...
Ekspert
-----------------------------------
The Sun: Znakomita nota Dudka!

Jerzy Dudek był bohaterem wczorajszego spotkania o Puchar Ligi między Liverpoolem i Manchesterem United. &#8222;The Reds&#8221; wygrali 2:0, a nasz bramkarz kilka razy ratował swój zespół od utraty gola.

Dziennikarze &#8222;The Sun&#8221; docenili klasę reprezentanta Polski i przyznali mu notę &#8222;9&#8221; w skali 10-stopniowej.

W 14. minucie bramkarz &#8222;The Reds&#8221; obronił strzał Verona z 16 metrów. Na minutę przed końcem pierwszej połowy Dudek ponownie bronił strzał Argentyńczyka, tym razem z 18 metrów. Chwile później na bramkę Liverpoolu strzelał Beckham z rzutu wolnego, ponownie obronił Polak.

Po przerwie Manchester nadal atakował, a Dudek ponownie miał okazję interweniować kilka razy. W 53. minucie strzelał Giggs z 16 metrów. Potem kilka razy na bramkę Dudka strzelał van Nistelrooy, jednak nasz bramkarz bronił w 60., 70 i 72. minucie strzały Holendra z kilkunastu metrów.

Noty "The Sun":

Liverpool: Dudek 9, Carragher 7, Henchoz 7, Hyypia 8, Riise 7, Diouf 7 (Biscan 6), Hamann 8, Gerrard 8, Murphy 8, Owen 8, Heskey 7 (Baros 7, Smicer 6).

Man Utd: Barthez 6, Gary Neville 6, Brown 5 (Solskjaer 5), Ferdinand 5, Silvestre 5, Beckham 5, Keane 7, Veron 5, Giggs 6, van Nistelrooy 6, Scholes 6.
---------------------------------
onet.pl

...
Jak podała jedna ze stron internetowych zajmująca się angielską piłką nożną, Gerard Houllier chciałby przedłużyć swój kontrakt z Liverpoolem. Podobno zwierzając się swoim znajomym, oświadczył, że jego obecny zespół będzie najlepszy w Anglii i Europie. Szkoleniowiec nie krył również, że chce dokupić kilku zawodników aby zbudować silną ekipę.
Jednakże za tak ambitnymi planami nie stoją przynajmniej na razie, znaczące sukcesy. Niepowodzenia w Premiership i "wpadka" w Lidze Mistrzów spowodowały, że zaczęto spekulować nad przyszłością Francuza jako szkoleniowca klubu z Angli.

Swoje notowania, Houlllier poprawił, zdobywając Puchar Ligi, w finale którego jego podopieczni pokonali Manchester Utd 2-0. Tym samym potwierdziła się opinia, że francuski szkoleniowiec jest specjalistą od pucharów. Kibiców jednak interesuje przede wszystkim mistrzostwo kraju i Puchar Ligi Mistrzów.

Szkoleniowiec, jak sam twierdzi, ma wizję stworzenia silnej ekipy w Liverpoolu i jest zdania, że władze klubu nie zrezygnują z jego usług.

"Nasza wizja i sprecyzowany cel są wspólne dla mnie, dla zarządu i udziałowców. Ta wizja sięga dalej niż na dwa następne lata", powiedział Houllier. "Patrząc na kluby w których jest stabilność i ciagłość pracy, widzi się owoce tej pracy".

Na koniec dodał, że: "Jeśli klub zaoferuje mi nowy kontrakt podpiszę go, oczywiście".

Liga angielska: Czyste konto Dudka

W zaległym meczu 29. kolejki angielskiej ekstraklasy zespół Jerzego Dudka pokonał przed własną publicznością Bolton Wonderers 2:0 (1:0). "The Reds" Dzięki temu zwycięstwu awansowali z 7. na 6. miejsce w tabeli Premiership.

W pierwszej odsłonie spotkania Dudek nie miał zbyt wiele pracy. Interwencje polskiego bramkarza ograniczyły się do wyłapania kilku centr w pole karne Liverpoolu. W 37 min. Dudek obronił groźny strzał Jay-Jay Okochy z ok. 28. metrów.

Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy meczu El Hadji Diouf wykorzystał podanie Michaela Owena i strzałem głową pokonał bramkarza gości.

W 67 min. Owen i Diouf zamienili się rolami. Asystował Senegalczyk, a celnie do siatki trafił reprezentant Anglii.

...
Kolejnym nieszczęśliwcem soboty(kolejnym ponieważ kontuzji nabawił się również Luis Enrique z Barcelony) był napastnik Kanonierów Thierry Henry. Francuz podczas ostatniego meczu Pucharu Anglii z Chelsea, został zmieniony, ponieważ nabawił się kontuzji. Na konferencj prasowej po meczu, Arsen Wenger powiedział: " Nie zdjąłem go z boiska, żeby dać mu odpocząć przed meczem z Roma, powodem była kontuzja". Prawdopodobnie sobotni uraz nie pozwoli liderowi Arsenalu zagrać w Lidze Mistrzów przeciwko AS Romie. Henry w spotkaniu w Rzymie popisał sie hat-trickiem i dzięki temu Arsenal wygrał 3-1.

Członek Mafii DIABLO

"Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła. Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło... Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć."

Pozdrawiam
Mateusz

...
Ekspert
Houllier: Błąd Dudka poderwał zespół

Liverpool uczynił kolejny krok na drodze do Ligi Mistrzów. W niedzielę &#8222;The Reds&#8221; pokonali Tottenham 3:2. Niestety nie był to udany mecz dla Jerzego Dudka &#8211; czytamy w angielskiej prasie.

Polak ewidentnie zawinił przy pierwszym golu, jednak trener Houllier w pomeczowym wywiadzie stwierdził, że wpadka Dudka poderwała jego zespół.

- Błąd, który popełnił Jerzy poderwał drużynę do walki. Było widać, że reszta zespołu chce pomóc Dudkowi, podnieść go na duchu. Po meczu Jerzy powiedział mi, że zaskoczył go tor lotu piłki po strzale Taricco. Wygraliśmy i nadal liczymy się w walce o Ligę Mistrzów. Pozostało nam jeszcze osiem spotkań ligowych i zrobimy wszystko, by zakwalifikować się do najważniejszych rozgrywek w Europie &#8211; powiedział Houllier.