SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Liga angielska - Premiership

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 75205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Ranking strzelców i asystentów Premiership

Prezentujemy Wam ranking najlepszych strzelców i asystentów po 28. kolejce Premiership.

Wśród strzelców liderem po ostatniej kolejce wciąż jest Didier Drogba (17 goli). Tuż za nim z jedną bramką mniej znajduje się pomocnik ManU Cristiano Ronaldo. 4 gole za Portugalczykiem jest Yakubu Aiygbeni z 12 bramkami na koncie. Kontuzjowany Robin van Persie ma 11 bramek, lecz nie ma już raczej szans w walce o tytuł najlepszego strzelca.

Najlepsi strzelcy:
1. Didier Drogba (Chelsea) 17 goli
2. Cristiano Ronaldo (ManU) 16 goli
3. Yakubu Aiygbeni (Middlesbrough) 12 goli

Natomiast klasyfikacji asystentów przewodzą dwaj pomocnicy Chelsea i Arsenalu. Frank Lampard oraz Cesc Fabregas mają na koncie 11 asyst. Tuż za nimi jest Wayne Rooney z Manu.

Najlepsi asystenci:
1. Cesc Fabregas (Arsenal) 11 asyst
-. Frank Lampard (Chelsea) 11 asyst
2. Wayne Rooney (ManU) 10 asyst
3. Dimitar Berbatov (Tottenham) 8 asyst
-. Cristiano Ronaldo (ManU) 8 asyst

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 334 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1626
Berbatov to było dobre posunięcie ze strony kogutów, widac ze dobrze czuje sie w Premiership

Nigdy nie będziesz szedł sam. To jest "Anfield"



Nigdy nie będziesz szedł sam.
To jest Anfield !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2500 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57055
Szkoda, że reszta Tottenham jak co roku zawodzi.

Zmieniony przez - Gronevelt w dniu 2007-02-26 22:18:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
wydaje mi sie ze Drogba zostanie krolem, jako napastnik ma wieksze szanse, no ale Cristiano depcze mu po pietach wiec wszytsko mozliwe

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Rasiak i Saganowski grają o fortunę

Drużyny marzące o tym, by kiedyś zagrać w Premiership, mają rację, że marzą. To jest nie tylko zaszczyt, ale i wspaniały interes. Jeżeli Southampton Grzegorza Rasiaka, Marka Saganowskiego i Bartosza Białkowskiego wywalczy awans w barażach - Polacy mogą liczyć na górę pieniędzy.
Klub wchodzący do angielskiej elity piłkarskiej może bowiem liczyć na dotację w wysokości 60 mln funtów. Jeszcze przed rokiem wynosiła ona 40 mln, ale w tym sezonie zarząd ligi podpisał intratną umowę ze sponsorującą firmą Deloitte and Touche i pula zwiększyła się 1,5 raza.

Ale na tym nie koniec. Na progu Premiership na awansujących czeka jeszcze kontrakt na sprzedaż praw telewizyjnych, który standardowo przynosi 50 mln funtów.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Podsumowanie sezonu w Premiership
Data: 18.05.07 14:33, Autor: Bartosz Zimkowski, Źródło: własne

Za nami bardzo emocjonujący sezon Premiership! Dawno nie było tak wyrównanej walki o mistrzostwo, spadek czy grę w europejskich pucharach. Przywództwo Chelsea Londyn w lidze przerwał Manchester United przy niewielkim udziale Tomasza Kuszczaka.



Gwiazdy, gwiazdy&#8230;

Kiedy latem Roman Abramowicz wydawał kolejne miliony funtów na transfery nikt nie miał wątpliwości - znowu rozgrywki zdominuje Chelsea. Rosyjski magnat wreszcie przekonał AC Milan, aby ten odsprzedał im Andrija Shevchenkę za około 30 milionów funtów. Żeby tego było mało także gwiazda niemieckiej piłki - Michael Ballack zawitała na Stamford Bridge. Głośny był również transfer Ashley'a Cole'a z Arsenalu Londyn, który ciągnął się przez wiele miesięcy. 15 milionów funtów Chelsea wydała również na Salomona Kalou i Khalida Boulahrouza, ale wydaje się, że przy transferze Ukraińca były to drobne pieniądze. Także inne kluby dokonały ciekawych wzmocnień. Menedżer Manchesteru United, sir Alex Ferguson obrał nową koncepcję dokonywania transferów i tym razem na Old Trafford trafiło dwóch piłkarzy. Oprócz wspomnianego Kuszczaka Ferguson wykosztował się na Michaela Carricka z Tottenhamu Hotspur. Koguty powetowały sobie tą stratę kupując Dimitara Berbatova, Pascala Chimbondę, Didiera Zakorę i Steeda Malbranque'a. Arsenal tego lata był nieco w cieniu i kupił za większe pieniądze jedynie Tomasa Rosicky'ego, a Liverpool Jermaine'a Pennanta, Craiga Bellamy'ego i Dirka Kuyta.


