SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aminki/Odżywka - nie rozumiem...pytanie do p.Ambroziaka i Szukały

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1219

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2943
Witam!
Na poczatek coś o sobie:na studiach uprawiałem judo w azsie,a później amatorsko chodziłem sobie na siłownię,ot tak dwa razy w tygodniu żeby nie "zardzewieć"Obecnie mam siedzaca pracę,osiem godzin przy kompie.Chciałbym zaczac suplementację białkiem,aby zwi,ekszyć jego ilośc w mojej diecie.W związku z tym,mam kilka pytań:
1.Mając do wyboru aminki lub odzywkę,co lepiej wybrać?Chodzi mi o zamiennik posiłu,np. zamiast kolacji porcja odżywki białkowej, lub aminokwasy z odżywką carbo
2.Jeżeli w 30g odzywki jest 20g białka, to czy jest to równoznaczne z 10 tabsami aminków po 2g?Wiem że białko z aminków to już takie białko strawione,ale w sumie wartość sumaryczna (g) ta sama...
3.Dlaczego aminki łyka się na pusty żołądek?Czy np. nie mogę zjesc kanapki i do tego połknąc 5 aminokwasów?Czy chodzi o to,że się w ogóle nie wchłoną,czy wchłoną się wolniej?
4.Mam do wyboru - kupić odżywkę,lub aminokwasy.Co wybrać?Czy może troche tego i tego?Ćwiczę 2-3 razy w tygodniu,i zalezy mi po prostu na estetycznej sylwetce.
5.Na pewno moje pytanie wydaja się dziecinne,ale jestem troche dyletantem jesli chodzi o suplementację
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam

Lieber Tod als Sklaverei

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Witaj.
Jeżeli masz braki białka w diecie, powinieneś wybrać dobrą odżywkę białkową, np. System Protein 80 czy Prolongatum BX ze starszych preparatów lub coś z nowości WHEY PROTEIN COMPLEX 100%™ czy X5. Aminokwasy to nic innego jak wstępnie strawione białko w tabletkach/kapsułkach, które mimo wszystko wychodzi nieco mniej ekonomicznie niż wspomniana odżywka białkowa. Moim zdaniem będzie to trafny wybór w Twoim przypadku.
Pozdrawiam.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2943
Czyli jesli dobrzez zrozumiałem, to chcąc uzupełnic braki białaka w diecie, odżywka + ewentualnie aminki.Same aminki też ,ale w duzych ilościach?Poczytałem troche na forum, i zdecydowałem się jednak na odzywkęDziekuję za odpowiedź.

Lieber Tod als Sklaverei

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Na początek - jako uzupełnienie białka w diecie - lepsza będzie odżywka. Aminokwasy stosuje się raczej nie jako zamiennik białka, tylko suplementy antykataboliczne, czyli hamujące rozpad tkanki mięśniowej przy intensywnych treningach.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CENOWY SZOK- SUPER OBNIZKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

Podóba Cell Pump?

WHEY premium