SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

FBW do oceny. POMOCY :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3373
Cześć może być taki plan FBW dla początkującego?
A:

Nogi - przysiady ze sztangą na barkach (3x15)

Plecy - ściąganie drążka szerokim nachwytem (3x 15)

Klatka - wyciskanie sztangi na ławce poziomej/skośnej w górę (3x 15)

Barki - wyciskanie sztangi zza karku (3x 15)

Biceps - uginanie ramion z gryfem łamanym na modlitewniku (3x15-20)

Triceps - Uginanie ramienia w oparciu o kolano (3x 15)


B:

Klatka - wyciskanie sztangi na ławce skośnej (3x 15)

Plecy - podciąganie na drążku (3s)

Biceps - wyciskanie sztangielek na modlitewniku (3x15-20)

Nogi - Hack przysiady (3x15)

Barki - Arnoldki (3x 15-20)

Triceps - pompki na poręczach (3s)

Plan wyglądałby tak

seria A w poniedziałek
Wtorek wolne
seria B środa
czwartek wolne
seria A w piątek
weekend wolny

Oceńcie !! :)

P.S. mam 21 lat 70 kg waga i 180 cm wzrostu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
Nogi - przysiady ze sztangą na barkach (3x15)--> 4 serie

Plecy - ściąganie drążka szerokim nachwytem (3x 15)-->podciąganie innym chwytem niż w treningu B lub wiosłowanie też w 4-ech seriach

Klatka - wyciskanie sztangi na ławce poziomej/skośnej w górę (3x 15)-->na ławce poziomej(sugerowane sztangielki,bo w B masz sztangę),bo w B masz skos.

Barki - wyciskanie sztangi zza karku (3x 15)--> uważaj z tym ćwiczeniem,bo łatwo w nim o kontuzję.

Biceps - uginanie ramion z gryfem łamanym na modlitewniku (3x15-20)-->2serie

Triceps - Uginanie ramienia w oparciu o kolano (3x 15)? uginanie ramienia w oparciu o kolano to ćwiczenie na biceps...


B:

Klatka - wyciskanie sztangi na ławce skośnej (3x 15)--> trzecie ćwiczenie

Plecy - podciąganie na drążku (3s)-->4 serie i daj jako drugie ćwiczenie

Biceps - wyciskanie sztangielek na modlitewniku (3x15-20)-->2 serie i na koniec

Nogi - Hack przysiady (3x15)--> przysiad przedni 4 serie jako pierwsze ćwiczenie

Barki - Arnoldki (3x 15-20)--> 2 serie i daj po klatce

Triceps - pompki na poręczach (3s)--> 2 serie

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3373
Trochę pozmieniałem. Jakbyś mógł to sprawdź czy teraz jest dobrze.

A
Nogi - Przysiady ze sztangą na barkach (4x15)
Plecy - Wiosłowanie sztangą (4x15)
Klatka - Wyciskanie sztangielek na ławce poziomo (3x 15)
Barki - wyciskanie sztangi zza karku (3x 15)
Biceps - uginanie przedramion z gryfem łamanym na modlitewniku (2x15-20)
Triceps - Prostowanie przedramion ze sztangielkami w oparciu o ławkę (3x15)

B
Nogi - Martwy ciąg na prostych nogach
Plecy - Wiosłowanie sztangielką (3x 15)
Klatka - Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę (3x 15)*[tu nie wiem czy sam skos czy dodać jeszcze poziomo]
Barki - Arnoldki (2x 15-20)* [Można robić arnoldki stojąc? Czy trzeba siedzieć być opartym o coś?]
Triceps - Wyciskanie francuskie gryfa łamanego siedząc (2x 15)
Biceps - wyciskanie sztangielek na modlitewniku (2x15-20)

Zmieniony przez - Xeremelegu w dniu 2010-12-16 17:11:24
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3373
Niech ktoś to sprawdzi :)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1276 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14359
modlitewnik jest izolowany, daj uginanie ze sztanga albo hantlami, jak hantle to dodaj mlotkowy.

"gdzie Ty widzisz żebra? to mięśnie zębate...."

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3373
Czyli co? Modlitewnik w ogóle wyrzucić?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3373
????????????
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan FBW do oceny

Następny temat

Sprawdźcie.

electro
Polecane artykuły