Sezon czas zacząć!

Już pierwsza kolejka przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć. Warto odnotować, że na nowym stadionie - Emirates Stadium debiutował Arsenal Londyn, który przeniósł się na supernowoczesny obiekt z wysłużonego Highbury. Jednak otwarcie nie było udane, gdyż Kanonierzy zaledwie zremisowali z Aston Villą. Swoje mecze pewnie wygrali kandydaci do tytułu: Chelsea Londyn i Manchester United. Jednak kolejna kolejka pokazała, że z formą The Blues nie jest tak dobrze, gdyż przegrali na Riverside Stadium z Middlesbrough 1:2. Tymczasem Czerwone Diabły wygrały cztery pierwsze mecze i potknęły się dopiero w piątym&#8230; Wówczas to w bramce MU zadebiutował Tomasz Kuszczak. Za rywala miał piłkarzy Arsenalu i już na początku spotkania sprokurował rzut karny, który następnie obronił. Jednak Czerwone Diabły nie było stać na strzelnie choćby bramki, a Emmanuel Adebayor zapewnił podopiecznym Arsene'a Wengera komplet punktów. Było to jedno z nielicznych potknięć Man Utd w tym sezonie, gdyż zespół Fergusona poniósł łącznie pięć porażek.

Problemy Mourinho

Gdy zimą Jose Mourinho, menedżer Chelsea chciał wzmocnić skład usłyszał słowo nie od Abramowicza. W pewnym momencie wydawało się, że dni Portugalczyka są już policzone na Stamford Bridge, jednak pozostał on na Wyspach. Rosyjski magnat postanowił, że Mourinho dostał odpowiednią ilość gotówki latem na piłkarzy i musi grać tymi zawodnikami co ma. Portugalczyk żalił się na łamach prasy, że z obecną kadrą nie jest w stanie walczyć na trzech frontach (Liga Mistrzów, Premiership i FA Cup), ale Abramowicz dotrzymał słowa - Mourinho nie dostał ani funta na transfery w zimie. Tymczasem media prześcigały się w umieszczaniu trenera Chelsea w różnych klubów Europy, a codziennie można było przeczytać w gazetach prośby piłkarzy The Blues o to, żeby Mourinho został na Stamford Bridge.


Mistrz, mistrz, Manchester United mistrz!

Końcówka sezonu Premiership zapowiadała się niezwykle interesująco, ponieważ różnica między liderem - Manchesterem United, a drugą Chelsea Londyn była niewielka. Wszystko rozstrzygało się, jednak w 37. kolejce. Wówczas to Czerwone Diabły wygrały w derby Manchesteru z City 1:0, a następnego dnia Arsenal Londyn urwał dwa punkty Chelsea i to podopieczni sir Alexa Fergusona zagwarantowali sobie mistrzostwo Anglii. Kilka dni później doszło do meczu pomiędzy Chelsea, a Manchesterem United, lecz można śmiało określić ten pojedynek jako potyczka rezerw, gdyż obie drużyny wystąpiły w mocno rezerwowych składach. Dla szkockiego menedżera Czerwonych Diabłów było to dziewiąte mistrzostwo Anglii w karierze, a swój udział miał w nim Tomasz Kuszczak.


