SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uczulenie na nabiał

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 131
Witam, mam problem z ułożeniem swojej diety, ponieważ jest uczulony na nabiał (nie mogę jeść żadnych serów, jogurtów, pić mleka etc. nawet w małych ilościach) i nie wiem, czym te produkty zastąpić. Czytałem również, że ostatni posiłek powinien składać się głównie z białka przez co jest mi jeszcze trudniej ułożyć sobie właściwą dietę. Moje dzienne zapotrzebowanie na białko wynosi 75g, czyli 300 kalorii. Proszę o jakieś rady.

P.S Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem. Mam nadzieje, że temat się nie powtarza.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Prawdopodobnie nie jestes uczolony na nabiał a raczej na laktozę która sie w nabiale znajduje.
Cóz, nabiał nie jest jedynym źródłem bialka. Mozesz zastąpic go jajami, drobiem (głównie piersią z kurczaka) albo najlepiej gainerem
Jest sporo alternatyw

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
"Prawdopodobnie nie jestes uczolony na nabiał a raczej na laktozę która sie w nabiale znajduje."
skoro kolega pisze ze jest to chyba wie cos o tym?

co do zrodel bialka to podobnie jak Andrzey - ryby, jajka, mieso, odzywki bialkowe, warzywa straczkowe - na tym sie opieraj

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
co to znaczy - uczulenie na nabiał??? jakie są dolegliwości?? moze błąd lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3578
"co to znaczy - uczulenie na nabiał??? jakie są dolegliwości?? moze błąd lekarza?" - moze ma nietolerancje kazeiny, lub cos podobnego. Nie ma co sie doszukiwac zaraz bledu u lekarza. Jak mowi ze nie moze no to pewnie robil jakies badania czy cos. Jak szkodzi to nie ma co na sile szukac sposobu zeby jednak to zjesc skoro jest wiele alternatyw. Ogolnie to tak jak pisali poprzednicy, z tym ze w przypadku odżywek bialkowych musisz sprawdzic czy nie ma w nich skladnika na ktory wlasnie jestes uczulony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 158
Nie koniecznie :) Nabiał,jaja... ale może masz to co ja... ja jestem uczulony na konkretne toksyny... które występują tylko w nabiale... Głównie na substancje chemiczną którą oczyszcza się mleko w celu usunięcia złych szczepów bakterii oczywiście nie wolno tego robić ale prawie wszyscy tak robią xD Polska...
Co Ciekawe tą samą substancje wykorzystuje się u Kuraków... żeby znowu w ich środowisku nie występowały rożne bakterie...

Moje objawy bóle głowy, wysypka, osłabienie.

Odżywki mogę jeść bez problemu nawet Ostrowie.. :D
I nic mi nie jest.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super dieta na masę. Oceńcie Sami.

Następny temat

Jaką dietę zastosować ?

WHEY premium