SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening do oceny - redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1453
nie da rady,zachamujesz metabolizm, a on musi dzialac caly czas :)

Cwicze bo lubie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 133
No okej no to wielki dzięki za pomoc dałem Soga ; ) Postaram się stosować do takiej diety . Jeszcze raz dzięki ; )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1840
Coś strasznie kombinujecie chłopaki. Ten twój staż z drużyną to 2-3 tygodnie czy lata?
W ogóle to dlaczego tak się napaliłeś na tą siłownie, że aż 4 treningi chcesz mieć, daj organizmowi trochę odpocząć, szczególnie, że jesteś jeszcze młody.

Na twoim miejscu nie kombinowałbym z dietami niskowęglowodanowymi, bo z tym jest trochę więcej zachodu, z resztą takowe nie są Ci potrzebne, ani wskazane. Proponuje, żebyś przeczytał sobie 10 wskazówek żywieniowych, jeśli tak bardzo chcesz robić wszystko pod notes to sobie policz zapotrzebowanie kaloryczne, zrób stosowny deficyt i działaj. Wszystkiego możesz się dowiedzieć z postów podwieszonych. Jak masz jakieś konkretne pytania odnośnie diety, to pytaj. Najlepiej jakbyś coś sklecił to poprawimy :)

Co do treningu, fbw jest bardzo dobrym wyborem, tylko trochę za duża objętość treningowa, moja propozycja jest taka:

przysiady / martwy ciąg 3x10
wyciskanie na płasko / skos 3x10
wyciskanie żołnierskie 3x10
wiosłowanie sztangą 3x10

Jeśli chodzi o inne aktywności to może to być HIIT, mogą to być aeroby, poczytaj :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 133
2-3 Lata po 2-3 razy w tygodniu z drużyna . a wlasnie chodzi o to ze nie chce rozpisanej diety bo nie dam rady jej utrzymac przy moim trybie życia ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 133
A Mógł Byś mi podać jakiś inny "HIIT" oprócz tego podanego tu " https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_-t268582.html " ? takie który moge zrobić na siłowni ? na rowerku , bierzni (tredmilu) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1840
Przeczytaj sobie ten temat:

https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

Ogólnie rzecz biorąc sukces wymaga wyrzeczeń, wcale nie twierdze, że stosowanie mniej rygorystycznej diety, czy tam tylko wskazówek żywieniowych, nie odniesie sukcesów, ale będą to z pewnością postępy dużo mniejsze. Wybór należy do Ciebie, masz wakacje, chyba możesz znaleźć trochę czasu, pamiętaj, że osiągnąć da się wszystko, kwestia czasu i chęci, a jak coś robić to chyba najlepiej jak się potrafi, nieprawdaż? :)

Dieta to podstawa, o tym musisz pamiętać. Co do suplementacji, to uważam, że nie ma sensu żebyś stosował cokolwiek, oprócz witamin, minerałów, dopóki nie uporządkujesz diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1840
Trening interwałowy powinieneś wykonywać w dni nietreningowe. Główna zasada, jak zapewne przeczytałeś, to przeplatanie wysokiego tętna z średnim, a na czym to będziesz robił nie ma większego znaczenia, zamiast biegania równie dobrze możesz jeździć na rowerze.

Skoro trenujesz hokej, to kondycje powinieneś mieć dobrą, tętno maksymalne w twoim przypadku będzie ciężko określić, ale możesz robić tak:

40 sekund - tempo średnie
20 sekund - tempo maksymalne (w przypadku rowerka kręcisz najszybciej jak potrafisz)

Trening powinien trwać od 5 do 25 minut, czyli od 5 do 25 interwałów, początkowo spróbuj zrobić 5, a później ocenisz czy dasz rade więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 133
Wielkie Dzięki ; )
A taki teraning juz robiłem na rowerku wciagu ostatnich dwóch tygodnie robiłem 1 minuta wolono i kolejna maksymalnie... i tak dochodziłem do 30 minut , a na końcu zamierzałem dojsc nawet do godziny bo taki jest wysiłek na lodzie ... czyli zdecydowanie za długo goodzina takiego treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 133
Moje robic taki trening ? że minuta szybko i minuta wolno od 30 do 60 min ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1840
Jak tak dobrze Ci idzie to zrób sobie 30:30 (czyli 30 średnio, 30 szybko), możesz też zwiększyć intensywność tego średniego tempa, a co do szybkiego to musisz pamiętać żeby to był maks twoich możliwości. Ogranicz się raczej do 25-30 minut, może nie dajesz z siebie wszystkiego, a może rzeczywiście masz taką wydolność, że nie robi to na tobie wrażenia, wydaje mi się, że trening biegowy będzie wymagał więcej wysiłku, przerzuć się :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aminokwasy

Następny temat

Plan - do oceny

WHEY premium