SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Nowicjusz...proszę o pomoc.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43
Witam, nie jestem dobrze obeznany z forum mam nadzieję że dobrze trafiłem z działem.

Więc mam 16 lat 193cm i ważę ok. 80-85kg, chciałbym popracować nad siłą i rzeźbą w warunkach domowych i teraz pytanie do was jakie przyrządy są do tego potrzebne (postaram się je zrobić lub zdobyć) odżywki, dieta i plan treningowy (wiem że jest ich dużo na forum ale jaki będzie dla mnie odpowiedni, nigdy nie byłem na siłowni ani nie układałem planu treningowego i jestem w tych sprawach zupełnie zielony). Do treningu chce się zabrać na poważnie ale nie wiąże przyszłośći z kulturystyką ( gram w piłkę nożną od 7 lat). Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36902
Jesli to ma być Twój pierwszy plan treningowy o zabierz się najpierw na ACT. A co do przyrządów - na siłę najlepsze są wolne ciężary, na rzeźbę dobre są wyciągi itp. chociaż wolnymi też możesz zdziałać. A no i na rzeźbę konieczny jest rower/skakanka/kawałek terenu do pobiegaania.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43
"(...)Jesli to ma być Twój pierwszy plan treningowy o zabierz się najpierw na ACT.(...)"

gdzie go znajde?


"(...)A co do przyrządów - na siłę najlepsze są wolne ciężary,(...)"

tzn.?


"(...)na rzeźbę dobre są wyciągi itp.(...)"

tzn.? :)


Jak już mówiłem jestem zupełnie zielony w tych sprawach. :/
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36902
Jeśli chodzi o trening ACT - tu jest wszystko
https://www.sfd.pl/temat18564/

Wolne ciężary to wszystkie hantle, sztangielki, sztangi itp. Znaczy że nie jakieś tam linki, kołowrotki itp. tylko jesteś Ty i ciężar.

Wyciągi to takie urządzonka . Otóż jest sobie taki stojak (tak go nazwę, ale to chyba niezby trafna nazwa. wpisz w googlach np "wyciąg dolny", to zobaczysz.) Są tam ciężarki przyczepione do linki ktora przechodzi przez jeden, dwa lub czasem nawet więcej bloczków (no takie kółka jakyś nie widział), i na końcu tej linki jest uchwyt. w praktyce wyląda to tak, że ciągniesz sobie za ten uchwyt i wydaje Ci się jakbyś podnosił ciężar. Są różne rodzaje w tym dolne, górne, bramowe...

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nadwaga

Następny temat

Gryf

Shoty
Polecane artykuły