Szacuny
17
Napisanych postów
520
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
9935
MOj facet od wuefu twierdzi że nie można spalić mięśni!!a ja natomiast gdzies kiedys pzreczytałam że jednak mięśnie też można spalić wiec kto mi to wytlumaczy??:(
"Wszystko można osiągnąć ,gdy się tego bardzo chce"
Szacuny
1
Napisanych postów
66
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
603
Czyli podsumowując... jesli organizm nie bedzie mial z czego czerpac energie, to polecą mięśnie?? wiec, czy mozliwe jest, przy treningach (5 razy w tygodniu) nie byc napakowana??
Szacuny
65
Napisanych postów
17868
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
102745
Twój pan od wuefu jest w błędzie.
Wystarczy wykonywac duzy wysiłek fizyczny a do tego nie mieć "paliwa" w oreganixmie w postaci glikogenu no i organizm aby pozyskać energie zacznie spalać mięśnie.Wyodrębniać z nich aminokwasy i przerabiać je na glikogen.
Oczywiście tak sprawa wyglada w duzym skrócie a do tego jest to przykład do wysiłku anaerobowego.
KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB
"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
Szacuny
29
Napisanych postów
3448
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
57050
... nudzi mi sie troche, wiec napisze tu co nie co ...
Spalanie miesni - to nic innego jak rozpad bialek (katabolizm). Doswiadcza tego kazdy z nas, najczesciej podczas intensywnego treningu (jak i po jego zakonczeniu), podczas dlugiego wysilku, stresu itp. Glownymi sprawcami procesow katabolicznych sa organelle komorkowe - lizosomy, zawierajace pakiety enzymow proteolitycznych (katabolicznych), ktore w nastepstwie uwalniania do cytoplazmy niszcza bialka komorkowe. Wspomniene wczesniej stany (trening, wysilek, itd.) powoduja generacje wzbudzonych elektrochemicznie czasteczek, ktore to czasteczki oddzialywuja na blony biologiczne lizosomow - destabilizuja je - co w efekcie umozliwia przedostanie sie enzymow (zawartych w lizosomach) do cytoplazmy. Nastepnie enzymy rozbijaja bialka na aminokwasy, ktore sa wykorzystywane jako alternatywne zrodlo energii. Na szczescie enzymy niszcza bialka jedynie do momentu, gdy w srodowisku zacznie pojawiac sie wystarczajaca ilosc wolnych aminokwasow. Optymalny poziom wolnych aminokwasow jestesmy w stanie zapewnic poprzez dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilosci pelnowartosciowego bialka - najlepiej w postaci suplementow aminokwasowych.
Szacuny
14
Napisanych postów
10494
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
50243
Spice oglądałem taki program o ludziach z MIRa i innych stacji przebywających dłuższy czas w stanie nieważkosci, podobno zaraz po znalezieniu sie w stanie nieważkośći traci sie tkanke kostną - z tego co mowili nieodwracalnie i mięsnie a te natomias można odbudować
Szacuny
29
Napisanych postów
3448
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
57050
Zapewne program ten byl produkcji amerykanskiej i byl jawna propaganda antyrosyjska . Kto jak kto, ale panstwa bylego ZSRR (obok NRD) maja chyba najwieksze doswiadczenie, jezeli chodzi o zastosowanie dopingu (i innych wynalazkow) u ludzi. A wlasnie zastosowanie odpowiedniego dopingu - czy raczej w tym wypadku powinienem uzyc slowa lekarstwa - pozwala na odbudowe tkanki kostnej. Nandrolon - i wszystko jasne. Oprocz dzialan anabolicznych - pobudzajacych synteze bialek - Nandrolon posiada wlasciwosc rekalcyfikacji tkanki kostnej - dlatego jest skutecznym lekiem stosowanym glownie w osteoporozie. Doprawdy - odbudowa tkanki kostnej nie jest niczym niezwyklym. O wiele bardziej "dziwna" jest mozliwosc regeneracji mozgu, serca, watroby, trzustki, sledziony, nerek oraz innych organow - jaka wystepuje przy dlugotrwalym leczeniu preparatem HGH. Ale, nie bede juz wiecej pisal, bo jeszcze przerzuca to do dzialu doping
Szacuny
29
Napisanych postów
3448
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
57050
... ACHA ! zapomnialem dodac: Powyzszy tekst ma charakter jedynie edukacyjny i nie ma zachecac kogokolwiek do stosowania ww. preparatow w jakiejkolwiek postaci. Nieumiejetne stosowanie ww. preparatow moze przyczynic sie wystapienia wszelkiego rodzaju chorob, schorzen, powiklan - ze smiercia wlacznie ...