SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wszystkie albo jak najwięcej substancji działający na NO

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
1. raczej chodzi mi o suplementy, parafarmaceutyki, farmaceutyki niż o żywność(bo tu mozna rzeczywiście napisać każdy rodzaj pokarmu zawierający choć troche argininy, a tu nie o to chodzi, z żywności wymieniłem tylko arbuzy i melony).
2. chodzi o zauważalny wpływ, taki prozdrowotny bym napisał, a nie o pompe, więc nie muszą to byc jakies "mocne" środki

tak Skerx chodzi o substancje mające mniej lub bardziej zauważalny wpływ na NO

Zmieniony przez - maniuś20 w dniu 2009-04-01 20:00:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Pare wazniejszych bylo juz wczesniej wypisanych. Drazenie dalej tego tematu, to jedynie doszkiwanie sie srodkow, ktore w jakis tam sposob maja rowniez udzial, z udzialem do czego

p.s faftaq-racja, tyle ze mi chodzi glownie o osoby, ktore owtch brakow nie posiadaja.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Arginine zawieraja praktycznie wszystkie pokarmy bialkowe i maja jej wiecej niz melon czy arbuz...

glowne substancje majace zauwazalny (dodatni) wplyw na synteze tlenku azotu to arginina i jej prekursory. Ewntualnie pomocniczo w tej materii moga teoretycznie dzialac przeciwutleniacze (np wit C, udowodnila sowj wplyw na stan zdrowia srodblonka, ale u osob z nadcisnieniem tetniczym).

Piszac natomiast juz ze jakas roslina (np maca), czy jakis produkt (np czekolada), dziala korzystnie na synteze tlenku azotu - jest to niepelna informaca, a w zasadzie pewien duplikat juz wymienionych. Oba produkty bowiem sa po prostu zrodlem argininy...

Temat niech sobie bedzie i niech sobie zyje. Zastanawia mnie jednak jego przeslanie. Z praktycznego puntu widzenia wiekszosc wymienionych substancji - jest w poruszanej wkestii niezbyt przydatna...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-04-02 09:59:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
Naukowcy z London School of Medicine oraz Peninsula Medical School przeprowadzili badania na pijących buraczany sok ochotnikach. Ciśnienie tętnicze krwi spadało już w godzinę po wypiciu soku, efekt ten nasilał się po 3-4 godzinach i był widoczny jeszcze po upływie doby. Według autorów badań składnikiem obniżającym ciśnienie są azotany, obecne także w zielonych warzywach liściowych. Azotany pod wpływem bakterii zawartych w ślinie przekształcają się w azotyny. Azotyny ze śliną trafiają do żołądka, gdzie pod wpływem kwasu solnego powstaje tlenek azotu. Część azotynów przedostaje się bezpośrednio do krwioobiegu-przepisane z wiadomości Wirutalna Polska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7764
Te badania miały temat: Acute blood pressure lowering, vasoprotective, and antiplatelet properties of dietary nitrate via bioconversion to nitrite.



Poniżej link, jeżeli ktoś się chce z nimi zapoznać:

http://hyper.ahajournals.org/cgi/reprint/HYPERTENSIONAHA.107.103523v1.pdf 

"Nie dyskutuj z d****em: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Tłuszcze - Kompilacja --> http://www.sfd.pl/Tłuszcze_-_Kompilacja-t464716.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
dość widoczny wpływ na NO mają leki B-adrenolityczne trzeciej generacji takie jak karwedilol i newibolol

nitraty mają dość dużty wpływ na NO

skoro juz jest temat o NO, to jakie niekorzystne działanie moga mieć buzery NO?

Zmieniony przez - maniuś20 w dniu 2009-04-07 21:04:34

Zmieniony przez - maniuś20 w dniu 2009-04-09 20:25:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
buzery no moga miec niekorzystny wplyw np na funkcjonowanie trzustki. W badaniach by wywolac experymentalnie OTZ (ostre zapalenie trzustki) uzywano wlasnie argininy.

nitraty - to wlasnie azotany (np nitrogliceryna jest nitratem).

