Ale nie każdy zaczynał od pełnego podciągania na drążku często ćwiczący nie mają dość siły żeby się podciągać dlatego możesz zacząć na przykład od samych negatywów na drążku to bardzo dobre ćwiczenie i wstęp do podciągania pełnego.
Ćwiczenia złożone z masą ciała zawsze będą lepsze od wyciągu czy maszyny, kwestia odpowiedniego wzmocnienia mięśni odpowiedzialnych za podciąganie.
Ćwiczenia złożone jak martwy ciąg, przysiady, wiosłowania bardzo dobrze wzmacniają rdzeń dlatego jeśli progresja w nich Ci wystarcza to nie dokładaj więcej ćwiczeń na brzuch/rdzeń.
Ćwiczenia złożone z masą ciała zawsze będą lepsze od wyciągu czy maszyny, kwestia odpowiedniego wzmocnienia mięśni odpowiedzialnych za podciąganie.
Ćwiczenia złożone jak martwy ciąg, przysiady, wiosłowania bardzo dobrze wzmacniają rdzeń dlatego jeśli progresja w nich Ci wystarcza to nie dokładaj więcej ćwiczeń na brzuch/rdzeń.

