SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening ninja

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 581
Post , jakby umarl. Wysylajcie swoje wypowiedzi na ten temat , jesli ktos ma cos konstruktywnego , bo jesli chce pisac ze nie rozumie takich zainteresowan , to szczrze prosze pozostawic to dla siebie.

" Kiedy myślą, że jesteś blisko, bądź daleko.
Kiedy myślą, że jesteś daleko, bądź blisko. " - Sun Tsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1396
Ty nie mojim zdaniem to zawaliście masz zaineresowanie ja tam lubie sobie nożem pożucać w deski albo siostre denerwować też bym chciał sie tak zabawić ale nie mam gdzie a z innymi sie zgadzam że bieganie w lewo i prawo w puszce z mieczem to nudne a poza tym są odpażenia i takie tam ja traktuje ten pst poważnie a do tych bucików to radził bym ci użyć na podeszwe takie go czegoś co sie chyba zwie gumoleum (miększego)do duwaników łazienkowych wiesz o co chodzi a jak nie to na gg
Peace i Pozdro dla wszystkich

"...wrogom wyliczasz przyjaźń przeliczasz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 283
uważajcie na noża bo krzywdę można zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 581
Krzywde ?? W zyciu. Ja mam na uzbrojeniu noz do smarowania masla.

" Kiedy myślą, że jesteś blisko, bądź daleko.
Kiedy myślą, że jesteś daleko, bądź blisko. " - Sun Tsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Nóż do smarowania masła i jeszcze umiejętność cichego poruszania to już trochę podejrzana kombinacja wszak dla ninja broń stanowiły też przedmioty codziennego użytku np. łopata tudzież sierp znane równie dobrze z innego stylu i jeszcze ten proszek do miotania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 96
Sztukę nin-jitsu wprowadził pewien Amerykanin do Amerykańskiej policji i jednostek specjalnych. Dziś to raczej jednostki specjalne niż zab ojcy ćwiczą to. Mnie to pociąga, ale nie mam klubu w mieście. Ja ćwicze bycie nie zauważalnym (nin-ja) poprzez sytuacje, tzn. Ale każdy kto ćwiczy sw powienien troche cjoć tego umieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Q-bosh obudziłeś się już czy jeszcze śpisz bo nic nie zrozumiałem z tego co napisałes.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2135
Q-bosh, jestem pod tak silnym wrażeniem twoich wypowiedzi że zacznę je kolekcjonować. Pozdrawiam.

Wolę być starą dupą niż młodym dupkiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 581
Witaj Q-bosh. Mogl bys cos napisac na temat "bycie nie zauważalnym (nin-ja) poprzez sytuacje" , gdyz zapowiada sie ciekawie.

" Kiedy myślą, że jesteś blisko, bądź daleko.
Kiedy myślą, że jesteś daleko, bądź blisko. " - Sun Tsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4112
Ucieleśniona siła
Wojownik ninja zwykle przypominał chodzący arsenał. Bywały jednak chwile, kiedy nie miał przy sobie żadnej broni. Aby się obronić przed napastnikiem musiał użyć taijitsu, czyli „sztuki posługiwania się ciałem”.

