SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

SEEEZON - opracowanie najczęściej zadawanych pytań dot. supli i treningu by _knife_

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 193013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1089
Witam :) pisze tutaj poniewaz mam male pytanko, a nie chcialem zasmiecac forum tworzac nowy temat wiec sie wpisuje tutaj.
Mam 20 lat, wzrost 180 waga 80 kg, ale jest troche tluszczyku na brzuchu. trenuje od 3 miesiecy muay thai 2 razy w tyg. czasem sparuje tez z kolega w sobote. Wszczesniej trenowalem MMA przez ok 1,5 roku. Mialem przerwe miedzy MMA a MT ok 3 miesiace. Od pol roku chodze takze na silownie, przez caly czas cwiczylem na sucho 3 razy w tyg. Chcialbym od stycznia zaczac cykl, ktory mialby mi dac glownie sile, a takze energie i ogolna wytrzymalosc przy takim treningu jaki teraz mam ( 2 razy w tyg MT, 3 silka ). Sporo czytalem na SFD i sie zastanawiam czy dobym cyklem byloby polaczenie - kreatyna - jablczan, BCAA i HMB ? cykl ok 4 tyg... prosze o opinie na temat cyklu.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1361
Prośba o polecenie Glutaminy o wysokim stężeniu w proszku w jakiejś rozsądnej cenie.

Hart ducha i siła woli

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 275 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2380
Fajnie teraz wiem duzo wiecej na temat kreatyny i supli fajnie SOG!!

Chcesz Miec Duże bice

Rób przysiady !!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4933
Bardzo przydatny ART SOGACZ!!

To co masz zrobić jutro, zrób dziś!
http://www.sfd.pl/Devil/dziennik/Masa_i_definicja_na_lato!!!-t596135.html - Dziennik:)
http://www.sfd.pl/Split_4x/tyg_do_oceny-t532904-s2.html - Split 2x dana partia w tygodniu!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395
Moje dane to :
wiek 29
wzrost : 179 cm
waga: 63 kg
poziom tkanki tłuszczowej : 14,5 %
obwód w pasie: 85
brzuch : 77
klata: 91
zapotrzebowanie kaloryczne: 3002
nadwyżka : 600; razem około 3600

Krótko mówiąc:Ektomorfik


Cel : Wzrost masy do około 80kg.


Po kilku dniach czytania forum doszedłem do ogólnych wniosków że podstawa to:

1) Odpowiednia Dieta + ewentualnie Gainer+ białko serwatkowe z 80g białka na 100 (nie obierek z

Rolmierza).

cyt:"Gainery są nieocenione dla osób które mają ogromne zapotrzebowanie kaloryczne.... czy

mniejszy apetyt."

2) Dobry trening-
"oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty

ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna

następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np.

łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu

przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa

trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. "


3) Po 6 - 9 miesiącach : monohryt kreatyny + ewentualnie BCAA


4) realizacja, weryfikacja i opracowanie następnego planu
==============================

ps.Suplementy zakupione w sklepie sfd a nie na Allegro.

=================================

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26980
Jeju, ale mi pomogłeś. Oczywiście SOG i wielki podziw.

Tyle odpowiedzi w paru słowach-pięknie.
Dzięki Ci bardzo.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 492
PRAWIE IDEALNY ARTYKUŁ
BRAKUJE TYLKO
OBRAZKÓW I FILMIKÓW Z NP. OTWIERANIA , PRZECHOWYWANIA I DAWKOWANIA SUPLI :D
Taki tutorial dla nieczytających :D

hehe
super!
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 130
sog za naprawde dobry artykul...
bardzo mi w tym pomogl przy okazji =]
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 893 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 89866
Rangar - ja tam wielkim znawcą nie jestem, ale powiem Ci co mysle :) tak jak mówisz dieta to podstawa (regularne posiłki co 2-3 godziny + ewentualnie ten gainer ale jak masz mozliwosc to lepiej zjesc normalny posiłek zamiast gainera pic) co do treningu tez masz racje (12-16 duze partie 9-12 mniejsze + nie zapominaj o brzuchu :) ), napisałbys tylko jeszcze jaki masz staz bo jesli dopiero zaczynasz to na poczatek trening ACT lub FBW gdzie cwiczysz całe ciało na kazdym treningu, i co do przerw to 1-1.5 minuty wystarczy miedzy seriami i miedzy cwiczeniami tylez samo...ale tak jak mówiłem to jest tylko moje skromne zdanie niech sie wypowiedza więksi :D pozdro
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kreatyne

Następny temat

Co sadzicie o gainer 737

electro
Polecane artykuły