SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

czy trening ogólnorozwojowy potrzeby???

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10199
Witam!!
Od stycznia zaczynam chodzic na siłowni. Troche czytałem o początkach i dręczy mnie jedno pytanie??? Czy tak wogóle trenieng ogólnorozwojowy na poczatek jest potrzebny??? Mam sporo znajomych już troche ćwiczących i po rozmowie z nimi zorientowałem sie że żaden z nich czegoś takiego nie robił.
Jeżeli miał bym go robic to coś takiego:
1. Przysiady ze sztangą (czworogłowe ud)
2. Martwy ciąg na prostych nogach lub można dać uginanie nóg leżąc na brzuchu - maszyna (dwugłowe ud)
3. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej (klatka piersiowa)
4. Unoszenie hantli bokiem w górę (barki)
5. Wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc (barki)
6. Podciąganie na drążku (plecy)
7. Wyprosty tułowia na ławeczce (plecy)
8. Na przemian stronne uginanie przedramion ze sztangielkami (bicepsy)
9. Francuskie wyciskanie/ pompki tyłem (tricepsy)
10. Uginanie nadgarstków ze sztangą podchwyt/nachwyt (przedramiona)
11. Wspięcia na palce ze sztangą na barkach (łydki)
12. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch)

Co o tym sądzicie????
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 415 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5629
A co się słuchasz jakiś kolegów "pakerów"?
Tu masz cały plan:
https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html 

FC Barcelona

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 328 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2140
coś słyszałem
ze trzeba przygotować stawy i
ścięgna do obciążeń

forum ?

...
Napisał(a)
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14809 Napisanych postów 53701 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 403231
Plan jest ok ACT ci nie zaszkodzi, a moze ustrzec przed kontuzjami

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 415 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5629
To jest takie wprowadzenie dla zielonych więc jedź nim spokojnie

FC Barcelona

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10199
To moze i to zrobie tylko ciekawe czy mi na to cierpliwości starczy :/
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 81617
Przede wszystkim ACT to NORMALNY plan treningowy. To, że jest przeznaczony dla początkujących nie oznacza, że jest jakiś gorszy. Że mięśnie nie rosną czy coś w tym stylu.

A po drugie - koledzy z siłki jako źródło wiedzy.........hmmm....No cóż pakerstwo to taka śmieszna dziedzina. Z jednej strony to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi sportu. Ciągle trwają badania. Setki naukowców pracuje w pocie czoła nad opracowywaniem najlepszych planów treningowych, maszyn, odżywek, suplementów i planów suplementacyjnych. Wydatki z tego tytułu idą w ciężkie miliony.

A z drugiej dźwiganie żelastwo to siedlisko zabobonów, błędów i głupoty. Małolaty, które wbijają koks, maniacy ćwiczeń na klatę (min. 20 serii), ci, którzy wierzą w magiczną moc pigułek i proszków itd. itp.

Więc jaki wniosek - zbierać wiedzę z różnych źródeł. Szukać wspólnych mianowników. Oceniać ludzi po efektach jakie osiągneli.

Ciekaw jestem ilu z Twoich kumpli rozgrzewa się przed ćwiczeniami?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10199
Co do ich rozgrzewki to jest zawsze... Ale nie tak mocno dokładna jak potrzeba. Przynajmniej mi sie tak wydaje :)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdź moje FBW!

Następny temat

moja przemiana brzucha!!!podsumowanie strona 15,16

electro
Polecane artykuły