SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Żywienie, a spalanie mięśni.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1744
Na czym polega(od czego występuje) spalanie mięśnia? I jaki to ma związek z odżywianiem?
Kiedyś słyszałem taką wypowiedź:"Póki dużo jesz to się nie przetrenujesz".

Jeśli powiedzmy trenuję "ostro", to czego nie powinno mi NA PEWNO zabraknąć żeby organizm zamiast budować mięśnie zaczął je spalać - białka, kalorii, czy węglowodanów?

Jeśli, mięsień został 'zastymulowany' do rozrostu przez pracę nad nim na 'wymagającym' poziomie, to chce zabezpieczyć się przed następną taką sytuacją przeciążenia i próbuje dobudować mięśnia, żeby w przyszłości 'dać radę' i szuka sobie budulca w organiźmie - prawdopodobnie będzie to białko (dokładnie się nie znam). A jeśli nie ma białka - to dlaczego nagle miałbym spalać sam siebie, wg mnie powinien po prostu nie nadbudować i tyle (ale się nie znam) ?
No i co mają do tego wszystkiego np. kalorie - dotąd kalorie kojarzyły mi się z tłuszczem. Jeśli jest za dużo kalorii to nieużyte odkładają się w postaci tłuszczu. Jeśli jest za mało kalorii - to organizm pobiera energię z tłuszczu. Jeśli nawet tłuszcz się skończy to wtedy spala mięsień?

Z góry dziękuję za pełne wyjaśnienie mi tych zagadnień :)

"Po tym mistycznym wydarzeniu zacząłem wierzyć w życie okołoziemskie."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Jeśli, mięsień został 'zastymulowany' do rozrostu przez pracę nad nim na 'wymagającym' poziomie, to chce zabezpieczyć się przed następną taką sytuacją przeciążenia i próbuje dobudować mięśnia, żeby w przyszłości 'dać radę' i szuka sobie budulca w organiźmie - prawdopodobnie będzie to białko (dokładnie się nie znam). A jeśli nie ma białka - to dlaczego nagle miałbym spalać sam siebie, wg mnie powinien po prostu nie nadbudować i tyle (ale się nie znam) ?

Tylko, że podczas wysiłku fizycznego następuje znaczne uszkodzenie mięśnia, nie chodzi tylko o jego "nadbudowę" ale najpierw o odbudowę, która zazwyczaj trwa co najmniej 24h.

No i co mają do tego wszystkiego np. kalorie - dotąd kalorie kojarzyły mi się z tłuszczem. Jeśli jest za dużo kalorii to nieużyte odkładają się w postaci tłuszczu. Jeśli jest za mało kalorii - to organizm pobiera energię z tłuszczu. Jeśli nawet tłuszcz się skończy to wtedy spala mięsień?

Heh, tłuszcz się tak szybko nie skończy Ogólnie energia zawsze pobierana jest z tłuszczu i glikogenu a to czy podczas diety z deficytem organizm sięgnie jeszcze po aminokwasy powstałe z rozpadu białka zależy od genetyki i proporcji tłuszczowej do beztłuszczowej masy ciała. Im ona jest mniejsza tym większe prawdopodobieństwo utraty mięśni.

Beatus, qui prodest, quibus potest

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mleko a Laktoza

Następny temat

masa nie masa

WHEY premium