Pierwsze zwolnienia&#8230;

Jako pierwszy pracę w sezonie 2006/2007 w Premiership stracił w Charltonie Athletic Iain Dowie. Miało to miejsce 13 listopada 2006 roku. Dowie objął The Addicks przed sezonem i poprowadził zespół w tylko 15. ligowych spotkaniach z czego tylko cztery wygrał. Niemal miesiąc później z West Ham United został zwolniony Alan Pardew. Młoty zamiast walczyć o europejskie puchary zasłużenie okupowały dolne rejony tabeli. Wolna posada na Upton Park utrzymywała się tylko 48 godzin, gdyż zespół przejął Alan Curbishley. 26 grudnia także pracę znalazł Pardew obejmując Charlton Athletic. Jednak tylko Curbishley'owi udało się uniknąć spadku, a Pardew będzie musiał z The Addicks walczyć o powrót do Premiership w przyszłym sezonie. To nie był koniec karuzeli trenerskiej, bowiem 11 kwietnia po trzech latach zwolniony został z funkcji menedżera Fulham Londyn Chris Coleman. Nie wytrzymali także działacze Newcastle United i Manchesteru City. Ze swoimi posadami pożegnali się odpowiednio: Glenn Roeder i Stuart Pearce. Natomiast dobrowolnie zrezygnowali: Sam Allardyce (Bolton Wanderers), Paul Jewell (Wigan Athletic) i Neil Warnock (Sheffield United).

West Ham United oszukało wszystkich!

Najgłośniej takie lub podobne hasła krzyczeli działacze Sheffield United oraz Wigan Athletic. Ich zdaniem West Ham United oszukało wszystkie kluby Premiership nielegalnie zatrudniając Carlosa Teveza i Javiera Mascherano latem 2006 roku. Władze Premier League postanowiły ukarać Młoty grzywną w wysokości aż 5,5 miliona funtów, jednak zarówno Szable jak i The Latics domagali się odjęcia punktów. Gdyby tak się stało to WHU, a nie Sheffield United znalazło się w The Championship. Władze ligi pozostają jednak nieugięte&#8230;

Wielcy przegrani

Lista wielkich przegranych jest długa i gruba jak portfel Abramowicza. Na pewno trzeba zacząć właśnie od Chelsea. Latem londyński klub dokonał kilku kosztownych transferów. Na Stamford Bridge trafili m.in. Shevchenko i Ballack. Pierwszy z nich kosztował około 30 milionów funtów, a w całym sezonie zdobył marne cztery gole i to w spotkaniach z nieliczącymi się drużynami. To samo dotyczy Ballacka, który miał rządzić w środku boiska, ale z jego rządów nic nie wyszło i ponownie za dwóch na boisku musiał harować Frank Lampard. Kolejny sezon w cieniu Manchesteru United czy Chelsea Londyn był Arsenal Londyn. Arsene Wenger ponownie musiał korzystać z głębokich rezerw, a brak było mu przede wszystkim Thierry'ego Henry'ego. Francuz rozegrał w całym sezonie jedynie 17 meczów strzelając w nich dziesięć goli. Kapitan Kanonierów cały czas narzekał na różne kontuzje i rozgrywki zakończył już w lutym. Zatem nie udało mu się po raz czwarty z rzędu zostać królem strzelców Premiership. Wielkim przegranym jest zapewne Jose Mourinho. Mając do dyspozycji największy budżet transferowy w lidze nie udało mu się wywalczyć trzeci raz z rzędu mistrzostwa Anglii. Portugalczyk skarżył się cały sezon na sędziów, którzy jego zdaniem gwizdali przeciwko jego drużynie, na kontuzje, na działaczy Premier League sprzyjającym wszystkim innym niż The Blues. Portugalczyk przyznał nawet, że jest bardziej dumny z drugiego miejsca niż z poprzednich dwóch tytułów mistrzowskich&#8230;


Wielcy wygrani

Skoro są wielcy przegrani to i muszą być wielcy wygrani. Zalicza się do nich przede wszystkich sir Alex Ferguson, który po czterech latach ponownie został mistrzem Anglii. Przed sezonem wydawało się, że Cristiano Ronaldo odejdzie z Wysp po incydencie z Wayne'm Rooney'em na mistrzostwach świata, ale ostatecznie został. Portugalczyk ma za sobą kapitalny sezon zgarniając po drodze wiele nagród od samych piłkarzy czy też dziennikarzy. Ronaldo jak na skrzydłowego zdobył aż 17 goli i zaliczył 14 asyst (najwięcej w lidze). Jeden człowiek z Chelsea może powiedzieć, że ten sezon był dla niego udany. Jest nim Didier Drogba. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej po przyjściu na Stamford Bridge Shevchenki miał rozstać się z The Blues, ale ostatecznie został i z 20. bramkami na koncie zdobył tytuł króla strzelców! Śmiało wielkim wygranym można nazwać także drużynę Reading, która jako beniaminek zajęła wysokie ósme miejsce. Klub ten dysponował bardzo skromnym budżetem a skład oparł na tych samych piłkarzach, którzy wywalczyli awans do Premiership.

