SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

taekwondo, Yop Chagi , rozciąganie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53
Siema!
Mam 14 lat, ok.176cm wzrostu, trenuje taekwondo ITF od ok. roku.
Ogólnie z moim rozciągnięciem nie jest źle i jestem bez problemu kopnąć różnymi technikami na wys głowy, ale nie zalicza się do nich Yop Chagi. Więc proszę o ćwiczenia rozciągające do tej techniki.



<--- jakby ktoś nie wiedział to to jest Yop Chagi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1889
rozciagniecie poprawisz przy tym kopniecu moim zdaniem najbardziej statycznym rozciaganiem.
Wazne tu sa dzwigacze wiec je cwicz.
Zalezy z jakiego zwiazku jestes to inne kopie sie yopcha chirugi.
Koreanczycy ucza innego i pztkd uczy innego

ból to fikcja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2896
Yop Chagi, dla niektórych jest łatwe dla niektórych proste :), dla mnie też jest trudniejsze, nie przepadam za nim, ale to nie znaczy, że jest niemożliwe do nauczenia :), spróbuj, nauczać się tak, stań sobie bokiem i jak najwolniej kop jopa, jeżeli przy podnoszeniu nogi przewrócisz się, albo stracisz równowagę, zacznij od początku, rób to sobie tak po 3-5 razy codziennie :), potem jak już w miarę opanujesz bokiem, rób to jak najwolniej z pozycji niunja sogi. i tak aż wejdziesz w wprawę, pamiętaj o kolanie, bo w tej technice jest to najważniejsze, żeby kolano było jak najwyżej. Kop niżej na strefe środkową wystarczy, po jakimś czasie kop dynamiczniej i z siłą, p.s dobrze by było gdybyś wyznaczył sobie jakiś punkt. Nie wiem czy chodź trochę Ci pomogłem, mam nadzieje, że tak :) powodzenia. a po drugie, trenujesz dopiero rok nie wymagaj od siebie nie wiadomo jakich cudów.

Zmieniony przez - Oli220 w dniu 2009-11-15 11:36:36

"Miej przed sobą zawsze słuszną drogę"

gen. Choi Hong Hi [*]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
Jest coś takiego jak wyszukiwarka działowa, i tam sobie poszukaj o rozciąganiu a nie tworzysz kolejny bzdurny temat.

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
rozciagniecie poprawisz przy tym kopniecu moim zdaniem najbardziej statycznym rozciaganiem.

nie zawsze rozciągnięcie idzie w parze z wysokością kopania.

Oli dobrze pisze, na początku na taką wsyokość, jaką możesz, potem spróbuj bez opuszczania nogi, wszystko przyjdzie z czasem,a temat o rozciąganiu podwieszony jest.

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 53
Dzięki za odpowiedzi, spróbuje. A co myślicie o czymś takim:
Mam łóżko piętrowe, tylko że bez dołu, i staje sobie przy drabince i kładę nogę na szczebelek na wys głowy i stoję.

"Jest coś takiego jak wyszukiwarka działowa, i tam sobie poszukaj o rozciąganiu a nie tworzysz kolejny bzdurny temat." MaćkoTKD

Tylko tam jest ogólnie o rozciąganiu do kopania, a ja potrzebuje do konkretnego kopnięcia. Po zatym odpisały 4 osoby a ty jako jedyny nie wniosłeś nic do tematu, oprócz tego że mnie objechałeś :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3733
Nie objechałem ciebie tylko ci zwróciłem uwagę, że lepiej jest poszukać niż tworzyć kolejny temat i zaśmiecać forum. A po drugie myślę że jak byś poszukał lepiej to byś znalazł.

Nie pas czyni mistrzem, lecz własne umiejętności

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3859
Możesz jeszcze stanąć przy ścianie na jednej nodze. Stopa nogi podporowej równolegle do ściany, piętą w kierunku kopnięcia. Druga noga ustawiona, jak do yopa. Unosisz nogę jak najwyżej i lekko machasz w górę i w dół. Nie opuszczasz nogi całkowicie, tylko trochę, żeby pracować mięśniami. Rękami opierasz się o ścianę.

Poza tym wymachy boczne też powinny pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
j/w, wymachy bardzo dobre.

To satnie przy drabince Ci nie zaszkodzi i skłony do nogi podporowej i na drabince, tylko ostrożnie z ta wysokością.

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 400 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1889
kolezanka Oli220 z pztkd ?
Moim zdaniem kolano wcale nie musi byc jak najwyzej

ból to fikcja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
A tak z ciekawości jak powinno być według ciebie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zawroty glowy

Następny temat

Moj plan treningowy, duże obciążenie- jakie suplementy?

WHEY premium