Klasyczne produkty termogeniczne zazwyczaj zaprojektowane są na bazie składników, które skutecznie podnoszą poziom termogenezy, co przekłada się m.in. na zwiększenie poziomu lipolizy. Badacze z Tennessee udowodnili, że leucyna i resveratrol powinny również stanowić składową tego typu stacków, gdyż ich kombinacja skutecznie wspomaga odchudzanie.

Badanie

Naukowcy w eksperymencie wykorzystali myszy, które były tuczone na potrzeby eksperymentu. Okres ich przejadania trwał 6 tygodni. Kolejno po 6 tygodniach dieta myszy została wzbogacona o kombinacje resweratrolu z leucyną, resweratrolu z hmb, a część myszy stanowiła grupę kontrolną.

spalanie tłuszczu

Wyniki

Pod koniec eksperymentu wykonano pomiary poziomu otłuszczenia. Myszy z grupy resweratrol + leucyna, straciły 35% więcej tkanki tłuszczowej, niż myszy z grupy kontrolnej. Trans resweratrol podawany solo pozwolił na utratę 8% więcej tłuszczu, niż grupa placebo.

Zwierzęta wykorzystujące mieszankę resweratrolu z leucyną lub hmb charakteryzowała większa aktywność enzymu AMPK. Także poziom insuliny w ich organizmach spadł, co wpłynęło na większy pobór glukozy przez komórki mięśniowe.

Wnioski

Kombinacja resweratrolu z leucyną wykazuje najwyższą aktywność enzymatyczną, co skutecznie wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Podobnie połączenie resweratrolu z metabolitem leucyny, hmb, również wykazuje działanie wspomagające utratę tkanki tłuszczowej. Jest to informacja, która może posłużyć osobom mającym problem z wykorzystaniem substancji stymulujących, jako szansa na realne wsparcie w procesie odchudzania.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22913271

Komentarze (0)