SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

spanie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2183

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
od jakiegos czasu tak mam ze musze popoludniu przespac sie bo czuje ze mi sie chce spac mocno a nawet jak sie w weekend wyspie do 11 to potem gdzies jest 16 i chce mi sie polozyc i spac czemu tak jest czy ma z tym cos wspolnego glukoza(arthrostop) bo slyszalem ze po glukoze sie potem po jakims czasie nie ma energii czy dlaczego tak jest?

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
ja mam tak ze jak śpie wiecej niz np 9h to potem cały dzien chodze taki niedo***any ze bym tylko spał dlatego wole sie nawet w weekend pomeczyc i wstac w miare wczesnie :) za to sen jest wtedy kozacki :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
jak dla mie to musisz odpoczac, nie spij do 11 bo po taki za dlugim spaniu oczywista sprawa ze sie jest zmeczonym i sennym
optymalnie 8 godzin snu (a nie 4godziny wiercenia przygotowan itp i 4 snu)

ps. sam tez jestem ciekaw jak z ta glukoza
pozdro andy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Zazdroszcze Ci bo ja mam na odwrót ale efekt jest ten sam

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
watek glukozy: tak moze sie zdarzyc ze poprzyjeciu porcji glukozy ktora gwaltownie podnosci poziom cukru we krwi (jakko ze jest bardzo szybko wchlaniana) a poprzezto powoduje wzrost poziomu insuliny ktora skolei wtlacza caly cukier z krwi do komorek (sorki nie wiem jak to sie pisze ) twoj poziom cukru gwaltownie sie obniza (paradoksalnie). CZemu tak jest, bo organizm nie jest przyzwyczajony do jedzenia takich rzeczy, jesli jesz np.: owoce to ich trawienie trwa wystarczajaco dlugo zeby nie wywolac gwaltownych skokow cukru, stale przez jakis czas utrzymuje sie "troszke" podwyzszony poziom.
Aha, bo nie wytlumaczylem: glukoza to jedyne paliwo dla naszego mozgu wiec jesli poziom cukru we krwi jest niski to mozg obniza swoje obroty(zmnijezsa jego zuzycie) by przetrwac jak najdluzej. Dlatego np.: d****e bioracy insuline jako srodek dopingujacy moga sie przejechac tzw. spiaczka glikemiczna-> podana z zewnatrz inslulina wtlacza caly dostepny cukier do komorek i jego poziom dochodzi do 0, mozg wylacza sie kompletnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciekawe Ptaku . Ja jestem teraz na low-carbo i nie mogę zasnąć w nocy , coś jest ze mną nie tak. No chyba, ze weźniemy pod uwagę, że spożywam dziennie około 400mg coffeiny :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
spox... ptaku
jesli poziom cukru bylby jedynym czynnikiem determinujacym nasz cykl spania/czuwania to nie istnialy by np.: srodki nasenne.
czasami nie mozemy zasnac z innych powodow...np.: kofeina , albo stres zwiazany z dieta albo....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
ale to nie jest raczej od tego ze jestem senny bo spie do 11 wtedy raczej tak nie a tak w tygodniu to spie kolo 7,8 godzin a potem w dzien czesto mam nadzieje ze nie zadna anemia, jesli chodzi o jedzenie to jem normalnie bo kiedys jak mniej jadlem bo jakos nie mialem apetytu to sie dziwnie moj organizm zachowywal raz byl zmeczony senny a raz tak pobudzony zae o 23 poprostu musialem cos robic nie moglem nawet usiedziec

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 353 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2573
z twojego profilu widze ze masz 14 latek wiec sie nie przejmuj takie wachania są związane z bardzo intensywną pracą układów hormonalnych w okresie dojrzewania Ja mialem podobnie ale jak mialem 15-16 (pozniej dojrzewałem ) Według mnie to nic powaznego ale gdyby ci to nie dawalo spokoju po prostu przejdz sie do lekarza pozdro

Zmieniony przez - daro_85 w dniu 2005-06-14 14:47:52

najważniejsza jest determinacja!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Trzymaj rytm 8 godzin snu w nocy i za wszelka cene staraj się nie zasnać w dzień, a po pewnym czasie nie będzie ci się w ogóle chciało zdrzemnąć.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

koła z oponami 26x 1 i 3/8 - potrzebna rada!!!

Następny temat

Masa krytyczna - nago ...

WHEY premium