Może na początek kilka słów o sobie: nie jestem kulturystą (i nie chcę być). Ćwiczę od 6 miesięcy (3 razy w tygodniu) - przez ten okres czasu moim celem było zrzucenie trochę kilo, więc koncentrowałem się raczej na ćwiczeniach aeorobowych. Teraz chciałbym bardziej skupić się na nieznacznej rozbudowie mięśni (ale nie chce być szerszy niż wyższy, poprostu interesuje mnie dobra rzeźba).
Ciągle dopracowuję swoją dietę, ale mam problem ze spożywaniem 2g białka na kilogram. Tak więc zastanawiam się nad uzupełnieniem diety o odżywki białkowe. I tutaj moje pytanie: czy są one w pełni bezpieczne. Jako kompletny laik w tym temacie czytając składy tych odżywek i obco brzmiące nazwy aminokwasów mam pewną obawę. Czy możecie mi doradzić jakąś konkretną odżywkę dla początkującego? A może skoro nie chcę jakoś drastycznie przybrać masy odżywki białkowe nie są mi potrzebne?
Czekam na opinie bardziej doświadczonych.
Ciągle dopracowuję swoją dietę, ale mam problem ze spożywaniem 2g białka na kilogram. Tak więc zastanawiam się nad uzupełnieniem diety o odżywki białkowe. I tutaj moje pytanie: czy są one w pełni bezpieczne. Jako kompletny laik w tym temacie czytając składy tych odżywek i obco brzmiące nazwy aminokwasów mam pewną obawę. Czy możecie mi doradzić jakąś konkretną odżywkę dla początkującego? A może skoro nie chcę jakoś drastycznie przybrać masy odżywki białkowe nie są mi potrzebne?
Czekam na opinie bardziej doświadczonych.
Krzysztof Piekarz