Miliarderzy wkraczają do Premiership

Coraz więcej klubów Premiership jest w rękach miliarderów. Po Chelsea Londyn, gdzie pakiet większościowy kupił Roman Abramowicz kupiony został także Manchester United, ale miało to miejsce dwa lata temu. Wówczas to amerykańska rodzina Glazerów przy proteście kibiców Manchesteru United kupiła ten klub. Z kolei islandzki biznesmen - Eggert Magnusson kupił West Ham United. Właścicielem Portsmouth jest Rosjanin Alexandre Gaydamak, ale w tym sezonie Aston Villę i FC Liverpool kupili amerykańscy miliarderzy. Także Manchester City i Arsenal Londyn w najbliższym czasie mogą zostać wykupieni.

Najlepsza "jedenastka" sezonu

W naszej najlepszej jedenastce sezonu znalazło się miejsce dla aż pięciu piłkarzy Manchesteru United oraz dla dwóch graczy FC Liverpoolu. Jose Reina aż w 19. spotkaniach zachował czyste konto i to dzięki niemu The Reds stracili tylko 27 goli. Na boku obrony ustawiliśmy Nicky Shorey'a z Reading, gdyż ten zawodnik zaliczył w tym sezonie wiele asyst i był bardzo pożyteczny w akcjach ofensywnych. W ataku dwaj najlepsi strzelcy Premiership: Didier Drogba z Chelsea i Benny McCarthy z Blackburn Rovers.

Najlepsza "jedenastka" sezonu według Sportowych Faktów: Jose Reina (FC Liverpool) - Jamie Carragher (FC Liverpool), Nemanja Vidić (Manchester United), Rio Ferdinand (Manchester United), Nicky Shorey (Reading) - Cristiano Ronaldo (Manchester United), Paul Scholes (Manchester United), Ryan Giggs (Manchester United), Cesc Fabregas (Arsenal Londyn) - Didier Drogba (Chelsea Londyn), Benny McCarthy (Blackburn Rovers).

Mało występów biało-czerwonych

W sumie tylko osiem meczów zdołali zagrać polscy piłkarze w Premiership. Sześć z nich padło łupem Tomasza Kuszczaka (cztery razy zachował czyste konto). Pozostałe dwa spotkania rozegrał Jerzy Dudek (jedno czyste konto). O krok od debiutu w Premiership byli: Tomasz Cywka (Wigan Athletic) oraz Błażej Augustyn (Bolton Wanderers). Obaj siedzieli już na ławce rezerwowych swoich zespołów, jednak nie dane było im wejść na boisko. W kadrze Kłusaków znajdują się jeszcze Jarosław Fojut i Przemysław Kazimierczak. Od przyszłego sezonu w Premiership szansę gry będzie miał Łukasz Fabiański, ale z Wysp odejdzie Jerzy Dudek&#8230;


Sezon 2006/2007 Premiership w liczbach:

Najwięcej zwycięstw: Manchester United - 28
Najwięcej remisów: Aston Villa - 17
Najwięcej porażek: West Ham United - 21

Najmniej zwycięstw: Watford - 5
Najmniej remisów: Manchester United, West Ham United - 5
Najmniej porażek: Chelsea Londyn - 3

Najwięcej wyjazdowych zwycięstw: Manchester United - 13
Najwięcej wyjazdowych remisów: Aston Villa, Everton - 9
Najwięcej wyjazdowych porażek: Sheffield United - 14

Najwięcej domowych zwycięstw: Manchester United - 15
Najwięcej domowych remisów: Watford - 9
Najwięcej domowych porażek: Wigan Athletic - 10

Najmniej wyjazdowych zwycięstw: Charlton Athletic, Fulham Londyn - 1
Najmniej wyjazdowych remisów: Sheffield United - 2
Najmniej wyjazdowych porażek: Chelsea Londyn, Manchester United - 3

Najwięcej strzelonych goli: Manchester United - 83
Najmniej strzelonych goli: Manchester City, Watford - 29
Najwięcej straconych goli: Fulham Londyn - 60
Najmniej straconych goli: Chelsea Londyn - 24

