SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytania dotyczące powtórzeń i martwego ciągu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1242
czyli chodzi o to że np. na klate jednego dnia
seria 1 powtórzenie mam w wycisnąć 60%
seria 1 powtórzenie mam w wycisnąć 70%
seria 1 powtórzenie mam w wycisnąć 80%
seria 1 powtórzenie mam w wycisnąć 90%
seria 1 powtórzenie mam w wycisnąć 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
przy przysiadzie 140kg nawet zabierajac sie dopiero za MC z miejsca masz 100kg przynajmniej, wiec nie wkrecaj bajek...zejdz lepiej z tego obciazenia w siadach i zacznij je robic pelne a nie cwiartki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1242
przy przysiadach głównie pracują nogi a przy MC plecy więc jeśli cały rok ćwiczyłem przysiady a nie robiłem MC tylko plecy robiłem na maszynach to logiczne że z przysiadami tak odstaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
to chyba tylko u Ciebie bardziej pracuja plecy niz nogi w MC...
Te dwa cwiczenia anatomicznie sie niczym od siebie nie roznia, co wiecej: przysiady przednie ucza w mig MC - tak dla przykladu.

Jesli robisz dupskiem do ziemi 140kg to NIEMOZLIWE jest bys maxa ciagnal w MC 70kg... bez takich bajek, nie wiem komu chcesz cos takiego wciskac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
byk422

ANTOS ma tutaj racje wiec radze ci posłuchać, czy jak robisz MC ciagniesz plecami???? no mam nadzieje że garbem nie ciagniesz, popatrz kilka razy na jakims filmiku instruktazowym i zobaczysz że to samo prawie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
byk422

hmm.....

lepiej wrzuce video-instruktaz.

PRZYSIAD
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Squat_Videos

MC
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Deadlift_Videos 

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1242
ale przy MC głównie pracują plecy a nogi są tylko pomocnicze, a w przysiady głównie opierają się na nogach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy jaki MC. W klasycznym bardziej pracują nogi. To nimi odrywasz ciężar od podłogi trzymając plecy wklęsłe i dopiero jak się prostują nogi, prostujesz także całą sylwetkę i dobijasz prostowniki. W MC Sumo bardziej pracują prostowniki, ale nogi też tyrają. W MC na prostych napyerdalasz prostowniki, dupę i tył ud najbardziej, ale reszta ciała też mocno pracuje. W każdym MC katujesz nogi, plecy, ramiona, kaptury. SQ i MC to najbardziej "poruszające" ćwiczenia. I każdego z tych ćwiczeń jest kilka odmian. Jeśli na forum piszą Ci tylko "MC", to jest mowa o klasycznym (SQ podobnie).

Pooglądaj trochę filmy od traktora71 i słuchaj rady bardziej doświadczonych forumowiczów (nie mówię o sobie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
byk422

"ale przy MC głównie pracują plecy a nogi są tylko pomocnicze, a w przysiady głównie opierają się na nogach"

nie masz wiekszych problemow!?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1242
po prostu ty się traktor dziwisz jak ja mogę na nogi brać 140 a na MC 70 skoro tłumacze ci że przysiady robię od roku a MC od miesiąca
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnia rosną a siła NIE

Następny temat

Przygodę z siłownią czas zacząć - trening siłowy

WHEY premium