat

Trening FBW do oceny

WHEY premium