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-04-09 20:38:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
a związek choćby z chorobą Alzheimera czy rozrostem nowotworu jeśli juz taki jest, bo na takie informacje też można trafic w necie-tylko kwestia na ile są one prawdziwe

Tlenek azotu to molekuła potężna - cząstka życia i śmierci. "Przebadaliśmy jej związek z chorobą Alzheimera. Bez wątpienia bierze udział w rozwoju tego strasznego schorzenia. Nasze badania mogą pomóc w lepszym zrozumieniu patomechanizmu tej choroby i opracowaniu skutecznych strategii terapeutycznych" – nie kryje nadziei prof. Joanna Strosznajder, neurochemik, kierownik Zakładu Komórkowej Transdukcji Sygnału Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN (IMDK) w Warszawie.
W warunkach fizjologicznych roli tego gazu w organizmie nie sposób przecenić. Rozszerza on naczynia krwionośne, reguluje funkcje układu krążenia, ma istotne znaczenie w procesach immunologicznych, pomaga zwalczać bakterie, pasożyty, a nawet komórki nowotworowe. Wywołując stan długotrwałej aktywacji synaps w mózgu (połączeń neuronów), warunkuje naukę oraz zapamiętywanie.

Czyżby był cząsteczką bez skazy? "Nic bardziej błędnego" - mówi prof. Strosznajder. Okazało się, że nadmiar NO jest zabójczy dla tkanki nerwowej. Stwierdzono, że poziom tlenku azotu wzrasta w przebiegu choroby Alzheimera.
Jakby tych „nieszczęść” było mało, warszawskie badania przyniosły kolejne przygnębiające rezultaty. Okazało się, że podwyższony poziom NO sprzyja aktywacji w mózgu mediatorów reakcji zapalnej, która też sprzyja niszczeniu neuronów. Dochodzi do aktywacji tzw. szlaku apoptozy, czyli programowanej śmierci komórkowej. Na domiar złego, zespół IMDK dowiódł, iż spośród wszystkich struktur mózgu, na zgubne działanie nadmiaru NO najbardziej narażony jest hipokamp, a więc struktura odpowiedzialna za uczenie się, pamięć i emocje. Czyż wyniki warszawskich badań mogły być jeszcze mniej optymistyczne
Poznanie mechanizmu destrukcji tkanki mózgowej to jedyna szansa na opracowanie skutecznych terapii lub metod profilaktyki choroby Alzheimera. Badania pozwoliły bowiem zidentyfikować „pięty achillesowe” tego schorzenia.

Naukowcy już mają kilka pomysłów, jak je wykorzystać. "Jedna z metod polegać by mogła na hamowaniu aktywności enzymu uwalniającego amyloid beta z jego białka prekursorowego. W takim przypadku patologia hamowana byłaby „w zarodku”, nie dochodziłoby nawet do aktywacji NOS" – zauważa prof. Strosznajder.

Kolejnym obiektem działania leków mogłaby być enzym biorący udział w syntezie tlenku azotu (syntaza NO). Blokowanie jego aktywności zapobiegałoby wzrostom poziomu NO. Ale co wtedy z pozytywnym działaniem tlenku - zjawiskami pamięci, odpornością i regulacją krążenia?

"Wydaje się, że i to nie byłoby problemem. Enzym syntezujący NO występuje bowiem w kilku izoformach. Wykazaliśmy, że - w największym uproszczeniu - za patologie odpowiedzialna jest inna odmiana enzymu, niż ta zaangażowana w +czynienie dobra+. Blokować trzeba będzie tylko tę złą" – wyjaśnia naukowiec.

