Szacuny
0
Napisanych postów
1
Na forum
20 lat
Przeczytanych tematów
131
Witam, mam problem z ułożeniem swojej diety, ponieważ jest uczulony na nabiał (nie mogę jeść żadnych serów, jogurtów, pić mleka etc. nawet w małych ilościach) i nie wiem, czym te produkty zastąpić. Czytałem również, że ostatni posiłek powinien składać się głównie z białka przez co jest mi jeszcze trudniej ułożyć sobie właściwą dietę. Moje dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi 75g, czyli 300 kalorii. Proszę o jakieś rady.
P.S Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem. Mam nadzieje, że temat się nie powtarza.
Szacuny
52
Napisanych postów
3517
Wiek
36 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
21015
Prawdopodobnie nie jestes uczolony na nabiał a raczej na laktozę która sie w nabiale znajduje.
Cóz, nabiał nie jest jedynym źródłem bialka. Mozesz zastąpic go jajami, drobiem (głównie piersią z kurczaka) albo najlepiej gainerem Jest sporo alternatyw
Szacuny
0
Napisanych postów
90
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
3578
"co to znaczy - uczulenie na nabiał??? jakie są dolegliwości?? moze błąd lekarza?" - moze ma nietolerancje kazeiny, lub cos podobnego. Nie ma co sie doszukiwac zaraz bledu u lekarza. Jak mowi ze nie moze no to pewnie robil jakies badania czy cos. Jak szkodzi to nie ma co na sile szukac sposobu zeby jednak to zjesc skoro jest wiele alternatyw. Ogolnie to tak jak pisali poprzednicy, z tym ze w przypadku odżywek bialkowych musisz sprawdzic czy nie ma w nich skladnika na ktory wlasnie jestes uczulony.
Szacuny
0
Napisanych postów
2
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
158
Nie koniecznie :) Nabiał,jaja... ale może masz to co ja... ja jestem uczulony na konkretne toksyny... które występują tylko w nabiale... Głównie na substancje chemiczną którą oczyszcza się mleko w celu usunięcia złych szczepów bakterii oczywiście nie wolno tego robić ale prawie wszyscy tak robią xD Polska...
Co Ciekawe tą samą substancje wykorzystuje się u Kuraków... żeby znowu w ich środowisku nie występowały rożne bakterie...
Moje objawy bóle głowy, wysypka, osłabienie.
Odżywki mogę jeść bez problemu nawet Ostrowie.. :D
I nic mi nie jest.