Szacuny
0
Napisanych postów
15
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
192
Mam problemy z trenowaniem brzucha. Otóż gdy robię brzuszki, obojętnie czy na ławce skośnej, na podłodze, łapie mnie takie ciśnienie w głowie, jakby łeb mi chciało r...rozwalić, i nie dobrze mi się robi, mimo iż nie jem nigdy 2h przed treningiem.
Coś jest nie tak?
Szacuny
26
Napisanych postów
1538
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
15207
Jeżeli przy innych ćwiczeniach nie masz z tym problemów to nie ma co szukać winy w nad ciśnieniu. Jest to jak najbardziej spowodowane złym oddychaniem, mówisz że oddychasz w miare normalnie, czyli jak dla mnie to źle, dochodzi jeszcze do tego spinanie mięśni brzucha i automatycznie spinasz przeponę co tym bardziej blokuje ci oddech. Naucz się oddychać tak samo jak przy innych ćwiczeniach, ruch pozytywny wydech, ruch negatywny wdech. Zmniejsz szybkość powtórzeń i zacznij panować nad oddychaniem.