Czy mogę prosić o ocenę planu? Zawsze chciałem mieć prosty plan, bez większych udziwnień. Są takie ćwiczenia jak np. wyciskanie na klate, ohp, wznosy, które robię zawsze, ale np ćwiczenia na plecy, biceps, triceps, łydki robię sobie wymiennie - to na co mam ochotę lub to co jest aktulanie wolne na siłowni.
Trenuję tym planem jakieś pół roku, najpierw na redukcji, a teraz na masie. Trening 3x w tygodniu, na koniec zawsze 3 serie na brzuch i 3 dodatkowe skośne na brzuch.
FBW A
Klata - Ławka płaska 4x6
Czwórki -Wyciskanie na maszynie/suwnica 4x5
Plecy - ściąganie/przyciąganie drążka 3x8
Barki - OHP 3x8
Łydki - prosowanie łydek stojąc/siedząc - 3x8
Biceps - modlitewnik/brama od dołu 3x8
FBW B
Dwójki - Uginanie nóg na maszynie leżąc na brzuchu 3x8
Klata - Ściąganie linek do klatki na bramie od góry i dołu 4x8
Plecy - ściąganie/przyciąganie drążka 3x8
Łydki - prosowanie łydek stojąc/siedząc - 3x8
Triceps - z hantlem, z linkami na bramie, ściągając drążek w dół na bramie (pełna różnorodność tutaj) 3x8
Barki - wznosy bokiem - 3x8
Z racji, że mam priorytet na nogi, to po każdym treningu na koniec, robię dodatkowo 3 serie na łydki i 3 serie na dwójki lub czwórki (zależy czy plan a czy b - jeśli robiłem czwórki to dobijam czwórki).
Co do zmian w planie, których dokonałem przez ten okres, to wymieniłem sobie martwy ciąg i przysiad na maszynę, gdyż po prostu mi się ''przejadły'' i chciałem coś nowego.
Jak ten plan wygląda, czy coś ze sobą się gryzie i należałoby coś wymienić?
Trenuję tym planem jakieś pół roku, najpierw na redukcji, a teraz na masie. Trening 3x w tygodniu, na koniec zawsze 3 serie na brzuch i 3 dodatkowe skośne na brzuch.
FBW A
Klata - Ławka płaska 4x6
Czwórki -Wyciskanie na maszynie/suwnica 4x5
Plecy - ściąganie/przyciąganie drążka 3x8
Barki - OHP 3x8
Łydki - prosowanie łydek stojąc/siedząc - 3x8
Biceps - modlitewnik/brama od dołu 3x8
FBW B
Dwójki - Uginanie nóg na maszynie leżąc na brzuchu 3x8
Klata - Ściąganie linek do klatki na bramie od góry i dołu 4x8
Plecy - ściąganie/przyciąganie drążka 3x8
Łydki - prosowanie łydek stojąc/siedząc - 3x8
Triceps - z hantlem, z linkami na bramie, ściągając drążek w dół na bramie (pełna różnorodność tutaj) 3x8
Barki - wznosy bokiem - 3x8
Z racji, że mam priorytet na nogi, to po każdym treningu na koniec, robię dodatkowo 3 serie na łydki i 3 serie na dwójki lub czwórki (zależy czy plan a czy b - jeśli robiłem czwórki to dobijam czwórki).
Co do zmian w planie, których dokonałem przez ten okres, to wymieniłem sobie martwy ciąg i przysiad na maszynę, gdyż po prostu mi się ''przejadły'' i chciałem coś nowego.
Jak ten plan wygląda, czy coś ze sobą się gryzie i należałoby coś wymienić?

Krzysztof Piekarz