Obiektem podobnych manipulacji stać się też może, zdaniem prof. Strosznajder, PARP – nadmiernie energochłonny enzym, związany z procesami naprawczymi. Nie mniej obiecująca wydaje się również ingerencja w aktywowane przez tlenek azotu reakcje zapalne

PAP-Nauka w Polsce

Warszawa (PAP) - Tlenek azotu, trujący gaz, który w ludzkim organizmie reguluje m.in. pracę układu krążenia, hamuje powstawanie nowych neuronów w dorosłym mózgu ssaków - donoszą naukowcy z USA na łamach najnowszego numeru "Proceedings of the National Academy of Sciences".

a odnośnie nowotworu:
Naukowcy z Mount Vernon Cancer Center w Middlesex ogłosili wynik swoich badań nad nowym lekiem na raka, który blokuje dopływ krwi do nowotworu. Efekty w testach na pacjentach ocenili jako obiecujące. Ich zdaniem, leki blokujące produkcję tlenku azotu, który odgrywa kluczową rolę w ukrwieniu nowotworów, mogłyby mieć działanie przeciwnowotworowe. Brytyjscy naukowcy testowali jeden z takich leków - nazywany w skrócie L-NNA (N-nitro-L-arginina) - w grupie 18 pacjentów z różnymi rodzajami raka. Lek ten blokuje enzym biorący udział w produkcji tlenku azotu w organizmie (tzw. syntazę tlenku azotu). Okazało się, że u pacjentów, którym podano najwyższe dawki L-NNA, już po godzinie znacznie zmalała objętość krwi w guzie. Spadek ten utrzymywał się przez kolejne 24 godziny i był tym większy, im wyższe było stężenie leku we krwi chorego. Zdaniem Brytyjczyków fakt, że dopływ krwi do guza zmalał tak wyraźnie już po jednej dawce L-NNA rodzi nadzieję na przyszłe wykorzystanie tego związku w leczeniu pacjentów z chorobą nowotworową. Swoje spostrzeżenia brytyjscy naukowcy opublikowali w "Lancet Oncology".
www.pulsmedycyny.com.pl

arginina może dodatkowo aktywować wirusa opryszczki, dlatego jest zalecane by była łączona z lizyną, "znosząca" działanie powodujące opryszczke, także zdecydowanie lepiej łączyć arginine z lizyną niż łykać samą arginine



W pewnych przypadkach zahamowanie syntezy lub wytwarzania tlenku azotu może być wysoce pożądane:
np: w celu przywrócenia prawidłowego ciśnienia tętniczego u pacjentów z niedociśnieniem(hipotensja) czy w celu zahamowania nadmiernego wzbudzenia kory mózgowej-na podstawie "Farmakologii"

szczególnie pasjonujące wydaję się być zjawisko wzbudzania kory mózgowej przez tlenek azotu, może to to pobudzenie, które obserwują niektórzy przy NO boosterach, nawet bez kofeiny

Amerykańscy naukowcy starają się dowieść związek między agresją a niskim poziomem tlenku azotu w organizmie,co prawda badania odbywały się na myszach

Zmieniony przez - maniuś20 w dniu 2009-05-03 13:30:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
mam pytanie: robicie przerwy między cyklami NO?
Znalazłem coś ciekawego na ten temat:
"Długotrwałym stosowaniem NO boosterów mógłbyś doprowadzić do choroby Alzheimera zaburzającą syntezę endotelialną poprzez wzrost syntezy indukowanej- nadmierna ilość l-argininy , a głównie syntazy tlenku azotu - enzymu NOS (form indukowanej i neuronalnej) mogłyby doprowadzać do dodatkowej nadprodukcji tlenku azotu tym samym zaburzając równowagę z eNOS - endotelialna która w hipokampie odpowiada za mechanizmy zapamiętywania i uczenia się. Odsyłam do literatury fachowej , bo z tego zagadnienia pamiętam nie wiele -aczkolwiek pewne jest ,że no booster stosowany w stale mógłby źle wpłynąć na zdolności intelektualne , ewentualnie też znacząco zmniejszyć ciśnienie tętnicze".
przekopiowane z K**.pl(myśle że nikt sie nie obrazi,bo wiedza powinna służyć wszystkim)a napisał ten fragment BoloMat














Zmieniony przez - maniuś20 w dniu 2009-06-19 19:25:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 191 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4528
podbijam,gdyż mało osób się wypowiedziało...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nitrobolon 2 i aminokwasy

Następny temat

jak myslicie?

WHEY premium