SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytań kilka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
chciałbym zadać kilka pytań, na które nie otrzymałem całkowicie jasnej odpowiedzi...

zacznę od średnio istotnego,
otóż chciałbym ćwiczyć brzuch w dni nietreningowe. wykonałem pierwszy trening, 20x4 skłonów z 7kg obciążeniem na klacie, całkiem mocno było czuć brzuch. powinienem dodać do tego jeszcze unoszenie nóg w leżeniu/podciąganie kolan wisząc? i na czym bazować progres, na zwiększaniu obciążenia, czy powtórzeń?

no to następne...
ćwiczę fbw i wydaje mi się, że niektóre partie mogą nie mieć wystarczających bodźców. przykładowo, klata i motyle - wykonuję na nie 3s wyciskania na płaskiej i 3s podciągania na drążku, ale czy to wystarczająco efektywne bodźce?

no i ostatnie, najmniej istotne.
jestem początkujący i przez długi czas ćwiczyłem stałym obciążeniem, bo więcej nie miałem. ostatnio jednak dostałem nowe i zwiększam obciążenie co trening. zauważyłem, że ramię zaczęło mi dość intensywnie rosnąć, jednej nocy po treningu odnotowałem 0,5cm przyrostu. tutaj pojawia się pytanie, to jest mięsień, czy jakieś g****? diety jako takiej nie trzymam...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2948 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30940
ad.1
dodaj tak by byly z 3 cwiczonka na brzuch ale na rozne partie, progres rob ciezaru.

ad.2 Oczywiscie ze wystarczajaco :)

ad.3 tzn zapewniam Cie ze g**** to nie jest, bo skad gowno w ramieniu? chyba ze uzywasz bronzera, to inna sprawa.
Widocznie Ci uroslo innej mozliwosci nie znam

Deca ryje kubeł, że aż miło
tak tak kochanie, to na otyłość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1738
ad.3 tzn zapewniam Cie ze g**** to nie jest, bo skad gowno w ramieniu?
chyba, że ćwiczysz w kiblu, to wszystko możliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076

g**** nie w sensie, że g****, tylko jakaś woda, fat, nie wiem...
czyli najlepiej zrobić łącznie 9 serii na brzuch w treningu? ile razy na tydzień, 3 będzie optymalnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
Wodę to możesz mieć w kolanie! :)

Rośnie to się ciesz i łap jeszcze większą zajawę, a nie zastanawiaj się, czy to g****! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
1)
ja bym nie polecał takiego połączenia jak Ty,czyli plan FBW plus katowanie brzucha w dni nietreningowe. Dlaczego?
Ano dlatego że skatowany brzuch nie będzie stabilizatorem tułowia w dzień gdy masz robić ciąg czy siady które zapewne w planie FBW masz.

2)
wystarczy Ci tyle Zauważ że robisz te ćwiczenia wiecej jak raz w tygodniu(domyślam się ze min. 3 razy w tygodniu),pamiętaj że jak nie czujesz za bardzo ćwiczonej partii na treningu to mozesz zmieniać wiele rzeczy,szerokosc uchwytu,rodzaj uchwytu,ciężar,sztange na sztangielki itp

3)
ciesz się że rośniesz
to raczej skok charakterystyczny dla początkujacego,im później tym będzie Ci trudniej o każde 0,5 sm

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-05-15 13:37:40

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
hmm... w sumie to ciężko zaprzeczyć. wobec tego brzuch ćwiczyć po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
na treningu w planie FBW,np. jako ostatnie ćwiczenie

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
a, jeszcze coś, więc, jak mówiłem, na każdym treningu dokładam ciężaru, więc każdy oddziaływuje na ciało trochę szokowo, więc dzień po treningu często mam namiastki zakwasów i w ogóle jestem trochę obolały, nieco bezsilny. czy warto robić wobec tego stretching? podobno on nieco neutralizuje takie nieprzyjemności...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 327
zawsze warto robic streching!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 397 Wiek 29 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
a kiedy nadejdzie czas na zmianę/modyfikację treningu? dać sobie jakiś określony czas lub pułap efektów albo zaczekać, aż stary po prostu przestanie mnie rozwijać?

bo teraz lecę sobie w słodkiej nieświadomości fbw, jednym planem, co trening dokładam do przysiadu 2-3kg, do mc 3-4kg, do wycisku na płaskiej 1-2kg, reszta 1kg i generalnie nie wiem jak długo ta strategia pociągnie .

Zmieniony przez - Adjes w dniu 2009-05-16 12:11:10

Zmieniony przez - Adjes w dniu 2009-05-16 15:40:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny.

Następny temat

parę pytań od amatora :)

WHEY premium