SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

soki i cukry w nich zawarte

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 211 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3384
Chciałbym zacząć pić soki ale nie wiem jak wliczać je do diety, węglowodany z nich to głównie cukry, jak się do tego stosować? Zależy mi głownie na soku grejpfrutowym bo przyśpiesza przemianę materii. W diecie nie mam cukrów. Nie jem owoców, nie słodzę itp itd

Jestem Bogiem

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 249 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11443
Nie polecam pic slodzonych cukrem sokow. A jezeli juz - to wlicz je w bilans, pijac jak juz po treningu. Sposobow na przemiane materii jest sporo, sok z grejpfrutow z dodatkiem cukru, nie jest najlepszym pomyslem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 211 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3384
No niby jest napisane że sok nie jest słodzony i są to tylko naturalne cukry z owocu.

Jestem Bogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 249 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11443
Sprawdz sklad po prostu. Czasem nie ma cukru jako tako, a zamiast tego jest syrop glukozowo-fruktozowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
cukry to wszelkie węglowodany. ujmujesz je w bilansie, ale nie pilabym sokow. Lepiej zjesc owoc do sniadania/po treningu i warzywa do posilkow.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Soki są ok jeżeli zawierają wyłącznie naturalne cukry. Zazwyczaj te droższe soki z odpowiednią informacją na produkcie takie są. Wliczasz je normalnie jako cukry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 211 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3384
dobra dzięki, szklaneczkę po aerobach sobie wliczę w dietę

Jestem Bogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
Sorry, ale czym różnią się te naturalne cukry znajdujące się w sokach owocowych od cukrów dodanych? Praktycznie niczym. To nie ze względu na cukry polecane są owoce do spożywania, ale ze względu na przeciwutleniacze, witaminy, minerały, pral, błonnik i czasem związki przyspieszające przemianę materii.
Osobiście nie polecam picia soków, ale jeśli już po nie sięgasz, to nie ma różnicy, czy będzie on słodzony czy nie, jeśli wliczysz go odpowiednio w bilans i spożyjesz po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tym się różnią że są wzbogacone w sacharozę bądź syrop glukozowo-fruktozowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 608 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50703
A czym się różni naturalny cukier owocowy od sacharozy ? Zupełnie nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Czy jest sens pić ten sok po aerobach?
Celem aerobów jest uwolnienie kw.tłuszczowych i ich utlenienie.Lecz co stanie się,po wypiciu tej szklanki soku??Szklanka-250mi. 100ml soku-przeważnie ok.10g ww.
Tak więc,zamiast utlenić uwolnione kw.tłuszczowe,Ty powodujesz wzrost poziomu insuliny,która z powrotem wbuduje kw.tł do źródła ich uwolnienia.
Także bym nie pił tego soczku po aerobach.
Jeśli się mylę,to proszę o poprawkę

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań od amatora , jak przejść z redukcji na mase

Następny temat

Zmienic plan FBW czy nie? Jesli tak to na jaki?

WHEY premium