SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pytanie do Gorala

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22076

Nowy temat Dział zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 868
Dzięki Goral!
A te płatki owsiane mam jeść przed obiadem? (fuj), bo chyba nie zamiast?
Czyli jogurt 3 g tłuszczu 0 cukru lepszy niż beztłuszczowy? (własnie taki zjadłam ). Jeśli chodzi o ryż, to chyba ciemny lepszy, prawda?

zero szacunku dla formy

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 45379
Nie te płatki mają być przed treingiem - jakieś 45 min, obiad swoją drogą
Co do jogurtu - lepszy bezcukrowy niż beztłuszczowy
Ryż ciemny jest lepszy

Zmieniony przez - BYK w dniu 2004-07-02 13:08:24

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 868
Błagam.... nie dam rady zjeść płatków 45 min przed treningiem, skoro o 16 jem obiad a o 17 wychodzę na terning..... Musiałabym adoptować drugi żołądek...

zero szacunku dla formy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 800
hej, witam serdecznie. Przeczytałam cały pościk i mam jedno małe pytanko. Czemy lepszy jest jogurt bezcukrowy zamiast beztłuszczowego?? Przecież tak czy siak jest w jogurcie laktoza i zawsze wydawało mi sie ze juz w takim wypadku lepiej ten beztłuszczowy kupic?? ale chyba jednak sie myliłam...

Caisy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 868
Hej Caisy
Od czasu tłuszczowej, jestem jakoś uczulona na cukry, ale w tym wypadku mi chodzi po głowie, że jest jakaś różnica w przyswajaniu. Chyba gdzieś przeczytałam, ale głowy za to nie dam.

zero szacunku dla formy

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 45379
Caisy

Chodzi o to aby w jogurcie nie było dodatku cukru - sacharozy
laktoza bedzie tak czy inaczej

Holman

tu coś dla Ciebie
http://www.apz.pl/poradnia.php?p=diet&q=pdietodch

Jeśli nie dasz rady przesunąć treningu - trudno
w taki razie możesz zastąpić ten jogurt + owoc płatkami na mleku - będą lepszym źródłem składników odżywczych - gdyż ww w nich zawarte uwalniać się będą wolno a co za tym idzie nie spowodują gwałtownej reakcji insulinowej
jeżeli zapotrzebowanie wychodzi Ci dość wysokie - nie możesz ograniczać diety do 1100 kcal - to stanowczo za mało
zobacz ile Ci wyjdzie zapotrzebowanie w powyższym linku

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52112 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
W zwyklych jogurtach jest duzo sacharozy, fruktozy i weglowodanow prostych, co wraz z laktoza poteguje jeszcze niektorzystne dzialanie dla tkanki tluszczowej.Dlatego wybierajac, lepiej zjesc ten bez zawartosci cukru, zeby poziom weglowodanow nie przekraczal 4g na 100g.
Po za tym laktoza nie jest w cale takim strasznym cukrem.Tylko w polowie rozklada sie do glukozy, a druga czesc czyli galaktoza nie moze byc zupelnie wykorzystywana na potrzeby tkanki tluszczowej.

Najlepiej w tym przypadku kupic jogurt bez cukru i bez tluszczu, sa takie na rynku np. leader prince.

Niemniej tluszcze rowniez sa wazne i nie zapominalbym w diecvie o oliwie z oliwek, tlustych rybach czy oleju lnianym.

Holman jezeli o 16 jesz obiad, to mozesz na spokojnie trenowac o 17:30.Wazne zeby ten posilek byl w miare duzy i skladal sie z weglowodanow wolnotrawiacych.Moga to byc ziemniaki, platki owsiane, kasze.

Odradzam tez jedzenie bialego ryzu podczas odchudzania.Brazowy znacznie wolniej sie trawi i ma znacznie wiecej skladnikow odzywczych.


Powinnas zwiekszyc tez ilosci posilkow.4 to moim zdaniem absolutne minimum.Brak posilku potreningowego tylko zaszkodzi, a nie pomoze.Powinnas jesc go nawet na sile ;) Jezeli n ie dostarczysz wtedy skladnikow odzwyczych organizm wejdzie w stan katabolicnzy.Oczywiscie bedzie spalal tkanke tluszczowa, jednak jednoczesnie zmniejszy rozpedzony treningiem metabolizm, zacznie pozbywac sie tkanki miesniowej oraz pogorszy sie znacznie gospodarka hormonalna.Zjedzone kalorie po treningu sa zuzywane na odbudowanie strat, a tkanka tluszczowa i tak bedzie sie spalala.

Tak wiec posilek zlozony z ryzu i jakiegos sera powinias uwzglednic po treningu, a odzywka bialkowa przed snem.

Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2004-07-02 17:03:55
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 868
hm...a może być szklanka mleka jako posiłek potreningowy? (konkretnie kawa zbożowa na mleku, albo kakako - oczywiście prawdziwe, bo mleka samego nie lubię).
Aha i dalej nie wiem co z tymi waflami ryżowymi. Ile ich ewentualnie ma być? Jeden? Dwa? Pół opakowania?

zero szacunku dla formy

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1492 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9859
"Aha i dalej nie wiem co z tymi waflami ryżowymi. Ile ich ewentualnie ma być? Jeden? Dwa? Pół opakowania? " -zależy jakie są duze i jakie jest opakowanie myśle że tak 50 /60g powinno wystarczyć

Co do posiłku potreningowo to same mleko nie wystarczy !! Jak wyzej wspomniał MC posiłek potreningowy powinnien się składać z ryzu , kaszy , sera lub mięsa kurczaka itd !

a co powiesz na taki posiłek potreningowy ???
-ryż biały 70/80g
-ser twarogoy chudy 70/80g
-mleko -200ml

będzie ci odpowiadał ???- a i czemu boisz się tak tych kalori masz ich w swojej diecie zdecydowane za mało Pozdrawiam !



Zmieniony przez - soldierr w dniu 2004-07-03 20:08:23

...>>>>>>>>> ..The Olny Dead Have Been The End Of War..<<<<<<<<<...

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 868
Dzięki Soldierr.
Czemu się boję kalorii? Przecież mam napisane w profilu, żę maniaczka jestem

Tak sobie właśnie grzebię w tych archiwalnych linkach i kombinuję dalej.
Otóż obliczyłam zapotrzebowanie i wyszło, że powinnam wciągać: b:149g; t:55g; w:224.
Nie wiem jak to się ma do ilości kalorii, ale sądząc po uprzednich propozycjach, to było tego bardzo mizernie.
Wymyśliłam więc, że może tak śniadanie zamienić na musli z jogurtem, i kromka ciemnego chleba z żółtym serem; II śniadanie kefir, kromka chrupkiego i owoc (niski indeks glikemiczny np grejfrut), obiad piers z warzywami i ryżem, a po treningu mleko i 2 kromki chrupkiego z białym serem.
Razem: b:89; w:188; t:30 i około 1500 kalorii.
Goral napisał, że zamiast owocu na II śniadanie lepiej płatki, więc ewentualnie mogę zamienić poranne płatki z późniejszym chrupkim i wyjdzie rano tylko pieczywo, a później jogurt i kerir, bądź więcej jogurtu lub kefiru, ale to caly czas jest za mało białka. Więc dodaję po treningu tuńczyka 50g i wychodzi 100g białka. Niby lepiej....
hm... ale ja upierdliwa jestem....

zero szacunku dla formy

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Dział zamknięty
Poprzedni temat

START W ZAWODACH - krok po kroku

Następny temat

Cykl masowy za około 300zł oraz do tego dieta

electro
Polecane artykuły