Najwięcej punktów: Manchester United - 89
Najmniej punktów: Watford - 28

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Szkoda tak rzadkich występów Polakow. Będąc na wyspach w wakacje, wpadła mi w rece gazeta sportowa opisująca po kolei wszystkie druzyny, które miały zagrac w Premiership. Była tam rubryka - najbardziej obiecujący zawodnik i przy druzynie z Wigan, był opisany własnie Cywka, pisali o nim w samych superlatywach i byłem na 100% pewny ze zagra w lidze a nawet strzeli kilka goli, niestety zawiodłem sie. Ale kariera stoi przed nim otworem, jest jeszcze mlodym grajkiem

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Anglia: Podsumowanie sezonu

W całej Anglii zakończyły się rozgrywki w 4 najwyższych ligach. W tym newsie postaramy się zaprezentować wszystkich zwycięzców oraz przegranych zeszłego sezonu.

Premiership jak powszechnie wiadomo wygrał Manchester United, który przerwał dominację Chelsea. Awans z Championship zapewnili swoim drużynom także ex-zawodnicy ManU: Roy Keane (trener Sunderlandu) oraz Steve Bruce (Birmingham).

Premiership


Mistrzowie: Manchester United
Wicemistrzowie: Chelsea
Liga Mistrzów: Manchester United, Chelsea, Arsenal, Liverpool FC
Puchar UEFA: Everton, Tottenham, Bolton
Zdegradowani: Watford, Charlton, Sheffield United

Coca-Cola Championship


Mistrzowie: Sunderland
Wicemistrzowie: Birmingham
Play-off: Derby, West Brom, Wolves, Southampton
Zdegradowani: Southend, Luton, Leeds
Awans: Sunderland, Birmingham, Derby

Coca-Cola League One


Mistrzowie: Scunthorpe
Wicemistrzowie: Bristol City
Play-off: Blackpool, Nottingham Forest, Yeovil, Oldham
Zdegradowani: Chesterfield, Bradford, Rotherham, Brentford
Awans: Scunthorpe, Bristol City, Blackpool

Coca-Cola League Two


Mistrzowie: Walsall
Wicemistrzowie: Hartlepool, Swindon
Play-off: MK Dons, Lincoln City, Bristol Rovers, Shrewsbury
Zdegradowani: Boston, Torquay
Awans: Walsall, Hartlepool, Swindon, Bristol Rovers

FA Cup


Mistrzowie: Chelsea

Carling Cup


Mistrzowie: Chelsea

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Debry w Premiership. Wygrali z WBA w finale baraży na Wembley. Awans gwarantuje temu klubowi 60 mln funtów wpływu.

Zmieniony przez - bodymaker w dniu 2007-05-28 20:43:23

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Premiership: 50 najgorszych transferów w historii


Dziennikarze "Times'a" pokusili się o zestawienie 50 najgorszych transferów w historii Premiership od 1992 roku.
Oto one:


