SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dobieranie suplementów do stażu - czy to ma sens?

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3960

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12247
Po przeczytaniu wielu artykułów dot. suplemetacji, doszedłem do bardzo sprzeczych odczuć co, jak i kiedy powinno sie brać,
żeby najlepiej rosnać. Najbardziej nurtuje mnie kwestia dotycząca tzw. wysycenia receptorów, którą zamierzam tutaj poruszyć.
Większość forumowiczów wyznaje pewną teorie, która opisuje jakie suplementy najlepiej dobierać do stażu ćwiczącego.
Na początku poleca sie mono, potem jakiś słaby stack itd. Na pytanie dlaczego tak a nie inaczej, odpowiadają, że im
mniejszy staż tym lepiej sie rośnie (przez co wg nich, np. osobnik o stażu pół roku, któremu zależy na masie, niepowinien
kupować konkretnego sprzętu o bogatym składzie typu Storm itd bo ten sam efekt który mogliby osiągnąć dzięki braniu tych suplementów, uzyskają o wiele tańszym mono.
Po artykule faftaq o największych mitach suplementacji, w kótrym podważył powyższą teorie, powołując się na m.in chwyty
marketingowe, mam już kompletny mętlik w głowie (dla przypomnienia: chodziło o to, że producenci wymyślili w/w teorie,
aby konsument wypróbował wszystkie produkty ich firmy i tym samym zasilil ich budżet jaknajwiększą kwotą).
W świetle powżej opisanych faktów i ściem, prosze o rozwianie moich wątpliwości.

~

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12247
Wiem, że Ci o to chodziło. Ale sam powiedz, jakie to ma znaczenie jeśli w planie treningowym uwzględnia się same ćwiczenia wielostawowe gdzie izlolowanie mięśnia najbardziejzaanażowanego (np nóg w przysiadzie) nie ma sensu.

~

...
Napisał(a)
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3656 Napisanych postów 36686 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 261621
stacki sa przereklamowane dla mnie, jadlem xpanda, jadlem horse palera, jadlem noxploda, jadlem nanovapora..... nic nie przebilo porzadnego cyklu mono zarowno w sile pompie jak i obwodach, te wszystkie super hiper formy to nic innego jak sciaganie kasy bo na mono nie zarobia
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 18684 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 117415
nie zgadzam sie z przedmowca. w jakosci treningu, wytrzymalosci, sile,motywacji i pompie monohydrat czy zadna inna forma kreatyny solo nie ma szans przebic albo chociaz dorownac stakowi kreatynowemu. koncowe efekty beda lepsze ze wzgledu na lepsza regeneracje i lepszej jakosci treningi. a ekonomiczniej kupowac multisuplementacyjny kombajn niz kazdy skladnik cyklu osobno.
...
Napisał(a)
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3656 Napisanych postów 36686 Wiek 44 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 261621
widzisz ja jednak wole solo kupic kazdy skladnik z osobna wtedy wiem co jem, jak masz taki multikombajn jak to nazwales to mozesz miec tam wszystko i nic w dawkach kompletnie nie proporcjonalnych do tych na etykiecie, z reszta w tych kombajnach to dawki anabolikow sa jak dla kotow, a dawki stymulantow jak dla narkusow, oraz takie kombajny czesto gesto sa slabo tolerowane przez organizmy /wlasnie ze wzgledu na wrzucanie w niego wszystkiego co oko cieszy/ czego wynikiem jest natychmiastowa sraka


jestem zwolennikiem skladania stacka samemu, odpowiednia dawka mono, odpowiednia tauryny i argininy i tyle

Zmieniony przez - e-lite w dniu 2008-04-09 14:03:54
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12247
A co myślicie o tym:

Większość forumowiczów wyznaje pewną teorie, która opisuje jakie suplementy najlepiej dobierać do stażu ćwiczącego.
Na początku poleca sie mono, potem jakiś słaby stack itd. Na pytanie dlaczego tak a nie inaczej, odpowiadają, że im
mniejszy staż tym lepiej sie rośnie (przez co wg nich, np. osobnik o stażu pół roku, któremu zależy na masie, niepowinien
kupować konkretnego sprzętu o bogatym składzie typu Storm itd bo ten sam efekt który mogliby osiągnąć dzięki braniu tych suplementów, uzyskają o wiele tańszym mono.

~

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8283
Witam wszystkich :)

Moim zdaniem dobre mono zawsze bedzie ladnie nawadniac organizm i przyrosty beda calkie dobre.
Jesli chodzi o skladanie stakow samemu. To pomysl Elita jest naprawde fajny. Jednakze zauwazcie iz wiele firm (zagranicznych) nie wypuszcza wszystkich "skladnikow" osobno. Poniewaz na rynku panuje taka moda ze kupuje sie staka i juz. Mamy z glowy, nic nie musimy liczyc i jestesmy zadowoleni. Malo kto posiada taka wiedze aby zlozyc sobie w odpowiednich proporcjach dobrego staka przed treningowego. Poza tym czy oplaca sie to ekonomicznie? Kupowanie kazdego skladnika z osobna wyniesie chyba wiecej anizeli zakup calego staka. (nie wiem bo nie sprawdzalem).
Estryfikowane zwiazki i staki sa na tyle dobre ze fajnie pobudzaja przed treningiem i cwiczy sie nam naprawde fajnie, czego nie zapewni nam zwykly mono.

Za to moim zdaniem mono bedzie mial ten plus ze po mocnych kuracjach bardzo fajnie jest zatrzymac w sobie troche wody i wtedy do akcji wkracza kochany i stary mono. Ktory to naprawde ladnie zatrzymuje wode w organizmie.

Pozdrawiam

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2733
Michał ja mam troche inne zdanie niz Ty

Nie jestem zwolennikiem opuchnietej mordy i zalanej sylwetki po monohydracie..
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12247
Dziękuje wszystkim za wypowiedzi, ale zakładając ten wątek chciałem głównie abyście wyrazili swoje zdanie o tym co zacytowałem w moim poprzednim poście.

~

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26527
Po monohydracie idzie mi siła i to czuję bardzo dobrze:) a może, to też zasługa że jem do tego glutaminę,białko na dzień, białko na noc,witaminy,omega-3 :P
Ja bym chciał kiedyś zobaczyć na sfd ranking suplementów, które są typowymi bublami i co nabijają ludzi w butelkę(np. testosterol, itp.).
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12247
...a gdyby stworzyli ranking największych spamów, napewno twój post z tego wątku znalazłby sie w czołówce

~

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8283
Orety. A od kiedy ma sie zalana morde po mono?

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o jedzonko

Następny temat

ogranicz wychladzajace i ogrzewajace i chudnij!

electro
Polecane artykuły