SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja; deload + zmiana planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2625
Witam!
Mam ~23 lata, trenuję regularnie od 14 miesięcy z 2,5 miesięcznym okresem mniej regularnych treningów w wakacje.
od 10 października rozpocząłem redukcję z wagą 85,4 kg i kaloryką 2800 kcal, obecnie -4 kg, 2500 kcal
Plan jaki miałem przez ten czas: tylko trening siłowy, 0 cardio / interwały


pn, pt - "góra"
wycisknie leżąc 4s
hantle skos 3s
podciąganie na drążku szeroko 4s
wiosło sztangą 3s
wyciskanie stojąc na barki 3s
unoszenie na boki hantli 2s
uginanie ze sztangą 4s
francuz w leżeniu 4s


wt, sob - "dół"
przysiad 5s
mc klasyczny 3s
uginanie stojąc jednonóż 3s
wspięcia stojąc 3s
dół brzucha, wypychanie nóg leżąc (ćw. bezsprzętowe) 2s
spięcia brzucha 1s



zakres powtórzeń był mniej więcej 12 - 8, inaczej tylko przy brzuchu (około 20-18) i przysiadach (15-14 - tak ćwiczyłem ze względu na kolana, nieco bolały kiedyś przy mniejszym zakresie powt., z tym że myslę że jako początkujący miałem niedopracowaną technikę i to była przyczyna; teraz pewnie mógłbym wprowadzić mniejszy zakres).

Od dzisiaj, przez jakieś 7-10 dni wprowadzam deload, na zasadach:
ćwiczę w te same dni, 4x w tyg
nie wykonuję ćwiczeń izolowanych (np. bic, tric, bok barków, łydki itp)
ćwiczenia złożone wykonuję w mniejszej o ~połowie liczbie serii i tak samo mniejszym o ~połowę ciężarze
"zaoszczędzony" czas poświęcam na pracę z foam rollerem i piłką tenisową (a'la lacrosse) - nie zawsze był na to czas przy pełnym treningu
jem tak samo 2500 kcal

Teraz kwestia: co po deloadzie. Planuję zmianę planu, ale w takiej samej konwencji góra/dół 4x tydz - tak mi się ćwiczy najlepiej. Zastanawiałem się nad ustaleniem 2 dni siłowych gdzie robię małe zakresy powtórzeń 5-7 i tylko złożone ćwiczenia i 2 dni hipertroficznych - złożone + izolowane, wszystko wyższy zakres. Z tym że nie wiem czy lepiej nie zostawić tego na masę ze względu na to, iż nie ćwiczyłem jeszcze na 5-7 powt nigdy, i na redukcji organizm, stawy itd jest bardziej osłabiony i mniej się regeneruje.

Także - proszę Was o porady.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
mozesz dac push pull z róznym zakresem powtózeń

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2625
Tylko pytanie, czy mniejszy zakres będzie dobry dla mnie, w obecnej chwili? Czy jednak lepiej wybrać coś innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
w jakim sensie?

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2625
tak jak pisałem,
"zastanawiałem się nad ustaleniem 2 dni siłowych gdzie robię małe zakresy powtórzeń 5-7 i tylko złożone ćwiczenia i 2 dni hipertroficznych - złożone + izolowane, wszystko wyższy zakres. Z tym że nie wiem czy lepiej nie zostawić tego na masę ze względu na to, iż nie ćwiczyłem jeszcze na 5-7 powt nigdy, i na redukcji organizm, stawy itd jest bardziej osłabiony i mniej się regeneruje. "
chyba - że tu się mylę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2625
Zdecydowałem, że może jednak spróbuję FBW z dniami siłowymi, zobaczymy, jak to odczuję. Proszę o ocenę planu:

Góra siła:
wyciskanie leżąc 6 x 6
podciąganie na drążku szeroko 6 x 7
wyciskanie stojąc na barki 5x7
uginanie ze sztangą 4 x 7
prostowanie na wyciągu 4x7

Góra hipertrofia: zakres 12-10
hantle skos 4
wyciskanie leżąc 3
ściąganie drążka 4
wiosło sztangą 3
wyciskanie stojąc na barki 3
unoszenie na boki hantli 2
uginanie ze sztangą 3
francuz w leżeniu 3

Dół siła:
przysiad 6x8
mc klasyczny 4x7
dół brzucha, wypychanie nóg leżąc (ćw. bezsprzętowe) 2s
spięcia brzucha 1s

Dół hipertrofia:
przysiad 5 x 14
mc klasyczny 3 x 12-10
uginanie stojąc jednonóż 3 x 12-13
wspięcia stojąc 3 x 20

Pn góra siła
wt dół hipertrofia
pt góra hipertrofia
sob dół siła




Zmieniony przez - __II___ w dniu 2015-12-06 00:06:37

Zmieniony przez - __II___ w dniu 2015-12-06 00:46:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
spróbuj PHUL albo PHAT - znajdziesz na forum

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Jakie masz wyniki siłowe? Bo jeśli dźwigasz tyle, co kot napłakał, to nie ma sensu dzielić sesji na siłowe i hipertroficzne.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2625
Nie do końca rozumiem, czemu mało dźwigając, nie ma sensu dzielić - wydaje mi się, że siła wzrośnie przy treningach na małych przedziałach powtórzeń. Proszę o wyjaśnienie.

Nie znam moich one rep max, wymienię tylko ile używam w seriach w gł. ćwiczeniach:
wyciskanie leżąc 50x8
przysiad 60x14
MC 77,5x12
wiosło 45x14
żołnierskie 30x10

przy czym te serie nie są walką o życie dla jeszcze jednego powtórzenia.


@ canecorso, próbowałem ułożyć push/pull, ale nie udało mi się wykombinować tak by była partia 2x w tyg oraz żeby nie był przysiad a na nast dzień MC (nie będę robił dzień dobry)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Dlaczego ?

Bo jest mała różnica między 50 x 8 a 60 x 3.W rzeczywistości przy tak niskich wynikach w przeciągu kilku treningów powinieneś wskoczyć z 50 na 60.

Co innego jeśli wyciskasz 120 x 8 i 140 x 3.Wtedy różnica jest ogromna i w jednym dniu trenujesz mięśnie, a w drugim głownie układ nerwowy (w uproszczeniu).Jednak do tego dochodzi się latami treningów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Jednak możesz próbować systemu PHAT.Zbieraj doświadczenie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przerwy między seriami i ćwiczeniami

Następny temat

Odżywka białkowa. Kiedy zacząć?

WHEY premium