50 Stan Collymore, z Liverpoolu do Aston Villi, 7 milionów funtów, maj 1997
49. Khalid Boulahrouz, z SV Hamburg do Chelsea, 7 milionów funtów, sierpień 2006
48. Eddie McGoldrick, z Crystal Palace do Arsenalu, milion funtów, czerwiec 1993
47. Mark Hateley, z Rangers do Queens Park Rangers, 1.5 miliona funtów, listopad 1995
46. Darren Huckerby, z Coventry City do Leeds United, 4 miliony funtów, sierpień 1999
45. Georgios Samaras, z Heerenveen do Manchester City, 6 milionów funtów, styczeń 2006
44. Massimo Taibi, z Venezia do Manchester United, 4.5 miliona funtów, sierpień 1999
43. Titus Bramble, z Ipswich Town do Newcastle United, 5 milionów funtów, lipiec 2002
42. Fernando Morientes, z Realu Madryt do Liverpoolu, 6.5 miliona funtów, styczeń 2005
41. Francis Jeffers, z Evertonu do Arsenalu, 8 milionów funtów, czerwiec 2001
40. Michael Owen, z Realu Madryt do Newcastle United, 16 milionów funtów, sierpień 2005
39. Chris Kiwomya, z Ipswich Town do Arsenalu, 1.25 miliona funtów, styczeń 1995
38 .Massimo Maccarone, z Empoli do Middlesbrough, lipiec 2002
37. Gerry Creaney, z Portsmouth do Manchester City, milion funtów, sierpień 1995
36. Jon Dahl Tomasson, z Heerenveen do Newcastle United, 2.5 miliona funtów, lipiec 1997
35. Ned Zelic, z Borussii Dortmund do Queens Park Rangers, 1.25 miliona funtów, lipiec 1995
34. Dean Saunders, z Galatasaray do Nottingham Forest, 1.5 miliona funtów, lipiec 1996
33. Eoin Jess, z Aberdeen do Coventry City, 2 miliony funtów, luty 1996
32. Paul Furlong, z Watford do Chelsea, 2.3 miliona funtów
31. Ramon Vega, z Cagliari do Tottenham Hotspur, 3.5 miliona funtów, styczeń 1997
30. Salif Diao, z Sedan do Liverpoolu, 5 milionów funtów, sierpień 2002
29. Milan Baros, z Liverpoolu do Aston Villi, 6.5 miliona funtów, 2005
28. Faustino Asprilla, z Parmy do Newcastle United, 6.7 miliona funtów, luty 1996
27. Kevin Davies, z Southampton do Blackburn Rovers, 7.5 miliona funtów, czerwiec 1998
26. Andrij Szewczenko, z AC Milan do Chelsea, 30.8 milionów funtów, Maj 2006
25. Stephane Guivarc&#8217;h, z Auxerre do Newcastle United, 3.5 miliona funtów, czerwiec 1998
24. Glen Johnson, z West Ham United do Chelsea, 6 milionów funtów, lipiec 2003
23. Corrado Grabbi, z Ternany do Blackburn Rovers, 6.75 miliona funtów, czerwiec 2001
22. Adrian Mutu, z Parmy do Chelsea, 15.8 miliona funtów, sierpień 2003
21. Tore Andre Flo, z Rangers do Sunderlandu, 6.75 miliona funtów, sierpień 2002
20. Joey Beauchamp, z Oxford United do West Ham United, milion funtów, czerwiec 1994
19. Hugo Viana, ze Sportingu Lizbona do Newcastle United, 8.5 miliona funtów, czerwiec 2002
18. Andrea Silenzi, z Torino do Nottingham Forest, 1.8 miliona funtów, sierpień 1995
17. Florin Raducioiu, z Espanyolu do West Ham United, 2.4 miliona funtów, lipiec 1996
16. Sasa Curcic, z Bolton Wanderers do Aston Villi, 4 miliony funtów, sierpień 1996
15. Alex Nyarko, z Lens do Evertonu, 4.5 miliona funtów, lipiec 2000
14. Ade Akinbiyi, z Wolverhampton Wanderers do Leicester City, 5 milionów funtów, lipiec 2000
13. Chris Sutton, z Blackburn Rovers do Chelsea, 10 milionów funtów, lipiec 1999
12. Jean-Alain Boumsong, z Rangers do Newcastle United, 8 milionów funtów, styczeń 2005
11. Juan Sebastian Veron, z Lazio do Manchester United, 28 milionów funtów, lipiec 2001; z United do Chelsea, 15 milionów, sierpień 2003
10. Darko Kovacevic, z Red Star Belgrad do Sheffield Wednesday, 2 miliony funtów, grudzień 1995
9. Robert Fleck, z Norwich do Chelsea, 2.1 miliona funtów, sierpień 1992
8. Bosko Balaban, z Dynama Zagrzeb do Aston Villi, 6 milionów funtów, sierpień 2001
7. Siergiej Rebrow, z Dynama Kijów do Tottenham Hotspur, 11.5 miliona funtów, czerwiec 2000
6. Marcelino, z Realu Mallorca do Newcastle United, 5 milionów funtów, czerwiec 1999
5. Steve Marlet, z Lyonu do Fulham, 11.5 miliona funtów, sierpień 2001
4. Tomas Brolin, z Parmy do Leeds United, 4.3 miliona funtów, listopad 1995
3. Albert Luque, z Deportivo La Coruna do Newcastle United, 9.5 miliona funtów,sierpień 2005
2. Valerien Ismael, z Strasbourga do Crystal Palace, 2.75 miliona funtów, styczeń 1998
1. Per Kroldrup, z Udinese do Evertonu, 5 milionów funtów, czerwiec 2005

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"Kibole"

Następny temat

Liga Hiszpańska - Primera Division

WHEY premium