W przeciwieństwie do innych japońskich systemów walki w ręcz ninjitsu, a dokładniej rzecz biorąc jeden z jego elementów – taijitsu, kładzie nacisk na dynamikę ciała. Naucza, jak wykorzystać i rozwijać rzeczywistą siłę, którą ma każdy z nas.
Taijitsu rozwija świadomość, którą tu pojmuje się w szerokim zakresie oraz jej wpływ na fizyczną stronę walki. Ta metoda walki oparta jest na kombinacji wszystkich aspektów ogólnej sytuacji – należy tu brać pod uwagę nawet najmniejsze detale takie, jak: otoczenie, w którym się znajdujemy, panujący nastrój, swobodę ruchów, liczbę napastników, ich agresywność, uzbrojenie oraz stopień rzeczywistego zagrożenia.
Świadomość ta jest sposobem klasyfikacji myśli i działania oraz najskuteczniejszego ich wykorzystania w ciągle zmieniających się warunkach. Skuteczne opanowanie sytuacji jest rezultatem prawidłowego zrównoważenia wszystkich aspektów, które zaistnieją w danym momencie. Nieskuteczny rezultat jest spowodowany brakiem umiejętności wyczuwania tego, co jest potrzebne do wytworzenia tej równowagi.
W taijitsu nie ma żadnej podstawowej pozycji walki. Pozycje określa się poprzez położenie walczących względem siebie. Można wyróżnić cztery podstawowe postawy wojownika:
- naturalna – polega na rozluźnieniu ciała i staniu z rękami opuszczonymi wzdłuż ciała. Kolana są wyprostowane, lecz zablokowane
- obronna – postawa wykorzystywana – zgodnie z nazwą – w celu odparcia ataku. Polega na tym, że przy wyprowadzeniu ruchu najpierw poruszają się biodra, a reszta ciała podąża za nimi. Filozoficznie określa się ją jako zasadę wody, płynności, w odróżnieniu od wcześniejsze, nazywanej postawą ziemi.
Trzecia postawa jest typowo ofensywna, trochę podobna do pozycji bokserskiej. Ninja porusza się do przodu, by wyjść naprzeciw atakowi, ale jego siła pochodzi z tułowia, a nie z ramion (element ognia).
Postawa przyjmująca ma za zadanie sprowokować przeciwnika do ataku, przez co Nina ma możliwość przechwycenia jego ataku. Postawa ta mylnie sugeruje chęć poddania się- jak widać już w samych podstawach przyjmowanych przez ninja kryją się elementy podstępu. W postawie przyjmowania ninja staje z szeroko rozprostowanymi rękami na szeroko rozstawionych nogach i wygląda tak, jakby otwierał się na każdy atak. Jest to jednak postawa zawodnicza, oparta na „elemencie wiatru”, doskonale umożliwiająca wykonywanie uników i przechodzenia do bloków i przechwyceń.
Ponieważ taijitsu jest sztuką stosowaną w śmiertelnym starciu, zmierza do wyrządzenia możliwie jak największych szkód, najmniejszym kosztem (wysiłkiem). Ninja stara się zadać jak największą liczbę ran, przy najmniejszej liczbie ruchów i w jak najłatwiejszy sposób.
Sztuka ta obejmuje techniki mocowania się, rzuty i uniki, bloki, ciosy, kopnięcia nastawione na rażenie wrażliwych punktów na ludzkim ciele. Przez cały czas ninja musi fizycznie i psychicznie kontrolować walkę. Jeśli przestanie- przegra. Podczas walki reaguje instynktownie, co jest wynikiem długotrwałego treningu i powtarzania technik aż do perfekcyjnego opanowania. Nieustanny trening uświadamia, że łatwo można uniknąć ataku wroga, czasami przenosząc tylko ciężar ciała.
Taijitsu jest sztuką bardzo subtelną, nie wymaga nawet stosowania bloków, aby odeprzeć atak. Ninja nie może też zatrzymać atak przeciwnika przesuwając się po prostu w jakąś stronę. Zaatakowany walczy w postawie naturalnej, przyjmuje ją przenosząc ciężar ciała w kierunku atakującego na nogę zakroczną, podczas gdy noga wykroczna utrzymuje ciało w równowadze. Ramiona są opuszczone i rozluźnione, a skierowane do przodu wnętrza dłoni skutecznie chronią twarz i całe ciało przed atakiem.
Ninja nie uczył się technik taijitsu tak, by opanować ich jak najwięcej, ale tak, by zrozumieć podstawową zasadę ich działania, a kiedy mu się to udało, mógł tworzyć niezliczone warianty danej techniki.
W przeciwieństwie do kung-fu, ninja nie musi naśladować zwierząt i deformować ciała, by zastosować technikę. Zasady, na których opiera się mechanika ruchu ciała w taijitsu leżą również u podstaw sztuki posługiwania się bronią w ninjitsu, bez względu na to, czy w danej chwili używana jest broń drzewcowa długa, krótka, sieczna, pojedynczo czy w parach.
Wiele popularnych stylów walki tak kształtuje sposoby reagowania i poruszania się podczas walki, by dostosować je do pewnego z góry ustalonego ruchu. W taijitsu jest odwrotnie: wojownik stara się pozbyć wszelkich niezręczności i nienaturalnych ruchów. Ten system walki opiera się na naturalnej sile, zwinności, szybkości reakcji, na naturalnych odruchach ludzkiego ciała i zrozumieniu zasad, jakimi żądzą prawa natury. A wszystko po to, by skutecznie walczyć i wygrywać.
Proces treningowy nazywa się junan taiso, co oznacza formowanie ciała. W taijitsu siłę osiąga się dzięki gibkości, ćwicząc mięśnie i stawy, aby poprawić ich naturalną elastyczność. Nie ma tu mowy o ich rozciąganiu, nadwerężaniu czy nawet nadrywaniu, jak ma to miejsce w innych sztukach walki.
Spontaniczność lub automatyczne reagowanie w sposób odpowiedni do zaistniałych okoliczności, to kluczowa umiejętność ninjitsu. Ninja potrafili przystosować się do każdej sytuacji, jakiej będzie musiał stawić czoła i nie stara się na siłę stosować umiejętności nabytych podczas specjalistycznego treningu.
Większość metod, jakie zawierało szkolenie ninja była stopniowo wzbogacana tak, by poradził on sobie w każdej sytuacji. Skuteczność ninjitsu jest wynikiem połączenia wszystkich umiejętności tj. odpowiedniego operowania ciałem i umysłem. Ciało samo wie, jak się poruszać, jeśli mu na to tylko pozwolimy. Niepotrzebna jest wówczas żadna kontrola umysłu, aby reagować instynktownie w odpowiedni sposób w sytuacji zagrożenia. Adept ninjitsu stara się eliminować niefortunny proces mechanicznego analizowania reakcji przed jej zastosowaniem. W tej sztuce walki uznaje się, że każda konfrontacja jest niepowtarzalna, dla tego tez nie sposób z góry ustalić jej przebiegu.
Wspólnym elementem wszystkich technik taijitsu jest maksymalne wykorzystywanie możliwości własnego ciała. Adepci tej sztuki poznają podczas treningów wpływ i skutki działania rożnych systemów warunkujących funkcjonowanie ciała. Muszą rozwinąć praktyczną znajomość swej siły, aby zachować zdrowie i odpowiednią kondycje fizyczną.
Dla ninja każdy nawet najbardziej niewinny przedmiot może być użyty jako broń. Przykładem tego może być vajra, sanskrycki symbol buddyzmu Shingon, który miał stanowić wyobrażenie pioruna. Był symbolem niezniszczalności, ostatecznej prawdy. Ten religijny, kultowy przedmiot mógł posiadać każdy mnich buddyjski, co skrupulatnie wykorzystywał ninja przebrany za mnicha.
Był to rodzaj ozdobionego członu zakończonego z obu stron kolcami, od jednego do pięciu.
Czasami symbol ten umieszczano na ceremonialnych mieczach. Jego żelazna lub brązowa rękojeść mogła służyć do blokowania ciosów miecza, a możliwość zastosowania kolców w trakcie walki jest raczej oczywista.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Combat56 Film szkoleniowy

Następny temat

Chciał bym zacząć coś trenować

WHEY premium